Hampton otwiera się na Mokotowie

materiały prasowe

Hampton by Hilton Warsaw Mokotów, hotel w środku biurowej części Mokotowa, rozpocznie działalność na przełomie maja i czerwca

Hampton by Hilton Warsaw Mokotów to piąty hotel Hiltona w Warszawie i jednocześnie trzeci pod marką Hampton. Stoi przy ulicy Postępu 7, w bezpośrednim sąsiedztwie największego skupiska budynków biurowych w Polsce.

Hotel ma 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni na ośmiu kondygnacjach, w tym jednej podziemnej (parking na 54 auta). Dla gości przygotowano 163 pokoje, restaurację, lobby z częścią typu business lounge, bar i snack bar, centrum fitness i zewnętrzny taras letni. „Na tle innych hoteli Hampton by Hilton Warsaw Mokotów wyróżni unikalny, nowoczesny design, a także bogata oferta biznesowa, obejmująca dostępność w pełni wyposażonych sal konferencyjnych” – zapewnia firma w komunikacie.

Pokoje to: 109 typu Queen (z podwójnym łóżkiem, wyposażonych w dodatkową rozkładaną sofę), 50 typu Twin (dwa pojedyncze łóżka o wymiarach 120×190), dwa duże narożne, każdy o pow. 44 m kw., składające się z sypialni i oddzielnego pokoju dziennego z rozkładanym narożnikiem i dwa z wszelkimi udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych (każdy o pow. 44 m kw.). N na potrzeby rodziców z dziećmi w hotelu znajdą się 32 pokoje z możliwością połączenia w 16 pokojów rodzinnych. „Wszystkie wnętrza zostały wyposażone w zgodzie ze standardami Hampton by Hilton, jednak będzie je wyróżniał najnowocześniejszy design, a w przypadku największych pokoi – również przestronność”.

Goście hotelowi będą korzystali z rozwiązania Digital Key, dzięki któremu będą mogli dostać się do pokoju za pomocą swojego telefonu lub smartwatcha.

Wśród udogodnień dla klientów biznesowych znajdą się m.in. miejsce typu business lounge na spotkania i nowoczesne sale konferencyjne, a także dostęp do urządzeń takich jak drukarki i fax. Do dyspozycji gości oddane zostaną trzy w pełni wyposażone sale konferencyjne o powierzchni od 23 do 43 metrów kwadratowych. Będzie również możliwość połączenia sal – uzyska się tym samym przestrzeń 96 metrów kwadratowych, mogącą zmieścić do 90 osób. Przestrzeń konferencyjna zostanie wyposażona zgodnie ze standardami, w tym w projektory i ekrany. To, co wyróżnia sale konferencyjne Hampton by Hilton Warsaw Mokotów to duże okna, dzięki którym będą one jasne, a goście będą mogli korzystać z naturalnego światła dziennego. Co więcej, na swoje potrzeby goście będą mogli zaaranżować również przestronne lobby hotelowe.

Dyrektorem generalnym Hampton by Hilton Warsaw Mokotów został Łukasz Pakuła, a stanowisko dyrektora sprzedaży objęła Anna Dos Santos. Hotel będzie zatrudniał około 35 osób..

Budowa hotelu rozpoczęła się w październiku 2016 r. i została zakończona w listopadzie 2017 r. Inwestorem jest firma Sun Investment. Projekt budynku i wnętrz przygotowało biuro architektoniczne AGK Architekci AW.

Pierwsi goście hotelu będą mogli odwiedzić nowy obiekt już na przełomie maja i czerwca tego roku.

Sieć Hilton Worldwide ma już 16 hoteli w Polsce. Siedem z nich działa w ramach marki Hampton by Hilton. Wkrótce ich baza powiększy się o trzy kolejne. Oprócz hotelu na warszawskim Mokotowie otwarte zostaną obiekty Hampton w Gdańsku i w Oświęcimiu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Disney rozbudowuje paryskie miasteczko

Dwa miliardy euro wyda The Walt Disney Company na rozbudowę parku rozrywki pod Paryżem ...

Anna Krupka będzie nowym ministrem sportu i turystyki?

Jak dowiaduje się „Rzeczpospolita”, Anna Krupka, obecna sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, ...

Ryanair będzie zwalniał w Hiszpanii

Dyrektor działu personalnego Ryanaira, Darrell Hughes, przyznał, że w Hiszpanii linia ma o 266 ...

Portugalska turystyka zyskuje na spokoju

Portugalia zanotowała od stycznia do kwietnia tego roku rekordowy napływ zagranicznych turystów. To między ...

Ministerstwo Rozwoju: Trzy pomysły dla turystyki

Dzisiaj rząd przedstawił pięć zasad działań antykryzysowych w gospodarce. Jednak konkretne rozwiązania mają dopiero ...

Będzie serial o zasypanym hotelu w Abruzji

Dwa tygodnie po wydobyciu ciała ostatniej z 29 ofiar lawiny, która zeszła na hotel ...