Hotel Renaissance na Lotnisku Chopina otwarty

Materiały promocyjne

Chopin Airport Development otworzył pierwszy w kraju pięciogwiazdkowy hotel sąsiadujący z lotniskiem. Renaissance Warsaw Airport Hotel stoi naprzeciwko terminalu Lotniska Chopina w Warszawie

Jak zaznacza w komunikacie inwestor, jest to także pierwszy w Polsce obiekt marki Renaissance, należącej do Marriott International.

Renaissance Warsaw Airport Hotel  ma 225 pokojów, w tym 11 apartamentów, których wystrój odwołuje się do polskiego modernizmu. „Wszystkie pokoje są idealnie wyciszone” – zapewnia spółka Chopin Airport Development. I dodaje, że jej hotel jako jedyny w okolicy ma basen, sauny i strefę spa.

W hotelu jest również 8 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 844 m kw., a także wysoka na 5,5 m sala balowa o powierzchni 415 m kw.

Cytowany w komunikacie dyrektor generalny Renaissance Warsaw Airport Hotel mówi, że „hotel jest wyjątkiem w skali obiektów pięciogwiazdkowych – to raczej obiekt lifestylowy aniżeli luksusowy w dotychczasowym rozumieniu”.

– Już teraz mamy bardzo duże zainteresowanie gości, którzy są gotowi zapłacić za ofertę pięciogwiazdkową – zapewnia prezes Chopin Airport Development Gheorghe Marian Cristescu, cytowany w komunikacie.

Nowy hotel stoi obok już działającego czterogwiazdkowego Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport.

Chopin Airport Development (CAD) jest spółką Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze powołaną do budowania hoteli przy lotniskach. Jest inwestorem, operatorem i administratorem obiektów i inwestycji hotelowych realizowanych od podstaw. Jako franczyzobiorca światowych sieci hotelowych Marriott International, Hilton, Best Western, InterContinental Hotels Group, świadczy również usługi hotelowo-konferencyjne oraz rekreacyjne.

CAD ma już hotele: Courtyard by Marriott i Renaissance Warsaw Airport Hotel, dwa hotele Hampton by Hilton w Warszawie i Gdańsku, a także znajdujący się na półwyspie Helskim, wypoczynkowo – konferencyjny Best Western Hotel Jurata. Wkrótce otworzy także dwa hotele marki Moxy (Marriott Int.) w Katowicach i Poznaniu i Holiday Inn Express Rzeszów (IHG).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Restart Tunezji po przerwie na pandemię

Klienci biur podróży wylecą dzisiaj czarterami z Warszawy i Katowic do Tunezji, będą to ...

Lufthansa zmienia barwy, bo chce być nowoczesna

Biały żuraw na granatowym tle zamiast granatowego żórawia na żółtym tle – to główna ...

Egipscy hotelarze narzekają na koszty, chcą podnieść ceny

Przedstawiciele przedsiębiorców turystycznych z Egiptu proszą zagranicznych touroperatorów, by podnieśli ceny wyjazdów na sezon ...

Grupa Best Western bogatsza o nową markę i 300 hoteli

Grupa hotelowa Best Western Hotels & Resorts przejęła sieć WorldHotels, liczącą prawie 300 luksusowych ...

Jourova: Wspólne kryteria podróżowania – tak. Zamykanie granic – nie

W najbliższy wtorek, 13 października, 27 krajów członkowskich ma przyjąć wspólne kryteria oceny ryzyka ...

Polscy turyści na drugim miejscu w środkowej Dalmacji

Cztery zabytki z listy światowego dziedzictwa UNESCO, 60-kilometrowa, najdłuższa w Chorwacji plaża i 125 ...