Mitsis odnowi swoje hotele

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz

100 milionów euro zainwestuje grecka Grupa Mitsis w renowację 17 hoteli, informują greckie media. Przed rozpoczęciem sezonu Lato 2018 firma wydała już 25 milionów na trzy najważniejsze obiekty

Pierwszy hotel z sieci powstał w 1978 roku na Kos. Dziś do Grupy Mitsis należy 17 obiektów położonych w różnych częściach Grecji, które łącznie dysponują 5 550 pokojami. Rocznie z jej usług korzysta 350 tysięcy osób, w tym wielu Polaków. Firma zatrudnia 4 tysiące pracowników.

Grupa zapowiedziała, że wyda 100 milionów euro na podniesienie jakości usług we wszystkich obiektach pracujących pod tą marką. Jeszcze przed rozpoczęciem bieżącego sezonu letniego spółka przeznaczyła 25 milionów euro na renowację trzech flagowych obiektów – Norida Beach na Kosie, Rinela Beach Resort & Spa na Krecie i Rodos Village Beach Hotel & Spa.

Dzięki inwestycji przychody spółki mają wzrosną dwucyfrowo. W 2017 roku skumulowany obrót wyniósł 119,7 miliona euro, a zysk operacyjny 11,14 miliona euro. Rok wcześniej było to 2,1 miliona euro. W tym sezonie letnim obłożenie wyniosło 97 procent. Z bilansu rocznego wynika, że hotele wyceniane są na 306,85 miliona euro, na koniec zeszłego roku długoterminowe pożyczki bankowe wynosiły 70,3 miliona, a krótkoterminowe 11,4 miliona, wszystkie są w odpowiedni sposób zabezpieczone.

Dyrektor zarządzający Stavros Mitsis mówi, że w czasach, kiedy turystyka szybko się rozwija, sieć Mitsis dostosowuje się do tych zmian, poprawiając jakość usług, adaptując nowe innowacyjne rozwiązania, inwestując w infrastrukturę i kadry, a także w technologię i poszanowanie środowiska. Mitsis twierdzi, że choć perspektywy zarówno dla jego firmy jak i dla całego rynku są pozytywne, to jest ostrożny w szacunkach dotyczących 2019 roku. Z powodu powrotu zainteresowania kierunkami konkurującymi z Grecją, szczególnie Turcji, wszelkie decyzje biznesowe muszą być mocno przemyślane.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Największa ewakuacja turystów po upadku giganta

Tylko rząd brytyjski ma do sprowadzenia do kraju 160 tysiące urlopowiczów, którzy wykupili wakacje ...

Net Holiday oddaje pieniądze klientom

Biuro podróży Net Holiday anuluje sprzedane do tej pory wyjazdy na tegoroczne lato i ...

Zimowy program DER Touristik bardziej elastyczny

DER Touristik przedstawił program na zimę 2019/20. Znalazło się w nim siedem tysięcy nowych ...

Radom ma podbić świat, topiąc po drodze Modlin

W najbliższą środę Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze ma podpisać list intencyjny z władzami Radomia ...

LOT najtańszy na trasie z Babimostu do Warszawy

LOT wygrał przetarg na połączenia lotnicze z portu Zielona Góra Babimost do Warszawy i ...

IATA zaleca, jak latać bezpiecznie. Pasażerów czekają obostrzenia

Ukazują się już pierwsze informacje i zalecenia dotyczące podróży lotniczych w Europie. Wiadomo jednak, ...