Tylko 30 dni dla Airbnb w Amsterdamie

Pixabay

Już tylko 30, a nie – jak było dotychczas – 60 dni w roku będzie od przyszłego roku wynosił maksymalny okres wynajmu mieszkania przez Airbnb w Amsterdamie

Holenderska stolica już od dłuższego czasu boryka się z problemem turystyki masowej. Władze ogłosiły, że skupią się na przyciąganiu bogatych gości i ograniczaniu przyjazdów turystów o niewielkim budżecie. Pomóc ma w tym między innymi wprowadzony jesienią zakaz otwierania w centrum nowych sklepów i punktów usługowych.

Jak informuje portal Biz Travel, lokalne władze już pracują nad kolejnymi ograniczeniami. Właściciele mieszkań w Amsterdamie będą mogli od przyszłego roku wynajmować je turystom przez maksymalnie 30 dni w roku. Obecnie okres ten wynosi 60 dni. W ten sposób ratusz przeciwdziała spadkowi lokali dostępnych na wynajem długookresowy. Władze tłumaczą, że dzięki nowym regulacjom zmniejszona zostanie liczba turystów oblegających niektóre dzielnice Amsterdamu.

Liczba mieszkań, które w Amsterdamie wynajmowane są za pośrednictwem platform internetowych, w ostatnich latach znacząco wzrosła. Podczas gdy jeszcze w 2013 roku przez Airbnb udostępniano około 4,5 tysiąca lokali, w 2017 roku były ich już 22 tysiące.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kreta zwiększa liczbę pięciogwiazdkowych łóżek

O 25 tysięcy zwiększy się w przeciągu najbliższych 5 lat liczba łóżek noclegowych w ...

Raport POT: Mazowsze najlepsze w przemyśle spotkań

W 2016 roku zorganizowano w Polsce prawie 40 tysięcy wydarzeń z dziedziny gospodarki, kultury ...

Stowarzyszenie SAWIR – z długami przez świat

Działające jak biuro podróży stowarzyszenie SAWIR z Gniezna zostawia za sobą łańcuch długów. Oszukało ...

Działasz w Turcji, płać tam podatki

Turecka branża turystyczna chce zakazania prowadzenia działalności 20 zagranicznym portalom internetowym, pośredniczącym w sprzedawaniu ...

Stany Zjednoczone i Chiny przodują w inwestycjach hotelarskich

Stany Zjednoczone i Chiny to kraje, w których powstaje najwięcej hoteli. Wśród miast z ...

Podróże na kanapie i w goglach

Za pomocą wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości możemy lepiej poznać miejsce, do którego chcemy się ...