Hotel Renaissance na Lotnisku Chopina otwarty

Materiały promocyjne

Chopin Airport Development otworzył pierwszy w kraju pięciogwiazdkowy hotel sąsiadujący z lotniskiem. Renaissance Warsaw Airport Hotel stoi naprzeciwko terminalu Lotniska Chopina w Warszawie

Jak zaznacza w komunikacie inwestor, jest to także pierwszy w Polsce obiekt marki Renaissance, należącej do Marriott International.

Renaissance Warsaw Airport Hotel  ma 225 pokojów, w tym 11 apartamentów, których wystrój odwołuje się do polskiego modernizmu. „Wszystkie pokoje są idealnie wyciszone” – zapewnia spółka Chopin Airport Development. I dodaje, że jej hotel jako jedyny w okolicy ma basen, sauny i strefę spa.

W hotelu jest również 8 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 844 m kw., a także wysoka na 5,5 m sala balowa o powierzchni 415 m kw.

Cytowany w komunikacie dyrektor generalny Renaissance Warsaw Airport Hotel mówi, że „hotel jest wyjątkiem w skali obiektów pięciogwiazdkowych – to raczej obiekt lifestylowy aniżeli luksusowy w dotychczasowym rozumieniu”.

– Już teraz mamy bardzo duże zainteresowanie gości, którzy są gotowi zapłacić za ofertę pięciogwiazdkową – zapewnia prezes Chopin Airport Development Gheorghe Marian Cristescu, cytowany w komunikacie.

Nowy hotel stoi obok już działającego czterogwiazdkowego Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport.

Chopin Airport Development (CAD) jest spółką Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze powołaną do budowania hoteli przy lotniskach. Jest inwestorem, operatorem i administratorem obiektów i inwestycji hotelowych realizowanych od podstaw. Jako franczyzobiorca światowych sieci hotelowych Marriott International, Hilton, Best Western, InterContinental Hotels Group, świadczy również usługi hotelowo-konferencyjne oraz rekreacyjne.

CAD ma już hotele: Courtyard by Marriott i Renaissance Warsaw Airport Hotel, dwa hotele Hampton by Hilton w Warszawie i Gdańsku, a także znajdujący się na półwyspie Helskim, wypoczynkowo – konferencyjny Best Western Hotel Jurata. Wkrótce otworzy także dwa hotele marki Moxy (Marriott Int.) w Katowicach i Poznaniu i Holiday Inn Express Rzeszów (IHG).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Airbnb inwestuje w atrakcje

Od 2016 roku Airbnb zwiększył liczbę oferowanych atrakcji z 500 do ponad 30 tysięcy. ...

Greckie wakacje dla Polaków już w czerwcu

Polska znalazła się na liście dziewiętnastu krajów, z których turyści mogą przyjechać do Grecji ...

Lotowscy związkowcy: Zamiast strajku pikieta

Zamiast zaplanowanego na jutro strajku, pracownicy LOT-u przeprowadzą pikietę przed siedzibą spółki. Związkowcy uzasadniają ...

San José del Cabo szlagierem roku 2017

Na wypoczynek nad ciepłym morzem lub zwiedzanie ciekawego miasta liczą w tym roku użytkownicy ...

Izraelscy żołnierze szkolą turystów

Pokaz sprawności żołnierzy i szkolenie, jak zachować się w razie ataku terrorystycznego, to „atrakcja” ...

Airbnb zmienia zasady rozliczeń z właścicielami obiektów

Airbnb zwalnia gości z opłat na rzecz portalu, by skuteczniej konkurować z Bookingiem i ...