Booking.com najporęczniejszy dla turystów

Materiały promocyjne

W branży turystycznej to Booking.com najbardziej dba o swoich użytkowników – wynika z analizy stron internetowych przeprowadzonej przez Google i cxpartners

Google we współpracy z firmą cxpartners (zajmującą się ulepszaniem serwisów internetowych) przeanalizował prawie 500 najpopularniejszych witryn sprzedażowych w Europie – informuje niemiecki portal Ahgz. Badanie dotyczyło kilku branż, m.in. handlu detalicznego, usług finansowych i turystyki. Specjaliści skupili się na ocenie mobilnych wersji portali, ponieważ użytkownicy coraz częściej przeglądają internet na telefonach i tabletach.

Jak podkreśla Google, internauci chcą móc zarezerwować przelot, otworzyć konto w banku, czy kupić nowe słuchawki z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Ale ich oczekiwania nie zawsze zostają spełnione. Mobilne wersje niektórych serwisów działają zbyt wolno, trudno też się po nich poruszać. Problemów nastręczają płatności, bo aby je sfinalizować, zazwyczaj trzeba wypełnić wiele pól.

Te mankamenty sprawiają, że użytkownicy szybko zamykają strony i rezygnują z zakupów. Google podkreśla, że właśnie dlatego szybkość i łatwość obsługi to podstawowe elementy, na których należy się skupić, tworząc mobilną wersję serwisu.

Analiza pokazała, że w branży turystycznej najlepiej przygotowane są strony Booking.com, Lufthansy, BlaBlaCar, Kayaka i HRS-u. W czasie testów pierwsza z nich otrzymała 88 punktów na 100 możliwych, druga 84, trzecia i czwarta – po 82, a piąta – 77.

Google podkreśla, że ponieważ na podróże wydaje się zazwyczaj sporo pieniędzy, szczególnie ważne jest, by od początku prezentować ostateczną cenę. Zdaniem autorów raportu Booking.com działa właśnie według tej zasady. W serwisie tym koszty widoczne są przez cały proces rezerwacji, a użytkownicy mogą przechodzić na kolejne zakładki i wracać do poprzednio odwiedzonych bez utraty wpisanych danych.

Zdaniem Google’a turyści cenią też automatyczne wypełnianie części pól, możliwość filtrowania po wybranych kategoriach i taki układ stron i kolorów, który pomaga w odczytywaniu najważniejszych informacji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hotelarze z IGHP obchodzili 15-lecie

Hotelarze zrzeszeni w Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego uczcili 15-lat istnienia tej organizacji obradami w ...

Raport Traveldaty: Zastój w cenach wakacji

W ostatnim tygodniu ceny wyjazdów letnich z biurami podróży zmieniły się tylko symbolicznie. Zmieściły ...

Niemcy: Czas na Ministerstwo Turystyki

W przededniu wyborów parlamentarnych w Niemczech tamtejsza branża turystyczna zaproponowała utworzenie Ministerstwa Kultury, Sportu ...

Pasażerowie United Airlines mocno poturbowani

Co najmniej dziesięć osób zostało rannych na pokładzie samolotu amerykańskich linii United Airlines, gdy ...

Rafał Marek prezesem Krakowskiej Izby Turystyki

Członkowie KIT-u wybrali na dzisiejszym walnym zebraniu nowe władze. Stanowisko prezesa powierzyli dotychczasowemu wiceprezesowi ...

Nocleg w jednej gwiazdce droższy o 15 procent

Średnio o 15,3 procent wzrosły w listopadzie rachunki w hotelach jednogwiazdkowych. W efekcie uśrednione ...