Na lotnisku w Poznaniu stanie hotel dla młodych ludzi

Piotr Górski

Hotel marki Moxy, należącej do Marriott International, powstanie w ciągu dwóch lat w pobliżu wyjścia z hali przylotów poznańskiego lotniska

Inwestorem jest Chopin Airport Development, spółka należąca do Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze. Wznoszenie budynku zaplanowane jest na rok 2018, a oddanie hotelu do użytku nastąpi w roku 2019.

Trzygwiazdkowy obiekt będzie miał 120 pokojów. Według prezesa Chopin Airport Development Gheorghe’a Cristescu, marka Moxy jest przeznaczona dla ludzi urodzonych między rokiem 1980 a 1999. Zapewni im „ekstremalnie szybkie” Wi-fi, bar otwarty 24 godziny na dobę, gry planszowe, przekąski, energetyczną muzykę i duże ekrany telewizyjne w pokojach, przystosowane do podłączenia gier.

Moxy to również niestandardowo działający personel a właściwie zespół dbający nie tylko o procedury i obsługę, ale również o swobodną, autentyczną atmosferę.

Dyrektor Chopin Airport Development Adam Pilczuk dodaje, że firma dogłębnie analizowała poznański rynek. Plan zakłada, że tylko 30 procent odwiedzających tę placówkę przyleci do Poznania samolotami. Pozostali mogą podróżować w inny sposób. Ławica położona jest w mieście – mówi Pilczuk – i to również był argument za podjęciem inwestycji.

Obiekt będzie podobny do tego, który powstaje już w Pyrzowicach. Do końca tego roku zakłada się wyłonienie projektantów, przygotowanie projektu i podpisanie umowy z wykonawcą prac budowlanych. Pilczuk przekonuje, że wyposażenie pokojów będzie odpowiadało jakości 5-gwiazdkowej.

Poznański hotel ma kosztować około 30 mln złotych. Chopin Airport Development zaciągnie na budowę kredyt bankowy.

Nowy Moxy stanie na kilkuhektarowej działce, na której obecnie znajduje się parking. Wiceprezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica Grzegorz Bykowski wyjaśnia, że spółka może przeznaczyć jeszcze kilkadziesiąt hektarów na inwestycje. – Dysponujemy gruntem o powierzchni sporo przekraczającej 300 hektarów. Bezpośrednio dla ruchu lotniczego wykorzystujemy połowę tego areału – mówi.

Należąca do PPPL spółka Chopin Airport Development zarządza obecnie 4 hotelami, w których znajduje się łącznie 513 pokojów. Placówki te należą do trzech sieci hotelarskich. Zatrudnia w nich około 250 ludzi

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hotel Number One prawie gotowy

Budowa położonego na gdańskiej Wyspie Spichrzów hotelu Number One dobiega końca. Właściciele obiektu czekają ...

Warszawa promuje się w Chinach Chopinem

Stołeczne Biuro Turystyki rozpoczyna w Chinach promocję Warszawy jako miasta Fryderyka Chopina Kampania realizowana ...

Unia za zniesieniem wiz dla Gruzinów

Jest zgoda Parlamentu Europejskiego na zniesienie wiz dla obywateli Gruzji podróżujących do Unii. Europosłowie ...

Brytyjski TUI docenia agentów

Stacjonarne agencje turystyczne to wartościowy i stabilny kanał sprzedaży – uważa szef brytyjskiego TUI. ...

Niechęć do turystów będzie narastać

Turystyka zrównoważona wymaga grubych portfeli i większego oczytania. Tymczasem turystyka masowa jest ślepa na ...

Australia – policja udaremniła zamach na samolot

Australijska policja wspomagana przez antyterrorystów z Sydney aresztowała w sobotę cztery osoby podejrzane o ...