Paryż walczy z Airbnb

Pixabay

Paryż wprowadza nowe zasady dla wynajmujących mieszkania przez portale typu Airbnb. Od października będą musieli rejestrować się w specjalnej bazie

Jak informuje dziennik „Le Figaro”, cytowany przez Agencję Bloomberga, 2 października władze Paryża uruchomią specjalną stronę internetową, na której osoby chcące wynajmować pokoje, mieszkania i domy przez platformy typu Airbnb będą musiały rejestrować swoje obiekty. Mają na to dwa miesiące. Zarejestrowanym przypisane zostaną specjalne numery.

W ten sposób miasto chce ograniczyć nielegalne udostępnianie zakwaterowania turystom i odzyskać kontrolę nad ewidencją gości. Miasto boryka się bowiem z problemem zbyt małej liczby lokali dla stałych mieszkańców – informuje gazeta, cytując doradcę burmistrza do spraw mieszkaniowych.

Wcześniej, w maju, Paryż wprowadził podatek turystyczny i zwiększył kontrolę nad wynajmem mieszkań, w wyniku czego nałożono na ich właścicieli liczne kary. Ratusz we francuskiej stolicy wziął pod lupę zwłaszcza posiadaczy więcej niż jednej nieruchomości. Zgodnie z nowymi regulacjami mogą oni udostępniać turystom kwaterę na nie więcej niż 120 dni w roku (pod warunkiem, że ma on stałych lokatorów przez minimum 8 miesięcy). Co więcej, lokalu nie można oddać gościom na dłużej niż 90 dni pod rząd. W planach jest zaostrzenie tych przepisów tak, by kwatera nie mogła być wynajmowana gościom na więcej niż 60-90 dni w roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

EuroGastro w tym roku słodsze

Konkurs dla cukierników Debic Pastry Cup na najlepszy tort deserowy to jedna z nowości ...

Dwa piętra wakacyjnych inspiracji od TUI

Dwa piętra, 400 metrów kwadratowych i 15 pracowników – niemieckie TUI otworzyło w Hanowerze ...

Mniej turystów spłynęło Dunajcem

Prawie 267 tysięcy turystów skorzystało podczas letniego sezonu ze spływu przełomem Dunajca w Pieninach. ...

Thomas Cook: Turcja popularniejsza niż Hiszpania

Turcja jest najczęściej wybieranym kierunkiem przez klientów Thomasa Cooka. Przyczynił się do tego między ...

Kaliningrad daje darmowe wizy

Za darmo, bez wychodzenia z domu, o każdej porze – to największe zalety uzyskiwania ...

Światowy Sojusz Turystyki wkracza do gry

World Tourism Alliance to nowe ciało w świecie międzynarodowych organizacji turystycznych. Powołane przez 89 ...