Majorka karze za nielegalny wynajem

Pixabay

40 tysięcy euro kary dla właściciela obiektu i nawet 400 tysięcy euro dla portalu. Tyle wynoszą nowe kary dla przyłapanych na nielegalnym wynajmie mieszkań na Majorce

Tydzień po wprowadzeniu nowych przepisów na Majorce, które nakładają wysokie grzywny za nielegalny wynajem, z popularnych portali zaczęły już znikać oferty kwater i mieszkań wakacyjnych – informuje portal Mallorca Zeitung w swoim internetowym wydaniu.

Siostrzany dziennik „Diario de Mallorca” przeanalizował wielkość oferty na kilku stronach internetowych dostępnej obecnie i porównał ją z danymi sprzed tygodnia. Podczas gdy przed wejściem w życie regulacji na HomeAway można było wybierać spośród 3363 apartamentów, to 14 sierpnia było ich już tylko 2800. Z kolei marka hotelowa Be Mate, która na swojej stronie sprzedawała też zakwaterowanie w mieszkaniach wakacyjnych, całkowicie wycofała je z oferty.

Choć właściciele obiektów masowo znikają z serwisów rezerwacyjnych, w sieci wciąż można znaleźć wiele ofert kwater bez licencji. Wynajmujący z jednej strony woleliby uniknąć drakońskich kar, z drugiej nie chcą odmawiać zakwaterowania gościom, którzy już dokonali rezerwacji. Jedna z właścicielek mieszkania w Palmie powiedziała w rozmowie z „Diario de Mallorca”, że przestała promować się w internecie, ale nadal przyjmuje turystów.

Problemem wydaje się nie przejmować Airbnb, na którego stronie nadal można znaleźć apartamenty bez licencji. Za pośrednictwem amerykańskiego serwisu klienci mogą zarezerwować nawet noclegi w zakonie Kartuzów w Valdemossie, który nie uzyskał pozwolenia na wynajem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hopem z Wrocławia do Paryża

Od 26 maja tania linia lotnicza należąca do Air France, Hop, będzie siedem razy ...

Premio Travel: 100 procent więcej produktu

Do agentów turystycznych trafiają właśnie katalogi biura podróży Premio Travel. Choć firma działa w ...

Młody Polak jest z chatbotem za pan brat

Internetowi sprzedawcy usług turystycznych coraz częściej sięgają po chat boty, elektroniczne roboty, które zastępują ...

Ruszył Kompas Wakacyjny 2017

Co łączy hotele Mitsis Blue Domes w Grecji, Auramar Beach na półwyspie Iberyjskim, Sol ...

Lotnisko w Krakowie – nowy pas startowy to nasze być albo nie być

Ponad 5,2 miliona pasażerów zamierza obsłużyć w tym roku Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice. Będzie ...

Rainbow zwiększył zysk o 40 procent

Ponad 400 tysięcy klientów, 1,4 miliarda złotych przychodów i o 40 procent większy zysk ...