Przy Jasionce stanie Holiday Inn Express

Materiały promocyjne

Około 30 milionów złotych będzie kosztowała budowa hotelu, który powstanie przy lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Trzygwiazdkowy obiekt będzie działał pod marką Holiday Inn Express w ramach sieci Intercontinental Hotels Group

W Jasionce zaprezentowano wizualizację obiektu. Jak powiedział podczas konferencji prasowej Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju w Polsce Intercontinental Hotels Group, hotel powstanie według standardów czwartej generacji Holiday Inn Express.

– To będzie hotel trzygwiazdkowy, ale zapewni wszystko, czego oczekują dzisiejsi klienci. Będą pyszne śniadania, dostępny internet i wygodne łóżko. Czwarta generacja oznacza m.in., że nasze menu będzie skromne, ale oferowane potrawy będą najwyższej jakości. Na parterze będzie też „przestrzeń otwarta”, gdzie nasi goście będą mogli spędzać większość czasu – dodał Martins.

Grunt, na którym powstanie hotel dzierżawiony jest przez spółkę Chopin Airport Development, z którą zarząd lotniska w Jasionce podpisał w kwietniu umowę.

– Do końca roku planujemy uzyskać pozwolenie na budowę. W pierwszym kwartale przyszłego roku chcemy ją rozpocząć, a pierwszych gości przyjąć w drugim kwartale 2019 roku – zaznaczył Adam Pilczuk, dyrektor ds. strategii i rozwoju Chopin Airport Development.

Obiekt będzie miał 120 pokojów i małą salę konferencyjną. Koszt budowy wyniesie ok. 30 mln złotych.

Zdaniem prezesa portu lotniczego w Jasionce Michała Tabisza powstanie hotelu „przeniesie lotnisko do wyższej ligi”. – Zależało nam, aby hotel, który powstanie w pobliżu portu, należał do globalnej, rozpoznawalnej marki. Cieszymy się, że tak się stało. To na pewno wartość dodana zarówno dla lotniska, jaki i położonej w pobliżu G2A Arena – podkreślił Tabisz.

Intercontinental Hotels Group ma na całym świecie ponad 2,5 tysiąca hoteli pod kilkoma markami. W Polsce ma do tej pory jeden obiekt, a trzy kolejne są w budowie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polscy turyści ruszyli do Maroka

O 57 procent więcej Polaków niż rok temu przyjechało w tym roku do Maroka ...

Mazowsze chce sprzedać się turystom

35 przedstawicieli dziewięciu grup produktów i 30 biur podróży wspólnie pracowało nad tym, by ...

Wizz Air poleci z Warszawy do Bordeaux

Wizz Air dodaje ósmy samolot do bazy na Lotnisku Chopina w Warszawie, żeby od ...

Grecki hotel kupię

Rosnąca popularność Grecji wśród turystów to impuls dla inwestorów. Coraz chętniej kupują oni greckie ...

Włoski renesans dostępny w pałacu Chantilly

Bellini, Michał Anioł, Parmigianino, Fra Bartolomeo to kilku wielkich artystów włoskiego renesansu, których dzieła ...

Chcesz odpocząć na Malediwach – kup sobie wyspę

Obawa przed turystyką masową to powód, dla którego 50 turystów z Francji i Szwajcarii ...