Bidroom wzmacnia zarząd i wymienia prezesa

materiały prasowe

Platforma hotelowa i internetowa społeczność podróżników Bidroom powiększa swój zarząd o trzech hotelarzy inwestorów. Jeden z nowych członków zarządu przejmuje stery firmy

Do holenderskiego serwisu działającego także w Polsce, dołączają Bas Tolmeijer jako nowy prezes (CEO), Francesco Monaco jako dyrektor operacyjny i John Stoffers jako dyrektor finansowy. W zarządzie pozostają dwaj założyciele Bidroomu, czyli dotychczasowy prezes Michael Ros i Casper Knieriem.

Bidroom to założony w 2014 roku w Hadze serwis pośredniczący w wynajmowaniu noclegów. Od innych OTA odróżnia się tym, że nie pobiera prowizji od hotelarzy, przyświeca mu idea złamania monopolu Bookingu i Expedii. Jego przychody pochodzą z abonamentów – 59 euro rocznie płacą turyści szukający noclegów (mają wtedy zniżki), 149 euro płacą obiekty typu bed&breakfast i właściciele apartamentów, a 299 euro hotelarze 3-, 4-, i 5-gwiazdkowi (za wpuszczenie na platformę).

Założyciele Bidroomu cytowani w komunikacie firmy tłumaczą rozszerzenie zarządu: „Idea współpracy z platformą rezerwacyjną bez prowizji jest doceniana przez hotelarzy. Nasza baza użytkowników stale wzrasta. Za sprawą wspólnego projektu z Visą firma stała się rozpoznawalna na międzynarodowym rynku. Następnym krokiem jest umocnienie pozycji Bidroom na rynku platform rezerwacyjnych, korzystając z doświadczenia 3 nowych profesjonalistów z zarządu”.

Tolmeijer, Monaco i Stoffers zdobywali doświadczenie na rynku hotelarskim prowadząc sieć hoteli Apollo, którą wspólnie założyli. Tego lata sprzedali ją sieci Fattah Hotels. – Lata pracy na rynku hotelarskim pokazały nam, jak niekorzystne są warunki współpracy, które oferują znane platformy rezerwacyjne – wyjaśnia nowy prezes. – Wymuszają na nich różne zobowiązania i wciąż podnoszą prowizje od rezerwacji. W Bidroomie zadbamy o zwiększenie  naszej globalnej społeczności podróżników, oferując im i hotelom sprawiedliwe warunki rezerwacji.

Pięcioosobowy zarząd Bidroomu tworzą teraz, oprócz Tolmeijera jako prezesa: Michael Ros jako chief operating officer (COO), odpowiadający za codziennie działanie firmy, Casper Knieriem (chief development officer), zajmujący się ekspansją międzynarodową, John Stoffers jako chief financial officer, a Francesco Monaco zadba o strategię sprzedaży jako chief commercial officer.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Air Berlin lata z dużą stratą

Druga pod względem przewozów niemiecka linia lotnicza miała w 2016 roku rekordową stratę netto ...

Polscy hotelarze chcą pozbyć się plastiku

„Hotel bez plastiku” – pod tym hasłem Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego zamierza nakłaniać hotelarzy ...

Zakup biletów od polskich pośredników bez CIT

Jeżeli spółka kupuje bilety lotnicze od zagranicznego przewoźnika, ale płaci pośrednikowi krajowemu, to nie ...

Wizz Air zamawia 146 airbusów A320neo

Linia Wizz Air podpisała porozumienie z Airbusem w sprawie zakupu kolejnych 146 samolotów z ...

Rodziny ofiar masakry w Susie walczą z TUI

W Wielkiej Brytanii ruszył proces przeciwko TUI. Rodziny turystów zabitych w 2015 roku Susie ...

Już 114 poszkodowanych przez upadek Rejsclubu.pl

Czy roszczenia klientów upadłego biura podróży Rejsclub zmieszczą się w sumie jego gwarancji? Trudno ...