Nowojorskie hotele: Airbnb wynajmuje mieszkania terrorystom

Bloomberg

Pół miliona dolarów kosztowała produkcja spotu, w którym Airbnb łączone jest z terrorystami. Pieniądze na projekt wyłożyło między innymi Stowarzyszenie Hoteli z Nowego Jorku

Jak podaje portal branżowy Travelnews.ch, Stowarzyszenie Hoteli Nowego Jorku zainwestowało w mocno kontrowersyjną reklamę, która ma zniechęcić klientów do korzystania z usług Airbnb. W spocie, który emitowany jest w różnych stacjach telewizyjnych od końca lipca, przypominane są doniesienia o atakach terrorystycznych, które mogą w negatywny sposób odbić się na Airbnb. Autorzy pytają widzów, czy wiedzą, kto znajduje się w ich budynku i twierdzą, że portal umożliwia nielegalne wynajmowanie mieszkań. W reklamie pojawia się też przypomnienie o nalocie brytyjskiej policji na taki lokal w Manchesterze przez zamachowca. „Kto znajduje się w twoim budynku? Airbnb tego nie powie!” – głosi kolejny napis w spocie.

Dyrektor public relations w Airbnb Josh Meltzer wysłał list do członków stowarzyszenia. Pisze w nim, że Airbnb nie ma nic wspólnego z tragicznym wypadkiem w Manchesterze, a umieszczenie go w cynicznej akcji zasługuje na potępienie. Dodaje, że konkurencja jest potrzebna, ale wykorzystanie ataku terrorystycznego, by się samemu chronić i przedstawić w lepszym świetle, jest poniżej wszelkich standardów i nie powinno pojawić się w relacjach biznesowych.

Konflikt między Airbnb a branżą zakwaterowania eskaluje już od jakiegoś czasu. Airbnb zarzuca się, że prowadzi nielegalne hotele, z kolei portal twierdzi, że hotele oszukują klientów na cenach.

Za reklamę zapłaciły Stowarzyszenie Hoteli Nowego Jorku, Unite Here, stowarzyszenie pracowników branży hotelarskiej oraz Local 6, AFL-CIO, międzynarodowa organizacja pracownicza.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wszystkie akcje na pokład Wspieramyturystyke.pl

Powstał portal Wspieramyturystyke.pl, na którym każdy kto prowadzi jakąś akcję wspierającą polską turystykę, może ...

Thomas Cook sprawdzi stan sanitarny hoteli

Thomas Cook zapowiedział, że w każdym hotelu, którego dotyczy ponadprzeciętna liczba reklamacji klientów z ...

Hopem z Wrocławia do Paryża

Od 26 maja tania linia lotnicza należąca do Air France, Hop, będzie siedem razy ...

Agenci turystyczni solidaryzują się z touroperatorami w krytyce TUI

Biuro podróży TUI traktuje nieuczciwie agentów turystycznych. A stosowane przez niego ceny poniżej kosztów ...

Zachodniopomorscy przedsiębiorcy: My też potrzebujemy pomocy

Z niepokojem przyjęliśmy informację, że rząd szykuje pomoc dla przedsiębiorców z branży turystycznej tylko ...

Sądecczyzna stawia na turystykę rowerową

Liczący 20 kilometrów odcinek drogi rowerowej EuroVelo 11 między Barcicami i Wielogłowami na Sądecczyźnie ...