Średnia cena noclegu w czerwcu wyniosła 256,04 złotych i była o 0,96 procent mniejsza niż w roku ubiegłym. Najmocniej potaniały usługi hoteli pięciogwiazdkowych – podaje pośrednik w sprzedaży noclegów Hotele.pl
Portal policzył na podstawie swoich statystyk, że w czerwcu średnia cena noclegu wzrosła w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej w dwóch kategoriach obiektów. Największą podwyżkę odnotowano w wypadku hoteli czterogwiazdkowych – ich średnia cena wzrosła o 2,55 procent, do 331,45 złotego. W większości kategorii obiektów odnotowano spadki średniej ceny. W największym stopniu średnia cena spadła w hotelach luksusowych – o 6,41 procent, do 518,08 złotych.
W porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego, największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały obiekty nieskategoryzowane. Na rezerwację noclegu w tego typu obiektach zdecydowało się nieco ponad 20 procent klientów portalu, co dało wzrost o 4,11 punktu procentowego.Na plus (0,57 punktu procentowego, do 20,28 procent) wyszły jeszcze tylko hotele z czterema gwiazdkami. Obiekty pozostałych kategorii traciły.
Największy spadek udziału rynkowego zaobserwowano w wypadku hoteli jednogwiazdkowych. W czerwcu wybrało je 2,94 procent odwiedzających serwis, czyli o 1,41 punktu procentowego mniej niż rok wcześniej.
W czerwcu największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu rocznym Hotele.pl zanotowały w Poznaniu (wzrost o 21,4 procent), Opolu (wzrost o 19,5 procent) i Toruniu (wzrost o 16,7 procent). Natomiast miastami, w których w tym samym czasie traciły klientów w hotelach były Katowice (spadek o 24,5 procent), Zielona Góra (spadek o 15,7 procent) i Białystok (spadek o 13,2 procent).
Klienci Hotele.pl rezerwowali noclegi średnio na 6,4 dnia przed planowaną datą przyjazdu do hotelu – o 0,7 dnia wcześniej niż w przed rokiem.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.