Paryż walczy z Airbnb

Pixabay

Paryż wprowadza nowe zasady dla wynajmujących mieszkania przez portale typu Airbnb. Od października będą musieli rejestrować się w specjalnej bazie

Jak informuje dziennik „Le Figaro”, cytowany przez Agencję Bloomberga, 2 października władze Paryża uruchomią specjalną stronę internetową, na której osoby chcące wynajmować pokoje, mieszkania i domy przez platformy typu Airbnb będą musiały rejestrować swoje obiekty. Mają na to dwa miesiące. Zarejestrowanym przypisane zostaną specjalne numery.

W ten sposób miasto chce ograniczyć nielegalne udostępnianie zakwaterowania turystom i odzyskać kontrolę nad ewidencją gości. Miasto boryka się bowiem z problemem zbyt małej liczby lokali dla stałych mieszkańców – informuje gazeta, cytując doradcę burmistrza do spraw mieszkaniowych.

Wcześniej, w maju, Paryż wprowadził podatek turystyczny i zwiększył kontrolę nad wynajmem mieszkań, w wyniku czego nałożono na ich właścicieli liczne kary. Ratusz we francuskiej stolicy wziął pod lupę zwłaszcza posiadaczy więcej niż jednej nieruchomości. Zgodnie z nowymi regulacjami mogą oni udostępniać turystom kwaterę na nie więcej niż 120 dni w roku (pod warunkiem, że ma on stałych lokatorów przez minimum 8 miesięcy). Co więcej, lokalu nie można oddać gościom na dłużej niż 90 dni pod rząd. W planach jest zaostrzenie tych przepisów tak, by kwatera nie mogła być wynajmowana gościom na więcej niż 60-90 dni w roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Białoruś bez wizy na 10 dni?

Już 50 tysięcy turystów skorzystało z możliwości zwiedzania Białorusi bez wcześniejszego wyrabiania wizy. Władze ...

UIA uruchamia loty do Bukaresztu, Izmiru i Sofii

Od lata 2019 roku linie lotnicze Ukraine International Airlines uruchomią regularne rejsy do Bukaresztu, ...

Rainbow: Mamy więcej hoteli rodzinnych na przyszłe wakacje

Rainbow rozpoczął sprzedaż wyjazdów na sezon letni 2020 roku. Jak zapowiada, przygotował więcej niż ...

Lubelskie regionem partnerskim Tour Salonu

Zróżnicowaną ofertę całoroczną, zwłaszcza dla turystów, którzy lubią aktywny wypoczynek, zaprezentuje województwo lubelskie, tegoroczny ...

Żegluga Augustowska wypłynęła na jeziora

Regularne rejsy po jeziorach rozpoczęła Żegluga Augustowska. Na niektóre kursy w czasie majowego weekendu ...

Upadek Neckermanna? Bez większego znaczenia

Szkoda Neckermanna, ale jego zniknięcie nie będzie miało większego wpływu na rynek turystyczny w ...