Airbnb wchodzi w transport

AFP

Najpopularniejszy serwis wynajmu mieszkań i domów planuje rozszerzenie usług. Platforma, która łączyła właścicieli lokali z pragnącymi w nich przenocować, teraz chce się stać również serwisem transportowym

To na razie plany, ale Airbnb traktuje je bardzo poważnie. Startup właśnie wykonał pierwszy krok – zatrudnił dyrektora do spraw transportu (global head of transportation), który będzie odpowiadał za rozwój nowej usługi, która ma się pojawić na platformie. Został nim Fred Reid, weteran sektora lotniczego, który w przeszłości kierował takimi potentatami, jak największe linie lotnicze na świecie Delta Airlines czy ósme pod względem kapitalizacji, Lufthansa Airlines. Współzakładał również należącą do miliardera Richarda Bransona linię lotniczą Virgin. Ostatnio szefował Kitty Hawk, startupowi stworzonemu przez Larry’ego Page’a, twórcę koncernu Google. To wiele mówi o ambicjach Airbnb. Kitty Hawk to bowiem rywal Ubera w pracach nad technologią autonomicznych, latających taksówek.

Czy serwis pośredniczący w wynajmowaniu turystom mieszkań zacznie produkować pasażerskie drony? Raczej nie. Ale wiele wskazuje, że transportowanie nimi i innymi środkami lokomocji klientów do i między wynajętymi domami to już realny scenariusz. Firma ma plan, by zbudować serwis, który pomoże internautom we wszystkich aspektach podróży, nie tylko w noclegach.

Czy za pośrednictwem Airbnb w przyszłości będzie można zarezerwować sobie bilet lotniczy? – W powietrzu czy na ziemi, zawsze jest możliwość tworzenia nowych produktów i partnerstwa z firmami, które ułatwią klientom podróżowanie – stwierdził Reid. Jednocześnie zaznaczył, że realizacja nowych możliwości może potrwać kilka lat.

Airbnb lotnictwem interesował się od dawna. W 2016 r. firma pracowała nad usługami wyszukiwania biletów lotniczych, a twórca startupu Brian Chesky nie ukrywał ambicji założenia własnej linii lotniczej. Teraz zapewnia, że wycenianej na 31 mld dolarów spółce nie zależy na posiadaniu własnych samolotów czy budowie kolejnego serwisu bookowania lotów. Ale szczegółów nie zdradził.

Czytaj też: „FairBnB – prawdziwe dzielenie się noclegiem kontra Airbnb”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Thomas Cook: W 2019 roku więcej hoteli, ale i wyższe ceny

Skiatos, Skopelos i Tasos – to nowe kierunki greckie w ofercie Thomasa Cooka. Na ...

Betlej: Niskie ceny wakacji przesuwają się na lipiec

Biura podróży walczą o sprzedanie wycieczek obniżając ich ceny. Niestety, zaczyna to dotyczyć także ...

Łódzkie go China, czyli region promuje się przez WeChat

„Łódzkie go China” to prawdopodobnie największy projekt promujący polski biznes w Chinach Zachodnich. Region ...

Mondial: Szykują się rekordowe wakacje Polaków

Dwa miliony Polaków więcej niż w zeszłym roku deklaruje, że wyjedzie na wakacje. Za ...

1 lipca LOT startuje za granicę. W rozkładzie kierunki wakacyjne

1 lipca Polskie Linie Lotnicze LOT wznowią rejsy międzynarodowe. Będzie można polecieć do wybranych ...

Niemcy zwiększają tunezyjską ofertę

DER Touristik poszerzył swoją ofertę wylotów do Tunezji – rozbudował jesienny program należących do ...