Marzec niekorzystny dla hoteli z pięcioma gwiazdkami

materiały prasowe

Średnio nocleg w hotelu w marcu kosztował 250,86 złotego, czyli o 4,41 procent więcej niż rok wcześniej – podaje portal Hotele.pl

Ten internetowy pośrednik w rezerwowaniu pokojów w hotelach policzył, że w marcu średnia cena noclegu najbardziej wzrosła w wypadku hoteli trzygwiazdkowych – o 6,7 procent, do 239,6 złotego. W drugiej kolejności rosły ceny w czterogwiazdkowych obiektach – o 4,2 procent, do 310,7 złotego. Podwyżka była też widoczna w kategorii jednej gwiazdki, tym razem o 3,3 procent, do 218,4 złotego. W tym ostatnim wypadku cena była nawet większa od ceny w obiektach wyższej kategorii, czyli dwóch gwiazdek (200,4 zł). To wynik tego, że właśnie tutaj średnia cena, licząc rok do roku, spadła o 3,4 procent. Najbardziej jednak, bo aż o 9,3 procent, obniżyła się stawka w hotelach rangi pięciu gwiazdek. Ostatecznie średnio wyniosła ona 456,1 złotego.

W porównaniu z marcem zeszłego roku największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały hotele trzygwiazdkowe. Na rezerwację noclegu w obiektach tej kategorii zdecydowało się 48,21 procent klientów portalu Hotele.pl, co stanowiło wzrost o 1,2 punktu procentowego. Z kolei największy spadek udziału w rezerwacjach zaobserwowano w wypadku hoteli z dwoma gwiazdkami. W marcu hotele tej kategorii wybrało 7,24 procent klientów, czyli o 1,35 punktu procentowego mniej niż rok wcześniej.

Źródło tabel: Hotele.pl

W marcu największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu rok do roku zanotowano w Częstochowie (wzrost o 60 procent), Sopocie (wzrost o 38,8 procent) i Poznaniu (wzrost o 37,4 procent). Miastami, w których w tym samym czasie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji były natomiast Toruń (spadek o 19,4 procent), Gdynia (spadek o 17,2 procent) i Olsztyn (spadek o 14,4 procent).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 5,5 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu, identycznie jak przed rokiem – podają Hotele.pl.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecka SETE: Wszyscy żyjemy z turystyki

Inżynier, producent kapeluszy i rybak to ludzie, którzy zarabiają też na turystach – przekonuje ...

Coraz więcej Polaków na Cyprze

O 12,4 procent wzrosła liczba turystów odwiedzających Cypr w pierwszym półroczu tego roku. Polaków ...

Lotnisko Chopina zaczęło nowy rok od rekordu

Warszawskie Lotnisko Chopina ma za sobą najlepszy styczeń w swojej historii. Obsłużyło ponad 1,3 ...

Turyści słono zapłacili za skok do Canal Grande

Grzywnami ukarano w Wenecji sześciu młodych turystów z Belgii, którzy skoczyli do Canal Grande ...

Nie wyślemy już Amerykanów do Korei Północnej

Biuro podróży Young Pioneer Tours, które wysłało amerykańskiego studenta Otto Warmbiera do Korei Północnej, ...

Greckie lotniska obsłużyły więcej pasażerów

O 5,6 procent, do 17 milionów, wzrosła liczba pasażerów na greckich lotniskach w ciągu ...