Ibis Styles Warszawa City już otwarty dla gości

Materiały prasowe

Wyłaniającym się ze ściany fragmentem tramwaju i kolorowym oświetleniem przypominającym komunikacyjny plan miasta – takim wystrojem intryguje gości nowo otwarty ibis Styles Warszawa City

To pierwszy w stolicy obiekt tej marki. W ceremonii przecięcia wstęgi udział wzięli między innymi: Giles Clavie,prezes Orbis SA, Oleg Vyshniakov, inwestor, właściciel firmy Wisher Enterprise, i Katarzyna Zarzycka, dyrektor hotelu. Wieczór uświetniła muzyka na żywo – akustyczny koncert zagrał Skubas.

Trzygwiazdkowy hotel, mieszczący się przy ulicy Grzybowskiej 43, zajmuje 8129 metrów kwadratowych. W tym samym budynku znajdują się również biura i 3-poziomowy parking podziemny. 220 pokojów podzielono na cztery kategorie: standard single, standard double, family i apartament. W hotelu znajduje się także restauracja śniadaniowa, bar i siłownia.

Ibis Styles Warszawa City ma zaplecze konferencyjne: 3 sale o łącznej powierzchni 302 metrów kwadratowych: dwie po 94 metry kwadratowe (dla maksymalnie 60 osób każda) i jedną 115-metrową (80 osób).

Tak jak w przypadku innych obiektów, tak i w warszawskim ibisie, wybrano motyw przewodni, nawiązujący do historii miejsca. Ze względu na lokalizację dominującym elementem wystroju są tramwaje. W pobliżu ulicy Grzybowskiej otwarto bowiem w 1866 roku pierwszą warszawską konną linię tramwajową, łączącą Dworzec Petersburski (dziś Wileński) z Dworcem Wiedeńskim.

Motyw tramwajów wykorzystano więc zarówno w aranżacji lobby (przypominającym przystanek) i recepcji (wagon), jak i korytarzy – tu i ówdzie ze ścian wyłaniają się fragmenty pojazdów, z sufitu zwisają linie trakcji, a wzór wykładziny nawiązuje do torów. Także kolorowe oświetlenie zainstalowane w obiekcie przypomina rozkład tras tramwajowych, a opisy pięter wystylizowane są na dawne rozkłady jazdy.

Mogą Ci się również spodobać

W Niemczech sprzedaż Turcji rośnie dwucyfrowo

Wzrost liczby turystów o 50 procent, najlepsza sprzedaż w historii – tak niemieccy touroperatorzy ...

Wiadomości o turystyce chętniej czytane niż pozostałe

Aż 41,1 procent newsletterów z kategorii „turystyka i czas wolny” jest otwieranych przez odbiorców. ...

Niemcy nie chcą wypoczywać z Brytyjczykami

Na wakacjach Skandynawowie dogadują się z Brytyjczykami i z Niemcami, podobnie Holendrzy z mieszkańcami ...

Francuzi niepewni wyjazdów do Chin

Francuskie władze zaapelowały do swych obywateli przebywających w Chińskiej Republice Ludowej „o większą ostrożność” ...

Ryanair chce konkurować z Booking.com

Hotele, które będą sprzedawać noclegi przez Ryanair Rooms, zapłacą niższą prowizję niż w Booking.com ...

Awaria na lotnisku w Edynburgu

Ze względu przerwę w dostawie prądu na lotnisku w Edynburgu w Szkocji częściowo zmieni ...