Zakopane: Wolnych miejsc brak

PAP, fot. Grzegorz Momot

Aby znaleźć nocleg na sylwestra w Zakopanem, trzeba liczyć na cud – ocenia Agata Wojtowicz z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Zarówno popularne pokoje gościnne, jak i hotele o wysokim standardzie pod Giewontem są już zarezerwowane

– Sylwestrowy najazd na Zakopane obserwujemy już od czwartku. Jeżeli ktoś chce wynająć pokój, to musi liczyć na cud, choć w ostatniej chwili zdarza się, że ktoś anuluje przyjazd i zwolni się pokój – mówi Wojtowicz.

Zakopane dysponuje bardzo dużą bazą noclegową, począwszy od popularnych pokoi gościnnych do pięciogwiazdkowych hoteli. Na okres sylwestrowy w Zakopanem wszystkie standardy są bardzo popularne. Z danych Centralnego Wykazu Obiektów Hotelarskich wynika, że działa tam 29 hoteli i 19 pensjonatów. We wszystkich tych obiektach nocleg może znaleźć prawie 5 tys. ludzi. Według danych Urzędu Miasta Zakopane, w mieście działa też ponad 2 tys. popularnych pokojów gościnnych, domów wczasowych i apartamentów, które oferują miejsca dla ponad 30 tys. turystów.

– Wszystko zależy od zasobności portfela i oczekiwań turystów, ale zarówno kwatery prywatne, jak pensjonaty i hotele o wysokim standardzie mają pełne obłożenie – wyjaśnia Wojtowicz.

Ceny sylwestrowego pobytu w mieście pod Giewontem kształtują się na podobnym poziomie, jak w ubiegłym roku. Hotelarze i kwaterodawcy nie chcą jednak wynajmować pokoi tylko na jedną noc. Zazwyczaj wymagana jest minimum trzydniowa rezerwacja. Hotele do kilkudniowych pakietów pobytowych dodają wiele różnych atrakcji, jak np. kulig z pochodniami, ogniska oraz zabawę sylwestrową. W zależności od lokalizacji za nocleg w kwaterze prywatnej turyści w okresie Sylwestra w Zakopanem muszą zapłacić od 50 zł, a w hotelu ceny zaczynają się od 200 złotych.

Na zakopiańskiej Równi Krupowej, gdzie odbędzie się koncert sylwestrowy organizowany przez TVP, stoi już wielka estrada. Pod Giewontem wystąpią muzyczne gwiazdy, m.in. Luis Fonsi z przebojem „Despacito”, Modern Talking, Limahl, Maryla Rodowicz czy Zenek Martyniuk.

Dzięki intensywnym opadom śniegu w Zakopanem panuje piękna zimowa aura.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecki rząd zamknął czasowo hotele

Od 15 marca do 30 kwietnia hotele w Grecji, które działają sezonowo, pozostaną zamknięte. ...

Enter Air: Drugi boeing 737 MAX 8 przyleciał do Warszawy

Czarterowa linia lotnicza Enter Air sprowadziła do Polski drugiego z sześciu zamówionych boeingów 737 ...

Enter Air wynajął na lato cztery dodatkowe maszyny

Przychody Enter Aira w pierwszym kwartale tego roku wzrosły o 46,4 procent, licząc rok ...

Turcja zachęca do zakupów na wakacjach

Disconti Tourist Sale Card, czyli karta ułatwiająca zakupy i korzystanie z innych usług w ...

Będą rosły opóźnienia lotów. Lotniska się zatykają

Rok 2018 przyniesie eksplozję opóźnień samolotów w Europie. Potem będzie coraz gorzej, bo europejskie ...

British Airways chce nowej oceny rozbudowy Heathrow

Brytyjska grupa lotnicza IAG, której przewodzi British Airways, zwróciła się do premiera Borisa Johnsona ...