Orient Express w służbie AccorHotels

Wikipedia

AccorHotels kupił połowę udziałów firmy Orient Express. Koncern będzie korzystał z legendarnego pociągu przy organizacji swoich wydarzeń, stworzy też nawiązującą do niego sieć luksusowych hoteli

Orient Express to synonim luksusowych podróży, splendoru i najwyższej jakości usług. Pociąg zaczął kursować na trasie Paryż – Konstantynopol (obecnie Stambuł) w 1883 roku. Od 1977 roku marką zarządza SNCF Group, która odnawia zabytkowe, pochodzące z 1920 roku, wagony i organizuje okolicznościowe wydarzenia, m.in. wystawę „Dawno temu w Orient Expressie” w Paryżu w 2014 roku. Już niedługo współwłaścicielem marki stanie się również AccorHotels. Hotelowy koncern chce nabyć 50 procent jej udziałów.

Dla AccorHotels współpraca z SNCF Group oznacza możliwość wzmocnienia pozycji w segmencie luksusowych podróży. Pod marką Orient Expressu koncern stworzy bowiem nową sieć hoteli dla najbardziej wymagających klientów. Siedem wagonów pociągu, które są symbolami francuskiego art deco, pozostanie jednak własnością SNCF i będzie wykorzystywane przez firmę Orient Express na potrzeby organizacji podróży prywatnych i imprez. Także AccorHotels będzie mógł jednak organizować w nich własne wydarzenia za pośrednictwem innych spółek, na przykład Potel & Chabot, Noctis i John Paul.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia tego partnerstwa strategicznego, które połączyło dziś dwóch głównych graczy światowego rynku turystycznego, a które przyspieszy rozwój i wzmocni międzynarodową pozycję tej starej i znanej na całym świecie marki – mówi Sébastien Bazin, prezes AccorHotels. – Naszą ambicją jest, by Orient Express stał się złotym standardem w segmencie luksusowych podróży i zakwaterowania – dodaje Guillaume de Saint Lager, sekretarz korporacyjny w Orient Expressie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air zamawia dziesięć A321ceo

Wizz Air Holdings Plc zamówił dziesięć kolejnych airbusów A321ceo, zasilanych silnikami V2500. Samoloty zasilą ...

13 ofiar śmiertelnych po zamachu w Barcelonie

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych w dzisiejszym zamachu z ...

Z Gdańska do Wiednia z Wizz Airem

Wizz Air ogłosił, że 27 kwietnia uruchomi nową trasę z Gdańska do Wiednia. Loty ...

Szwecja zaprasza na 72-godzinny relaks

Ludzie wykonujący najbardziej stresujące zawody świata spędzą 72 godziny, prowadząc życie w szwedzkim stylu ...

DRV: Agentów czekają cztery metry zmian

Ponad cztery metry długości ma dokument, w którym Niemiecki Związek Turystyczny za pomocą grafik ...

Ryanair poleci z Wrocławia nad Morze Czarne

Irlandzki przewoźnik ogłosił dziś nowe połączenie ze stolicy Dolnego Śląska – od sezonu zimowego ...