Orient Express w służbie AccorHotels

Wikipedia

AccorHotels kupił połowę udziałów firmy Orient Express. Koncern będzie korzystał z legendarnego pociągu przy organizacji swoich wydarzeń, stworzy też nawiązującą do niego sieć luksusowych hoteli

Orient Express to synonim luksusowych podróży, splendoru i najwyższej jakości usług. Pociąg zaczął kursować na trasie Paryż – Konstantynopol (obecnie Stambuł) w 1883 roku. Od 1977 roku marką zarządza SNCF Group, która odnawia zabytkowe, pochodzące z 1920 roku, wagony i organizuje okolicznościowe wydarzenia, m.in. wystawę „Dawno temu w Orient Expressie” w Paryżu w 2014 roku. Już niedługo współwłaścicielem marki stanie się również AccorHotels. Hotelowy koncern chce nabyć 50 procent jej udziałów.

Dla AccorHotels współpraca z SNCF Group oznacza możliwość wzmocnienia pozycji w segmencie luksusowych podróży. Pod marką Orient Expressu koncern stworzy bowiem nową sieć hoteli dla najbardziej wymagających klientów. Siedem wagonów pociągu, które są symbolami francuskiego art deco, pozostanie jednak własnością SNCF i będzie wykorzystywane przez firmę Orient Express na potrzeby organizacji podróży prywatnych i imprez. Także AccorHotels będzie mógł jednak organizować w nich własne wydarzenia za pośrednictwem innych spółek, na przykład Potel & Chabot, Noctis i John Paul.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia tego partnerstwa strategicznego, które połączyło dziś dwóch głównych graczy światowego rynku turystycznego, a które przyspieszy rozwój i wzmocni międzynarodową pozycję tej starej i znanej na całym świecie marki – mówi Sébastien Bazin, prezes AccorHotels. – Naszą ambicją jest, by Orient Express stał się złotym standardem w segmencie luksusowych podróży i zakwaterowania – dodaje Guillaume de Saint Lager, sekretarz korporacyjny w Orient Expressie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pendolino już bez usterki

Alstom wymienił pękniętą sprężynę w zawieszeniu pendolino. Składy kursują więc normalnie Jak dowiaduje się ...

Ipsos: Polacy pytają, z kim pojadą na wakacje

87 procent Polaków deklaruje, że interesuje się czy biuro podróży, z którym mają jechać ...

PIT: Są pieniądze na targi i promocję

Nawet do 850 tysięcy złotych dofinansowania mogą uzyskać przedsiębiorcy na udział w targach czy ...

TT-Line buduje Zielony Statek

Niemiecki operator promowy TT-Line zapewnia, że jego nowy prom, którego budowa właśnie się rozpoczęła, ...

Rośnie zainteresowanie połączeniem Zielona Góra-Warszawa

O 85 procent wzrosła liczba pasażerów odprawionych w kwietniu przez Port Lotniczy Zielona Góra ...

Przewoźnicy winni kolejkom na lotniskach

Część winy za długie kolejki do kontroli bezpieczeństwa ponoszą same linie lotnicze – uważa ...