Holiday Inn w Krakowie – historia zatopiona w nowoczesności

materiały prasowe

Pięciogwiazdkowy Holiday Inn Kraków City Center zakończył rozbudowę i remont za 89 milionów złotych. Ma teraz 236 pokojów i apartamentów oraz 12 sal konferencyjnych

Zakończył się remontu Holiday Inn Kraków City Center. Prace objęły m.in. rewitalizację XIX-wiecznego Pałacu Pereńskich i rozbudowę.

Pałac Pereńskich ma niezwykłą przeszłość. W XIX wieku był salonem towarzyskim Młodej Polski. Bywali tu: Stanisław Wyspiański, Włodzimierz Tetmajer, Lucjan Rydel, Adam Asnyk czy Tadeusz Boy-Żeleński. Obecnie ślady tej historii nosi działający tutaj od 2001 roku Holiday Inn Kraków City Center. Przez ostatnich 5 lat hotel zyskał zupełnie nowe oblicze.

Od stycznia 2016 roku do maja 2017 roku renowacje objęły 154 pokojów na 6 piętrach dawnego Pałacu Pereńskich i w otaczających go skrzydłach. Wnętrza ozdobiono obrazami artystów związanych z Krakowem – Jana Kantego-Pawluśkiewicza, Tomasza Cieplińskiego i  Michała Suffczyńskiego. Odnowiono również elewację budynku. – Chcieliśmy utrzymać klimat tego miejsca i nie zdominować go nowymi formami – tłumaczy architekt Anna Wardak, autorka projektu rozbudowy hotelu. – Zachowaliśmy oryginalną elewację, utrzymując proporcje pierzei ulicy Wielopole, a także podkreślając jej piękno. Nasze interwencje były stonowane, skupiły się głównie na wydobyciu zapomnianych detali historycznych fasad za pomocą światła.

Remont przebiegał etapami. W 2014 roku otwarte zostało nowe skrzydło hotelu. Znalazło się w nim 85 pokojów i nowe zaplecze konferencyjne, które składa się z 12 sal o łącznej powierzchni 1500 mkw. W nowym skrzydle znalazła się także siłownia. Remont przeszły też działające w historycznym budynku: restauracje, bar, lobby i recepcja.

Holiday Inn Kraków City Center to jeden z pięciu hoteli tej marki w Polsce, jedyny pięciogwiazdkowy. Po rozbudowie hotel oferuje 236 komfortowych, klimatyzowanych pokoi i apartamentów (w tym apartament prezydencki o powierzchni 100 mkw.), siłownię o powierzchni 100 mkw. Zaplecze konferencyjne składa się z 12 sal (w tym sali balowej Degas o powierzchni 240 mkw. i wysokości 6 metrów, a także sali Renoir o pow. 312 mkw.). Przestronne patio z kolei to doskonałe miejsce na oglądanie wydarzeń sportowych, bankiety, szkolenia, czy wystawy. W obiekcie działają również restauracje, oferujące potrawy kuchni polskiej i śródziemnomorskiej – Impresja oraz The City, a także Reflections Lobby Bar & Café.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kreta będzie mieć nowe lotnisko

Wiosną przyszłego roku rozpoczną się prace nad nowym lotniskiem na Krecie. Projekt będzie kosztował ...

ULC: Do samolotu tylko z oświadczeniem o stanie zdrowia

Przed terminalem mierzenie temperatury, w samolocie tylko w maseczce na twarzy – tak będą ...

Touroperator wyśle turystę do biura agenta

Thomas Cook i TUI rozwijają w Niemczech pomysł wielokanałowej obsługi klienta. W projekty łączące ...

Władze Wenecji: Hoteli jest za dużo

W Wenecji jest za dużo miejsc noclegowych w hotelach i pensjonatach – orzekły tamtejsze ...

Zamek na Hradczanach najpopularniejszą atrakcją w Czechach

Najczęściej odwiedzanym miejscem w Czechach w 2018 roku był zamek na Hradczanach – zwiedziło ...

Gut-Mostowy angażuje się w działalność społeczną na rzecz małopolskiej turystyki

Andrzej Gut-Mostowy na ministra turystyki?

Toczą się koalicyjne rozmowy na temat przyszłego rządu. Partia Jarosława Gowina Porozumienie zabiega o ...