Bidroom wzmacnia zarząd i wymienia prezesa

materiały prasowe

Platforma hotelowa i internetowa społeczność podróżników Bidroom powiększa swój zarząd o trzech hotelarzy inwestorów. Jeden z nowych członków zarządu przejmuje stery firmy

Do holenderskiego serwisu działającego także w Polsce, dołączają Bas Tolmeijer jako nowy prezes (CEO), Francesco Monaco jako dyrektor operacyjny i John Stoffers jako dyrektor finansowy. W zarządzie pozostają dwaj założyciele Bidroomu, czyli dotychczasowy prezes Michael Ros i Casper Knieriem.

Bidroom to założony w 2014 roku w Hadze serwis pośredniczący w wynajmowaniu noclegów. Od innych OTA odróżnia się tym, że nie pobiera prowizji od hotelarzy, przyświeca mu idea złamania monopolu Bookingu i Expedii. Jego przychody pochodzą z abonamentów – 59 euro rocznie płacą turyści szukający noclegów (mają wtedy zniżki), 149 euro płacą obiekty typu bed&breakfast i właściciele apartamentów, a 299 euro hotelarze 3-, 4-, i 5-gwiazdkowi (za wpuszczenie na platformę).

Założyciele Bidroomu cytowani w komunikacie firmy tłumaczą rozszerzenie zarządu: „Idea współpracy z platformą rezerwacyjną bez prowizji jest doceniana przez hotelarzy. Nasza baza użytkowników stale wzrasta. Za sprawą wspólnego projektu z Visą firma stała się rozpoznawalna na międzynarodowym rynku. Następnym krokiem jest umocnienie pozycji Bidroom na rynku platform rezerwacyjnych, korzystając z doświadczenia 3 nowych profesjonalistów z zarządu”.

Tolmeijer, Monaco i Stoffers zdobywali doświadczenie na rynku hotelarskim prowadząc sieć hoteli Apollo, którą wspólnie założyli. Tego lata sprzedali ją sieci Fattah Hotels. – Lata pracy na rynku hotelarskim pokazały nam, jak niekorzystne są warunki współpracy, które oferują znane platformy rezerwacyjne – wyjaśnia nowy prezes. – Wymuszają na nich różne zobowiązania i wciąż podnoszą prowizje od rezerwacji. W Bidroomie zadbamy o zwiększenie  naszej globalnej społeczności podróżników, oferując im i hotelom sprawiedliwe warunki rezerwacji.

Pięcioosobowy zarząd Bidroomu tworzą teraz, oprócz Tolmeijera jako prezesa: Michael Ros jako chief operating officer (COO), odpowiadający za codziennie działanie firmy, Casper Knieriem (chief development officer), zajmujący się ekspansją międzynarodową, John Stoffers jako chief financial officer, a Francesco Monaco zadba o strategię sprzedaży jako chief commercial officer.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy za wakacje płacą mniej?

Klient na stałe mieszkający w Niemczech, ale mający inne obywatelstwo, musiał dopłacić 250 euro ...

Zagubieni internauci wracają do agentów

Zbyt wiele dostępnych internecie informacji na temat wyjazdów turystycznych sprawia, że klienci wracają do ...

Ponad ćwierć miliona pasażerów we Wrocławiu

Wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 17 procent pasażerów więcej niż przed rokiem. Te wyniki notują ...

Airbnb: Nasi klienci to nasza sprawa

Airbnb odmówiło greckiemu resortowi finansów podania danych osób wynajmujących lokale turystom za pośrednictwem portalu. ...

Airbnb szkoli z przepisów przeciwpożarowych

Airbnb zorganizował w Berlinie szkolenie dla właścicieli mieszkań z krajów niemieckojęzycznych. Jego uczestnicy mogli ...

ECTAA: Linie lotnicze upadają, a pasażerowie ciągle tracą pieniądze

W ciągu dwóch lat upadło już w Europie 36 linii lotniczych. Jej klienci tracą ...