Majorka karze za nielegalny wynajem

Pixabay

40 tysięcy euro kary dla właściciela obiektu i nawet 400 tysięcy euro dla portalu. Tyle wynoszą nowe kary dla przyłapanych na nielegalnym wynajmie mieszkań na Majorce

Tydzień po wprowadzeniu nowych przepisów na Majorce, które nakładają wysokie grzywny za nielegalny wynajem, z popularnych portali zaczęły już znikać oferty kwater i mieszkań wakacyjnych – informuje portal Mallorca Zeitung w swoim internetowym wydaniu.

Siostrzany dziennik „Diario de Mallorca” przeanalizował wielkość oferty na kilku stronach internetowych dostępnej obecnie i porównał ją z danymi sprzed tygodnia. Podczas gdy przed wejściem w życie regulacji na HomeAway można było wybierać spośród 3363 apartamentów, to 14 sierpnia było ich już tylko 2800. Z kolei marka hotelowa Be Mate, która na swojej stronie sprzedawała też zakwaterowanie w mieszkaniach wakacyjnych, całkowicie wycofała je z oferty.

Choć właściciele obiektów masowo znikają z serwisów rezerwacyjnych, w sieci wciąż można znaleźć wiele ofert kwater bez licencji. Wynajmujący z jednej strony woleliby uniknąć drakońskich kar, z drugiej nie chcą odmawiać zakwaterowania gościom, którzy już dokonali rezerwacji. Jedna z właścicielek mieszkania w Palmie powiedziała w rozmowie z „Diario de Mallorca”, że przestała promować się w internecie, ale nadal przyjmuje turystów.

Problemem wydaje się nie przejmować Airbnb, na którego stronie nadal można znaleźć apartamenty bez licencji. Za pośrednictwem amerykańskiego serwisu klienci mogą zarezerwować nawet noclegi w zakonie Kartuzów w Valdemossie, który nie uzyskał pozwolenia na wynajem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Cudzoziemscy turyści zalewają Włochy

Włoska branża turystyczna podała, że w zeszłym roku do Włoch przyjechało 56 milionów cudzoziemców. ...

Betlej: TUI nie odpuszcza niskich cen

W liczbie niskich cen wycieczek trzeci tydzień przoduje TUI Poland, przed Itaką i Coral ...

Unia Europejska zamyka granice z powodu koronawirusa

Z powodu epidemii koronawirusa Unia Europejska tymczasowo zamyka granice zewnętrzne. Ograniczenia dla „nie niezbędnych” ...

Tham Luang – jaskinia, która przeszła do historii

W ubiegłym roku 12 chłopców z drużyny piłkarskiej „Dziki” i ich trener na ponad ...

W Poznaniu powstaje Hampton by Hilton

Rozpoczęła się budowa pierwszego w Poznaniu hotelu Hampton by Hilton. Sześciopiętrowy obiekt ma być ...

TUI nie otworzy hotelu w Szarm el-Szejk

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, TUI nie otworzy na ten sezon zimowy hotelu Magic Life w ...