Zakopane: Wolnych miejsc brak

PAP, fot. Grzegorz Momot

Aby znaleźć nocleg na sylwestra w Zakopanem, trzeba liczyć na cud – ocenia Agata Wojtowicz z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Zarówno popularne pokoje gościnne, jak i hotele o wysokim standardzie pod Giewontem są już zarezerwowane

– Sylwestrowy najazd na Zakopane obserwujemy już od czwartku. Jeżeli ktoś chce wynająć pokój, to musi liczyć na cud, choć w ostatniej chwili zdarza się, że ktoś anuluje przyjazd i zwolni się pokój – mówi Wojtowicz.

Zakopane dysponuje bardzo dużą bazą noclegową, począwszy od popularnych pokoi gościnnych do pięciogwiazdkowych hoteli. Na okres sylwestrowy w Zakopanem wszystkie standardy są bardzo popularne. Z danych Centralnego Wykazu Obiektów Hotelarskich wynika, że działa tam 29 hoteli i 19 pensjonatów. We wszystkich tych obiektach nocleg może znaleźć prawie 5 tys. ludzi. Według danych Urzędu Miasta Zakopane, w mieście działa też ponad 2 tys. popularnych pokojów gościnnych, domów wczasowych i apartamentów, które oferują miejsca dla ponad 30 tys. turystów.

– Wszystko zależy od zasobności portfela i oczekiwań turystów, ale zarówno kwatery prywatne, jak pensjonaty i hotele o wysokim standardzie mają pełne obłożenie – wyjaśnia Wojtowicz.

Ceny sylwestrowego pobytu w mieście pod Giewontem kształtują się na podobnym poziomie, jak w ubiegłym roku. Hotelarze i kwaterodawcy nie chcą jednak wynajmować pokoi tylko na jedną noc. Zazwyczaj wymagana jest minimum trzydniowa rezerwacja. Hotele do kilkudniowych pakietów pobytowych dodają wiele różnych atrakcji, jak np. kulig z pochodniami, ogniska oraz zabawę sylwestrową. W zależności od lokalizacji za nocleg w kwaterze prywatnej turyści w okresie Sylwestra w Zakopanem muszą zapłacić od 50 zł, a w hotelu ceny zaczynają się od 200 złotych.

Na zakopiańskiej Równi Krupowej, gdzie odbędzie się koncert sylwestrowy organizowany przez TVP, stoi już wielka estrada. Pod Giewontem wystąpią muzyczne gwiazdy, m.in. Luis Fonsi z przebojem „Despacito”, Modern Talking, Limahl, Maryla Rodowicz czy Zenek Martyniuk.

Dzięki intensywnym opadom śniegu w Zakopanem panuje piękna zimowa aura.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Enter Air: Nasi pasażerowie nie chcą latać z Radomia

Czarterowa linia lotnicza Enter Air zapytała swoich pasażerów „Z którego lotniska byłoby Pani/Panu najwygodniej ...

7 milionów litrów piwa, po 11,50 euro za kufel

W Monachium trwa 185 festiwal Oktoberfest, największe święto piwa na świecie. W tym roku ...

Turystyka zorganizowana (prawie) odmrożona

Zniknęły niektóre ograniczenia w prowadzeniu turystyki zorganizowanej. Opublikowane dzisiaj rozporządzenie rządu dopuszcza możliwość oprowadzania ...

Siłownia równie ważna jak Wi-Fi

Możliwość uprawiania sportu staje się dla gości hotelowych tak ważna, jak kiedyś dostęp do ...

Wenecja na czarnej liście UNESCO?

Burmistrz Wenecji chce, by miasto trafiło na listę światowego dziedzictwa UNESCO w zagrożeniu, bo ...

Moskwa w śniegu – samoloty zostają na lotniskach

Intensywne opady śniegu sparaliżowały ruch na moskiewskich lotniskach. Odwołano ponad 130 lotów, a co ...