Nowojorskie hotele: Airbnb wynajmuje mieszkania terrorystom

Bloomberg

Pół miliona dolarów kosztowała produkcja spotu, w którym Airbnb łączone jest z terrorystami. Pieniądze na projekt wyłożyło między innymi Stowarzyszenie Hoteli z Nowego Jorku

Jak podaje portal branżowy Travelnews.ch, Stowarzyszenie Hoteli Nowego Jorku zainwestowało w mocno kontrowersyjną reklamę, która ma zniechęcić klientów do korzystania z usług Airbnb. W spocie, który emitowany jest w różnych stacjach telewizyjnych od końca lipca, przypominane są doniesienia o atakach terrorystycznych, które mogą w negatywny sposób odbić się na Airbnb. Autorzy pytają widzów, czy wiedzą, kto znajduje się w ich budynku i twierdzą, że portal umożliwia nielegalne wynajmowanie mieszkań. W reklamie pojawia się też przypomnienie o nalocie brytyjskiej policji na taki lokal w Manchesterze przez zamachowca. „Kto znajduje się w twoim budynku? Airbnb tego nie powie!” – głosi kolejny napis w spocie.

Dyrektor public relations w Airbnb Josh Meltzer wysłał list do członków stowarzyszenia. Pisze w nim, że Airbnb nie ma nic wspólnego z tragicznym wypadkiem w Manchesterze, a umieszczenie go w cynicznej akcji zasługuje na potępienie. Dodaje, że konkurencja jest potrzebna, ale wykorzystanie ataku terrorystycznego, by się samemu chronić i przedstawić w lepszym świetle, jest poniżej wszelkich standardów i nie powinno pojawić się w relacjach biznesowych.

Konflikt między Airbnb a branżą zakwaterowania eskaluje już od jakiegoś czasu. Airbnb zarzuca się, że prowadzi nielegalne hotele, z kolei portal twierdzi, że hotele oszukują klientów na cenach.

Za reklamę zapłaciły Stowarzyszenie Hoteli Nowego Jorku, Unite Here, stowarzyszenie pracowników branży hotelarskiej oraz Local 6, AFL-CIO, międzynarodowa organizacja pracownicza.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotnisko Chopina napoi pasażerów za darmo

Od dziś na Lotnisku Chopina w Warszawie w strefie tranzytowej działają źródła z bezpłatną ...

Modliński węzeł trzeba przeciąć

Transfery finansowe dla Ryanaira w Modlinie są nie do zaakceptowania – mówi prezes PLL ...

Betlej: Są już warunki do bezpiecznych wakacji

Pandemia cofa się w Europie Zachodniej, zahamowała jednak w środkowej. Dużo słońca, wysoka temperatura ...

Polak i Niemiec na wakacjach to zła kombinacja

Rosjanie, Brytyjczycy i Polacy to nacje, których niemieccy turyści nie lubią najbardziej. Najbardziej przeszkadza ...

Prezes IGHP Ireneusz Węgłowski

IGHP: Hotelarze potrzebują nowej ustawy

Przepisy dotyczące działalności hotelarskiej nie odpowiadają obecnej sytuacji na rynku. Najwyższy czas, by dostosować ...

Ruszają Turystyczne Mistrzostwa Blogerów

16 finalistów Turystycznych Mistrzostw Blogerów wybranych przez Polską Organizację Turystyczną ruszyło 8 lipca w ...