W Poznaniu powstaje Hampton by Hilton

Materiały promocyjne

Rozpoczęła się budowa pierwszego w Poznaniu hotelu Hampton by Hilton. Sześciopiętrowy obiekt ma być gotowy za półtora roku

Generalnym wykonawcą inwestycji, realizowanej na zlecenie spółki BB Old Town w systemie „pod klucz”, została firma PTB Nickel. Wartość przedsięwzięcia nie jest ujawniana.

W obiekcie o powierzchni prawie 5 tys. metrów kwadratowych znajdzie się 117 pokojów. Część z nich będzie miała wewnętrzne podwójne drzwi, umożliwiające łączenie pomieszczeń.

Parter budynku pomieści m.in. salę konferencyjną, bar i restaurację, a także pokój do pracy  na komputerach. Na pierwszym piętrze będzie strefa fitness. W podziemnej części przewidziano parking z dźwigiem na samochody.

Prace budowlane, prowadzone w ścisłym centrum miasta, na działce między ulicami Św. Marcina i Podgórną, potrwają do czerwca 2018 r.

Autorem projektu hotelu jest warszawskie biuro architektoniczne AGK Architekci. Michał Nickel, prezes PTB Nickel, podkreśla, że Poznań wzbogaci się o obiekt jednej z największych firm hotelarskich na świecie, która ma łącznie ponad 800 tysięcy pokojów hotelowych w 104 krajach i regionach.

Należąca do firmy Hilton marka Hampton by Hilton jest jednym z liderów branży hotelarskiej w segmencie średniego poziomu cen. Przeszło 2,1 tysiąca hoteli tej marki oferuje ponad 215 tysięcy pokojów w 20 krajach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Agenci franczyzowi – we współpracy wasza szansa

Szef sieci franczyzowej Travel Councellor wie jak sprzedawcy mogą zwiększyć przychody. Po pierwsze powinni ...

Prezes Ryanaira kupił sobie pałac na Majorce

Kilkanaście milionów euro kosztował pałac, który kupił sobie Michael O’Leary w Palmie na Majorce ...

Niebo nad Lizboną

Kiedy chcę naprawdę odpocząć, nie wybieram kurortu, nie udaję się na wyspę. Wolę chodzić ...

Traveldata: Październik z biurem podróży o 300 złotych droższy

Średnio o 300 złotych wzrosły ceny wycieczek w biurach podróży, licząc rok do roku. ...

Niemiecki UOKiK: portale nie zawsze uczciwe

Część porównywarek cen w turystyce wprowadza konsumentów w błąd – ocenia o kontroli niemiecki ...

Jeśli wakacje, to w Polsce. Chińczycy cenią nasz kraj

Mamy szansę zostać jednym z najpopularniejszych kierunków podróży Chińczyków podczas następnych wakacji. Potwierdza to ...