Booking.com: Apartamenty z gwiazdkami, jak hotele? Dlaczego nie.

Fot. Pixabay

Dotąd nie powstał światowy system klasyfikacji apartamentów podobny do hotelowych gwiazdek, dlatego Booking.com stworzył algorytm, który pozwoli ocenić ich jakość.

O ile przy wyborze hotelu turyści mogą kierować się oficjalnie nadaną kategorią w postaci liczby gwiazdek, to przy innych formach zakwaterowania brakowało dotąd podobnego systemu oceny. Ponieważ apartamenty, mieszkania i domy wakacyjne cieszą się coraz większą popularnością, Booking.com postanowił sam stworzyć odpowiednie rozwiązanie.

Ze statystyk przytoczonych przez serwis wynika, że w każdej sekundzie do tego typu obiektów kwateruje się średnio siedem osób, a badania przez niego prowadzone pokazują, że w tym roku 39 procent podróżnych na świecie zamieszka w tego typu obiekcie.

CZYTAJ TEŻ: Tajemniczy klienci ocenią cypryjskie hotele

Wspomniany system nazywa się Quality Rating i wykorzystuje algorytm uczenia się maszyn. Narzędzie analizuje 400 różnych wskaźników, takich jak położenie, wielkość czy wyposażenie, by na ich podstawie przyznać notę o 1 do 5 gwiazdek. Quality Rating został zaprojektowany w ten sposób, żeby można było łatwo porównać obiekty znajdujące się obok siebie, co więcej, oceny są w ciągu roku aktualizowane. Aby wybrać w wyszukiwarce obiekty najlepszej jakości, należy skorzystać z filtra liczba gwiazdek.

Booking.com podaje, że najwięcej innych niż hotel form zakwaterowania znajduje się w Stanach Zjednoczonych, Grecji, Hiszpanii, we Włoszech i Francji. Najczęściej korzystają z nich podróżni z Arabii Saudyjskiej, Australii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wielkiej Brytanii i Chin.

ZOBACZ TAKŻE: Booking.com może (jednak) żądać najlepszych cen

Dyrektor działu mieszkania i apartamenty w Bookingu.com, Eric Bergaglia, tłumaczy, że coraz więcej osób rezygnuje z hoteli, a 75 procent wszystkich nagrodzonych obiektów w rankingu Traveller Review Awards 2020 stanowiły właśnie domy, wille, mieszkania i inne nietypowe miejsca noclegowe. Prawie 40 procent z nich to apartamenty.

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Doris namieszała w brytyjskim transporcie

Wiejąca z prędkością do 150 kilometrów na godzinę wichura Doris uderzyła wczoraj w Wielką ...

Polska to tani kraj. A w którym jest najdrożej?

W Unii Europejskiej taniej niż w Polsce żyje się tylko w Bułgarii. Najdroższym krajem ...

Orbis żegna Mercure’y z Jeleniej Góry i Karpacza

Orbis podpisał przedwstępną umowę sprzedaży dwóch obiektów – Mercure Jelenia Góra i Mercure Karpacz ...

PKP Cargo zawiezie turystów pociągiem retro. Za rok

PKP Cargo dostało od Urzędu Transportu Kolejowego zgodę na dostęp do torów na odcinku ...

Wybierz punktualnego przewoźnika i oszczędź sobie kłopotów

Tego lata w Europie liczba zakłóconych lotów może przekroczyć 700 tysięcy, a problemy w ...

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: Czartery rosły w tempie 38 procent

W pierwszym półroczu polskie biura podróży miały 3,94 miliona klientów. To o 14 procent ...