Przy Jasionce stanie Holiday Inn Express

Materiały promocyjne

Około 30 milionów złotych będzie kosztowała budowa hotelu, który powstanie przy lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Trzygwiazdkowy obiekt będzie działał pod marką Holiday Inn Express w ramach sieci Intercontinental Hotels Group

W Jasionce zaprezentowano wizualizację obiektu. Jak powiedział podczas konferencji prasowej Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju w Polsce Intercontinental Hotels Group, hotel powstanie według standardów czwartej generacji Holiday Inn Express.

– To będzie hotel trzygwiazdkowy, ale zapewni wszystko, czego oczekują dzisiejsi klienci. Będą pyszne śniadania, dostępny internet i wygodne łóżko. Czwarta generacja oznacza m.in., że nasze menu będzie skromne, ale oferowane potrawy będą najwyższej jakości. Na parterze będzie też „przestrzeń otwarta”, gdzie nasi goście będą mogli spędzać większość czasu – dodał Martins.

Grunt, na którym powstanie hotel dzierżawiony jest przez spółkę Chopin Airport Development, z którą zarząd lotniska w Jasionce podpisał w kwietniu umowę.

– Do końca roku planujemy uzyskać pozwolenie na budowę. W pierwszym kwartale przyszłego roku chcemy ją rozpocząć, a pierwszych gości przyjąć w drugim kwartale 2019 roku – zaznaczył Adam Pilczuk, dyrektor ds. strategii i rozwoju Chopin Airport Development.

Obiekt będzie miał 120 pokojów i małą salę konferencyjną. Koszt budowy wyniesie ok. 30 mln złotych.

Zdaniem prezesa portu lotniczego w Jasionce Michała Tabisza powstanie hotelu „przeniesie lotnisko do wyższej ligi”. – Zależało nam, aby hotel, który powstanie w pobliżu portu, należał do globalnej, rozpoznawalnej marki. Cieszymy się, że tak się stało. To na pewno wartość dodana zarówno dla lotniska, jaki i położonej w pobliżu G2A Arena – podkreślił Tabisz.

Intercontinental Hotels Group ma na całym świecie ponad 2,5 tysiąca hoteli pod kilkoma markami. W Polsce ma do tej pory jeden obiekt, a trzy kolejne są w budowie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Enter Air: Przygotowania do sezonu przyniosły nam straty

W pierwszym kwartale 2018 r. czarterowa linia lotnicza Enter Air wykonała o 23,7 procent ...

Prezes Itaki Mariusz Jańczuk: Odkryliśmy diament nad Morzem Śródziemnym

Co Itaka robiła w ministerstwie turystyki Albanii? Ilu klientów wyśle w tym roku do ...

Jeremy Clarkson zachwala pierwszą klasę Emirates

Przesuwane drzwi, wystrój nawiązujący do mercedesów klasy S, a przede wszystkim prywatność, która sprawia, ...

Sebastian Mikosz – z LOT-u do Kenya Airways

Były dwukrotny prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Sebastian Mikosz został szefem afrykańskich linii Kenya ...

Bałtyk przyciąga plażą, a także rosnącą jakością usług

Rośnie liczba Polaków regularnie korzystających z wakacyjnego wypoczynku. Szacuje się, że w tym roku ...

Największy Hilton stanął przy lotnisku w Londynie

Hampton by Hilton otwarła w okolicy londyńskiego lotniska Stansted nowy obiekt. To 23. obiekt ...