Marzec niekorzystny dla hoteli z pięcioma gwiazdkami

materiały prasowe

Średnio nocleg w hotelu w marcu kosztował 250,86 złotego, czyli o 4,41 procent więcej niż rok wcześniej – podaje portal Hotele.pl

Ten internetowy pośrednik w rezerwowaniu pokojów w hotelach policzył, że w marcu średnia cena noclegu najbardziej wzrosła w wypadku hoteli trzygwiazdkowych – o 6,7 procent, do 239,6 złotego. W drugiej kolejności rosły ceny w czterogwiazdkowych obiektach – o 4,2 procent, do 310,7 złotego. Podwyżka była też widoczna w kategorii jednej gwiazdki, tym razem o 3,3 procent, do 218,4 złotego. W tym ostatnim wypadku cena była nawet większa od ceny w obiektach wyższej kategorii, czyli dwóch gwiazdek (200,4 zł). To wynik tego, że właśnie tutaj średnia cena, licząc rok do roku, spadła o 3,4 procent. Najbardziej jednak, bo aż o 9,3 procent, obniżyła się stawka w hotelach rangi pięciu gwiazdek. Ostatecznie średnio wyniosła ona 456,1 złotego.

W porównaniu z marcem zeszłego roku największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały hotele trzygwiazdkowe. Na rezerwację noclegu w obiektach tej kategorii zdecydowało się 48,21 procent klientów portalu Hotele.pl, co stanowiło wzrost o 1,2 punktu procentowego. Z kolei największy spadek udziału w rezerwacjach zaobserwowano w wypadku hoteli z dwoma gwiazdkami. W marcu hotele tej kategorii wybrało 7,24 procent klientów, czyli o 1,35 punktu procentowego mniej niż rok wcześniej.

Źródło tabel: Hotele.pl

W marcu największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu rok do roku zanotowano w Częstochowie (wzrost o 60 procent), Sopocie (wzrost o 38,8 procent) i Poznaniu (wzrost o 37,4 procent). Miastami, w których w tym samym czasie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji były natomiast Toruń (spadek o 19,4 procent), Gdynia (spadek o 17,2 procent) i Olsztyn (spadek o 14,4 procent).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 5,5 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu, identycznie jak przed rokiem – podają Hotele.pl.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turystyka po pandemii – jak wyglądają wakacje 2020

Branża turystyczna – postaw na firmy, które zapewnią Ci bezpieczeństwo w trakcie wakacji!

Pandemia mocno dotknęła branżę turystyczną. Wiosną większość obiektów turystycznych była zamknięta, zwolniono wielu pracowników, ...

Nowy Focus w Bydgoszczy

To już trzeci hotel marki Focus w tym mieście. Powstanie w ośmiopiętrowym biurowcu przy ...

Focus uruchomi 3-gwiazdkowy hotel w Stargardzie

Focus Hotels już niedługo zaprosi gości do swojego pierwszego hotelu w Stargardzie. Zlokalizowany przy ...

Tureccy hotelarze chcą zapłaty wcześniej

Hotelarze w Turcji zapowiedzieli, że będą wymagać od touroperatorów zapłaty za zamówione pokoje wcześniej ...

Do Egiptu z e-wizą

Egipt uruchomił długo zapowiadany system elektronicznego kupowania wizy. Turyści, także z Polski, mogą zapłacić ...

Trzech zabitych w katastrofie kolejowej w USA

Co najmniej trzy osoby zginęły, a około 70 zostało rannych, w tym 10 ciężko, ...