Średnio o 24 procent wzrosły w grudniu ceny noclegów w obiektach niekategoryzowanych – podaje serwis Hotele.pl
Średnia cena noclegu w ostatnim miesiącu 2017 roku sięgnęła 237 złotych 84 groszy i była o 5,87 procent wyższa niż w tym samym czasie rok wcześniej.
Największy wzrost serwis zanotował w przypadku obiektów niekategoryzowanych, w przypadku których średnia cena noclegu zwiększyła się o 24,6 procent, do 193 złotych 29 groszy. Znacznie powyżej średniej wzrosły również ceny w obiektach jedno- i dwugwiazdkowych, odpowiednio o 10,09 i 8,2 procent.
Średnia cena noclegu w najmniejszym stopniu wzrosła w przypadku hoteli trzygwiazdkowych. Zwiększyła się bowiem tylko o 0,74 procent, do 216 złotych 28 groszy.
W grudniu, podobnie jak w listopadzie, serwis odnotował spadek popularności hoteli o standardzie trzech gwiazdek. Ich udział w łącznej liczbie rezerwacji w tym okresie spadł o 2,34 punktu procentowego, do 46,51 procent. Największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały zaś hotele o standardzie czterech gwiazdek, których udział wzrósł o 3 punkty procentowe, do 24,85 procent.
Z danych Hotele.pl wynika, że w grudniu największa liczba rezerwacji przypadła na hotele w Warszawie. Udział stołecznych obiektów noclegowych w łącznej liczbie rezerwacji sięgnął 26,3 procent, co oznacza wzrost o 1,26 punktu procentowego (porównując rok do roku). Drugim co do popularności miastem był Wrocław, którego udział wyniósł 7,6 procent, czyli było o 0,83 punktu procentowego mniejszy niż w tym samym czasie rok wcześniej. Trzecie miejsce w zestawieniu zajął Kraków, w którym nocleg kupiło 5,2 procent klientów serwisu, o 0,8 punktu procentowego mniej niż w grudniu roku 2017.
Klienci Hotele.pl rezerwowali noclegi średnio na 6,3 dnia przed planowaną datą przybycia, czyli o 0,2 dnia wcześniej niż w tym samym czasie rok wcześniej.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.