Hotels.com: 4 gwiazdki równie dobre, a tańsze

Pixabay

Do 1105 złotych za dobę mogli oszczędzić w zeszłym roku polscy turyści, decydując się na pobyt w hotelu 4-gwiazdkowym zamiast 5-gwiazdkowego – podaje serwis Hotels.com

Według raportu „Hotel Price Index” (HPI) serwisu Hotels.com wielu polskich podróżnych było gotowych zapłacić więcej za luksusowy pobyt w hotelach 5-gwiazdkowych, ale równie wielu postanowiło zaoszczędzić dzięki zrobieniu rezerwacji w bardziej przystępnych, 4-gwiazdkowych hotelach. W najbardziej ekstremalnym przypadku, polscy turyści mogli w ten sposób zaoszczędzić 1105 złotych za dobę.

Eksperci HPI wykazali, że w 75 ze 100 najpopularniejszych lokalizacjach w 2016 roku oferowane zakwaterowanie w hotelach 4-gwiazdkowych nie przekraczało ceny 600 złotych za noc. Oferta dotyczyła, m.in.: Phuket (Tajlandia), Hongkongu i Dubaju. Wiele popularnych europejskich miast, np. Rzym, Neapol czy Amsterdam było również zdecydowanie bardziej przystępnych cenowo w kategorii 4-gwiazdkowej. Taka cenę w hotelach 5-gwiazdkowych znaleźć można było tylko w 21 spośród 100 najpopularniejszych międzynarodowych kierunków turystycznych.

Z raportu wynika, że Polacy, którzy zdecydowali się spędzić urlop w kraju, mieli w 2016 roku do dyspozycji o wiele większą gamę hoteli z wyższej półki w przystępnych cenach. Doba w hotelach 5-gwiazdkowych w Zakopanem, Krakowie i Gdańsku kosztowała wszędzie nie więcej niż 600 złotych. Najlepsze stawki w kraju za nocleg w hotelu 5-gwiazdkowym oferowały Katowice, gdzie średnia cena doby hotelowej wynosiła 357 złotych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Symfonia Mórz szykuje się do pierwszego rejsu z pasażerami

Ma 362 metry długości, 18 pokładów i może zabrać prawie 6,7 tysiąca pasażerów, których ...

Prawie 120 dolarów za wizę do Egiptu

Egipski MSZ ostrzega przed pośrednikiem w załatwianiu wiz. Jego usługa jest drastycznie droga Egipt ...

TripAdvisor koncentruje się na wycieczkach

TripAdvisor ma być liderem w sprzedaży wycieczek i atrakcji w odwiedzanych miejscach dzięki udostępnianiu ...

Trzy hotele PHH dołączą do sieci Best Western

Pod szyldem Best Western będą działać należące do Polskiego Holdingu Hotelowego Reymont w Łodzi, ...

Kurort na Majorce walczy z pijanymi turystami

Policja karze mandatami właścicieli sklepów z Playa de Palma sprzedających alkohol w godzinach nocnych ...

Francuzi dyskutują, jak chronić lotniska

Po udaremnionej w sobotę próbie zamachu na lotnisku Orly w Paryżu francuskie media zastanawiają ...