Ibis Styles Warszawa City już otwarty dla gości

Materiały prasowe

Wyłaniającym się ze ściany fragmentem tramwaju i kolorowym oświetleniem przypominającym komunikacyjny plan miasta – takim wystrojem intryguje gości nowo otwarty ibis Styles Warszawa City

To pierwszy w stolicy obiekt tej marki. W ceremonii przecięcia wstęgi udział wzięli między innymi: Giles Clavie,prezes Orbis SA, Oleg Vyshniakov, inwestor, właściciel firmy Wisher Enterprise, i Katarzyna Zarzycka, dyrektor hotelu. Wieczór uświetniła muzyka na żywo – akustyczny koncert zagrał Skubas.

Trzygwiazdkowy hotel, mieszczący się przy ulicy Grzybowskiej 43, zajmuje 8129 metrów kwadratowych. W tym samym budynku znajdują się również biura i 3-poziomowy parking podziemny. 220 pokojów podzielono na cztery kategorie: standard single, standard double, family i apartament. W hotelu znajduje się także restauracja śniadaniowa, bar i siłownia.

Ibis Styles Warszawa City ma zaplecze konferencyjne: 3 sale o łącznej powierzchni 302 metrów kwadratowych: dwie po 94 metry kwadratowe (dla maksymalnie 60 osób każda) i jedną 115-metrową (80 osób).

Tak jak w przypadku innych obiektów, tak i w warszawskim ibisie, wybrano motyw przewodni, nawiązujący do historii miejsca. Ze względu na lokalizację dominującym elementem wystroju są tramwaje. W pobliżu ulicy Grzybowskiej otwarto bowiem w 1866 roku pierwszą warszawską konną linię tramwajową, łączącą Dworzec Petersburski (dziś Wileński) z Dworcem Wiedeńskim.

Motyw tramwajów wykorzystano więc zarówno w aranżacji lobby (przypominającym przystanek) i recepcji (wagon), jak i korytarzy – tu i ówdzie ze ścian wyłaniają się fragmenty pojazdów, z sufitu zwisają linie trakcji, a wzór wykładziny nawiązuje do torów. Także kolorowe oświetlenie zainstalowane w obiekcie przypomina rozkład tras tramwajowych, a opisy pięter wystylizowane są na dawne rozkłady jazdy.

Mogą Ci się również spodobać

Gliwicka kolejka najwyższa na świecie

Z 111 do 4 metrów zmniejszyła się gliwicka radiostacja na potrzeby największej w Polsce ...

Polska otwiera granice. To ratunek dla upadającej turystyki

W nocy z 12 na 13 czerwca Polska przywróci pełny ruch graniczny w ramach ...

Orbis wychodzi z giełdy

W grudniu zeszłego roku AccorInvest poinformował, że chce kupić 100 procent akcji Orbisu i ...

Portugalia liczy na 22 miliony turystów

Na co najmniej 22 miliony gości liczy w 2017 roku sekretarz stanu do spraw ...

Krakowskie lotnisko z 17-procentowym wzrostem

W 2017 r. z krakowskiego lotniska skorzystało ponad 5,8 miliona pasażerów. O 17 procent ...

Thomas Cook: Agenci sami rezygnują z zarobku

Niemieccy agenci niechętnie rezerwują usługi dodatkowe, choć za ich sprzedaż otrzymują pełną prowizję – ...