Nowojorskie hotele: Airbnb wynajmuje mieszkania terrorystom

Bloomberg

Pół miliona dolarów kosztowała produkcja spotu, w którym Airbnb łączone jest z terrorystami. Pieniądze na projekt wyłożyło między innymi Stowarzyszenie Hoteli z Nowego Jorku

Jak podaje portal branżowy Travelnews.ch, Stowarzyszenie Hoteli Nowego Jorku zainwestowało w mocno kontrowersyjną reklamę, która ma zniechęcić klientów do korzystania z usług Airbnb. W spocie, który emitowany jest w różnych stacjach telewizyjnych od końca lipca, przypominane są doniesienia o atakach terrorystycznych, które mogą w negatywny sposób odbić się na Airbnb. Autorzy pytają widzów, czy wiedzą, kto znajduje się w ich budynku i twierdzą, że portal umożliwia nielegalne wynajmowanie mieszkań. W reklamie pojawia się też przypomnienie o nalocie brytyjskiej policji na taki lokal w Manchesterze przez zamachowca. „Kto znajduje się w twoim budynku? Airbnb tego nie powie!” – głosi kolejny napis w spocie.

Dyrektor public relations w Airbnb Josh Meltzer wysłał list do członków stowarzyszenia. Pisze w nim, że Airbnb nie ma nic wspólnego z tragicznym wypadkiem w Manchesterze, a umieszczenie go w cynicznej akcji zasługuje na potępienie. Dodaje, że konkurencja jest potrzebna, ale wykorzystanie ataku terrorystycznego, by się samemu chronić i przedstawić w lepszym świetle, jest poniżej wszelkich standardów i nie powinno pojawić się w relacjach biznesowych.

Konflikt między Airbnb a branżą zakwaterowania eskaluje już od jakiegoś czasu. Airbnb zarzuca się, że prowadzi nielegalne hotele, z kolei portal twierdzi, że hotele oszukują klientów na cenach.

Za reklamę zapłaciły Stowarzyszenie Hoteli Nowego Jorku, Unite Here, stowarzyszenie pracowników branży hotelarskiej oraz Local 6, AFL-CIO, międzynarodowa organizacja pracownicza.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Novotel Poznań Centrum w nowej odsłonie

Jeden z największych hoteli w Polsce, Novotel Poznań Centrum, odmłodził i unowocześnił wnętrza. Ale ...

POT: Promujemy się na targach IMEX

Piętnaście biur podróży, hoteli i biur odpowiedzialnych za promowanie swoich miast w organizowaniu konferencji ...

Po upadku konkurencji Ryanair i easyJet podwyższają ceny

Linia lotnicza Thomas Cook już nie lata. Należący do koncernu niemiecki Condor dostanie wsparcie ...

Polskie atrakcje wśród najciekawszych na świecie

Muzeum Auschwitz-Birkenau i Kopalnia Soli „Wieliczka” znalazły się na listach atrakcyjnych celów podróży na ...

Europa na turystycznym plusie

O 7 procent wzrosła liczba turystów przyjeżdżających do krajów europejskich w pierwszym półroczu tego ...

Kolonie w małych grupach i tylko dla zdrowych dzieci

Maseczki i rękawiczki dla dzieci i personelu, 12- lub 14-osobowe grupy, zakaz zwiedzania miejsc ...