Majorka karze za nielegalny wynajem

Pixabay

40 tysięcy euro kary dla właściciela obiektu i nawet 400 tysięcy euro dla portalu. Tyle wynoszą nowe kary dla przyłapanych na nielegalnym wynajmie mieszkań na Majorce

Tydzień po wprowadzeniu nowych przepisów na Majorce, które nakładają wysokie grzywny za nielegalny wynajem, z popularnych portali zaczęły już znikać oferty kwater i mieszkań wakacyjnych – informuje portal Mallorca Zeitung w swoim internetowym wydaniu.

Siostrzany dziennik „Diario de Mallorca” przeanalizował wielkość oferty na kilku stronach internetowych dostępnej obecnie i porównał ją z danymi sprzed tygodnia. Podczas gdy przed wejściem w życie regulacji na HomeAway można było wybierać spośród 3363 apartamentów, to 14 sierpnia było ich już tylko 2800. Z kolei marka hotelowa Be Mate, która na swojej stronie sprzedawała też zakwaterowanie w mieszkaniach wakacyjnych, całkowicie wycofała je z oferty.

Choć właściciele obiektów masowo znikają z serwisów rezerwacyjnych, w sieci wciąż można znaleźć wiele ofert kwater bez licencji. Wynajmujący z jednej strony woleliby uniknąć drakońskich kar, z drugiej nie chcą odmawiać zakwaterowania gościom, którzy już dokonali rezerwacji. Jedna z właścicielek mieszkania w Palmie powiedziała w rozmowie z „Diario de Mallorca”, że przestała promować się w internecie, ale nadal przyjmuje turystów.

Problemem wydaje się nie przejmować Airbnb, na którego stronie nadal można znaleźć apartamenty bez licencji. Za pośrednictwem amerykańskiego serwisu klienci mogą zarezerwować nawet noclegi w zakonie Kartuzów w Valdemossie, który nie uzyskał pozwolenia na wynajem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W hotelach drożej, ale równie pełno

Po trzech latach względnej stabilności w 2017 roku ceny hotelowych pokojów na świecie drgnęły ...

Rekordowe wakacje wrocławskiego lotniska

W sierpniu z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 22 procent pasażerów więcej niż przed rokiem. ...

Zdrojowa: Bon nie ratuje hoteli. Czekamy na Niemców

Bon turystyczny nie jest dźwignią dla branży turystycznej i hotelarskiej, która straciła już miliardy ...

Erik Kuipers „przyjacielem Polski” w Holandii

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie ogłosił laureata konkursu „Vriend van Polen”, czyli ...

Polacy na statku niewpuszczanym do portów

Wycieczkowiec Costa Fortuna z około 100 Polakami na pokładzie nie został wpuszczony do portów ...

Niemiecka turystyka goni wyniki z 2015 roku

Choć obroty niemieckich agentów turystycznych wzrosły w lutym o 7 procent rok do roku, ...