Booking.com: Apartamenty z gwiazdkami, jak hotele? Dlaczego nie.

Fot. Pixabay

Dotąd nie powstał światowy system klasyfikacji apartamentów podobny do hotelowych gwiazdek, dlatego Booking.com stworzył algorytm, który pozwoli ocenić ich jakość.

O ile przy wyborze hotelu turyści mogą kierować się oficjalnie nadaną kategorią w postaci liczby gwiazdek, to przy innych formach zakwaterowania brakowało dotąd podobnego systemu oceny. Ponieważ apartamenty, mieszkania i domy wakacyjne cieszą się coraz większą popularnością, Booking.com postanowił sam stworzyć odpowiednie rozwiązanie.

Ze statystyk przytoczonych przez serwis wynika, że w każdej sekundzie do tego typu obiektów kwateruje się średnio siedem osób, a badania przez niego prowadzone pokazują, że w tym roku 39 procent podróżnych na świecie zamieszka w tego typu obiekcie.

CZYTAJ TEŻ: Tajemniczy klienci ocenią cypryjskie hotele

Wspomniany system nazywa się Quality Rating i wykorzystuje algorytm uczenia się maszyn. Narzędzie analizuje 400 różnych wskaźników, takich jak położenie, wielkość czy wyposażenie, by na ich podstawie przyznać notę o 1 do 5 gwiazdek. Quality Rating został zaprojektowany w ten sposób, żeby można było łatwo porównać obiekty znajdujące się obok siebie, co więcej, oceny są w ciągu roku aktualizowane. Aby wybrać w wyszukiwarce obiekty najlepszej jakości, należy skorzystać z filtra liczba gwiazdek.

Booking.com podaje, że najwięcej innych niż hotel form zakwaterowania znajduje się w Stanach Zjednoczonych, Grecji, Hiszpanii, we Włoszech i Francji. Najczęściej korzystają z nich podróżni z Arabii Saudyjskiej, Australii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wielkiej Brytanii i Chin.

ZOBACZ TAKŻE: Booking.com może (jednak) żądać najlepszych cen

Dyrektor działu mieszkania i apartamenty w Bookingu.com, Eric Bergaglia, tłumaczy, że coraz więcej osób rezygnuje z hoteli, a 75 procent wszystkich nagrodzonych obiektów w rankingu Traveller Review Awards 2020 stanowiły właśnie domy, wille, mieszkania i inne nietypowe miejsca noclegowe. Prawie 40 procent z nich to apartamenty.

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecy sami zareklamują swój kraj

Share Your Greece (podziel się swoją Grecją) to hasło kampanii prowadzonej przez Marketing Greece. ...

Duża podwyżka w dwóch i czterech gwiazdkach

O ponad 10 procent wzrosły we wrześniu, porównując rok do roku, noclegi w hotelach ...

Politycy nie chcą sprzedać Finnaira

Finnair pogodził się już z tym, że nie weźmie udziału w konsolidacji rynku lotniczego. ...

Egipt otwiera granice i znosi opłaty wizowe

1 lipca rząd Egiptu otworzy lotniska dla lotów międzynarodowych. Do końca sezonu letniego zwolni ...

Sydney najgorętsze od 1939 roku

47,3 stopnia Celsjusza zanotowano w Sydney. To najwyższa temperatura w tym mieście od 79 ...