Hotele droższe w październiku o ponad 8 procent

materiały prasowe

Średnia cena pokoju w październiku zeszłego roku wyniosła 257,82 złotego i była o 8,38 procent większa niż rok wcześniej – podaje portal z noclegami Hotele.pl

Średnia cena wzrosła w obiektach wszystkich kategorii, ale najbardziej w obiektach nieskategoryzowanych – o 14,91 procent, do 238,21 złotego. Dużo urosły również stawki w hotelach trzy- i czterogwiazdkowych – odpowiednio o 7,03 procent i 6,99 procent. Najmniejszy wzrost, 0,39 procent, zanotowano w wypadku hoteli dwugwiazdkowych.

W porównaniu z tym samym okresem przed rokiem, największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały obiekty nieskategoryzowane. Na rezerwację noclegu w tego typu obiektach zdecydowało się 17,12 procent klientów, co stanowiło wzrost o 1,99 punktu procentowego. Z kolei największy spadek udziału rynkowego zaobserwowano w przypadku hoteli dwugwiazdkowych. W październiku zeszłego roku hotele tej kategorii wybrało 8,14 procent klientów, czyli o 1,29 punktu procentowego mniej w ujęciu rok do roku – podaje portal.

Z danych Hotele.pl wynika, że w październiku największy przyrost liczby rezerwacji rok do roku zanotowano w Rzeszowie (48,2 procent), Warszawie (42,3 procent), i Gdańsku (31,2 procent). Miastami, w których w tym samym czasie najbardziej rezerwacje spadały były Gorzów Wielkopolski (-25,3 procent), Gdynia (-15,2 procent) i Bielsko-Biała (-12,1 procent).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 6,5 dnia przed planowanym przybyciem do hotelu, tj. o 0,5 dnia wcześniej niż w roku ubiegłym.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Egipt chroni rafę przed nurkami

Minister turystyki Egiptu, Rania al-Maszat, zawiesiła na rok wydawanie licencji centrom nurkowym i jachtowym ...

Turyści zadowoleni z wizyty w Izraelu

Z ponad 4 milionów turystów, którzy odwiedzili Izrael w ubiegłym roku, zdecydowana większość była ...

Kenia ma nową strategię dla turystyki

2,5 tysiąca nowych łóżek hotelowych, rozbudowa sieci połączeń, nowoczesny terminal dla statków wycieczkowych i ...

Kreta będzie mieć nowe lotnisko

Wiosną przyszłego roku rozpoczną się prace nad nowym lotniskiem na Krecie. Projekt będzie kosztował ...

Grecja dopłaci TUI do promocji

1,8 miliona euro dostanie Grupa TUI od Greckiej Organizacji Turystycznej na promowanie tego kierunku. ...

W Krakowie latem rządziły loty do Hiszpanii

W lipcu i w sierpniu pasażerowie korzystający z krakowskiego lotniska latali głównie do Hiszpanii. ...