Marzec niekorzystny dla hoteli z pięcioma gwiazdkami

materiały prasowe

Średnio nocleg w hotelu w marcu kosztował 250,86 złotego, czyli o 4,41 procent więcej niż rok wcześniej – podaje portal Hotele.pl

Ten internetowy pośrednik w rezerwowaniu pokojów w hotelach policzył, że w marcu średnia cena noclegu najbardziej wzrosła w wypadku hoteli trzygwiazdkowych – o 6,7 procent, do 239,6 złotego. W drugiej kolejności rosły ceny w czterogwiazdkowych obiektach – o 4,2 procent, do 310,7 złotego. Podwyżka była też widoczna w kategorii jednej gwiazdki, tym razem o 3,3 procent, do 218,4 złotego. W tym ostatnim wypadku cena była nawet większa od ceny w obiektach wyższej kategorii, czyli dwóch gwiazdek (200,4 zł). To wynik tego, że właśnie tutaj średnia cena, licząc rok do roku, spadła o 3,4 procent. Najbardziej jednak, bo aż o 9,3 procent, obniżyła się stawka w hotelach rangi pięciu gwiazdek. Ostatecznie średnio wyniosła ona 456,1 złotego.

W porównaniu z marcem zeszłego roku największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały hotele trzygwiazdkowe. Na rezerwację noclegu w obiektach tej kategorii zdecydowało się 48,21 procent klientów portalu Hotele.pl, co stanowiło wzrost o 1,2 punktu procentowego. Z kolei największy spadek udziału w rezerwacjach zaobserwowano w wypadku hoteli z dwoma gwiazdkami. W marcu hotele tej kategorii wybrało 7,24 procent klientów, czyli o 1,35 punktu procentowego mniej niż rok wcześniej.

Źródło tabel: Hotele.pl

W marcu największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu rok do roku zanotowano w Częstochowie (wzrost o 60 procent), Sopocie (wzrost o 38,8 procent) i Poznaniu (wzrost o 37,4 procent). Miastami, w których w tym samym czasie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji były natomiast Toruń (spadek o 19,4 procent), Gdynia (spadek o 17,2 procent) i Olsztyn (spadek o 14,4 procent).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 5,5 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu, identycznie jak przed rokiem – podają Hotele.pl.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemieckie biura podróży wydłużają wczesną rezerwację

DER Touristik zapowiedział, że przedłuży sprzedaż ofert w promocyjnych cenach w ramach wczesnej rezerwacji, ...

Rainbow inauguruje letnie czartery z Łodzi

W ostatni piątek maja pierwszy samolot czarterowy Rainbowa zabrał turystów z Łodzi na grecką ...

Kajaki z Dobą

Spływy kajakowe z podróżnikiem Aleksandrem Dobą proponuje Lidl Podróże w nowej ofercie dla aktywnych ...

12 czerwca ruszy pociąg z Kowla do Chełma

12 czerwca zacznie kursować pociąg z Kowla na północnym zachodzie Ukrainy do Chełma w ...

Bardzo dobry sierpień lotniska w Zielonej Górze

W sierpniu liczba pasażerów, którzy odlecieli z Zielonej Góry, wzrosła o 138 procent w ...

Loty z Kalifornii ucieszą Polonię

Uruchomienie bezpośredniego połączenia między Warszawą a Los Angeles ułatwi Polonii wizyty w kraju, ale ...