„Porty Lotnicze” w szeregach Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, właściciel lub współwłaściciel większości lotnisk w Polsce, wstąpiło do Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. - To szansa na szerszą promocję Warszawy – mówi prezes MROT-u Izabela Stelmańska.

Publikacja: 29.11.2021 14:54

„Porty Lotnicze” w szeregach Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Foto: PP "Porty Lotnicze"

Jak czytamy w komunikacie PPL-u, przystąpienie „Portów Lotniczych” do Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej przyniesie obu podmiotom wymierne korzyści. "Zarówno największy port w Polsce, czyli Lotnisko Chopina, jak i perspektywicznie Lotnisko Warszawa-Radom, zyskały możliwość promocji swojej oferty lotniczej i pozalotniczej. Przynależność do dużej organizacji turystycznej, jaką jest MROT, pozwoli PPL na rozwój biznesowy poprzez synergię z ofertą innych członków organizacji, współpracę oraz wzajemną wymianę doświadczeń. Obecność w organizacji to również dostęp do nowego kanału informującego o ofercie PPL wśród innych członków MROT".

Czytaj więcej

Promocja Warszawy na Lotnisku Chopina: Turysto, poinformuj się sam

- Stołeczny port, którym zarządza PPL to turystyczna wizytówka miasta i jeden Lotniska Chopina Piotr Czech. - W 2023 roku do grona mazowieckich portów dołączy też lotnisko Warszawa-Radom, docelowo port komplementarny dla Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Wierzymy, że obecność PPL w gronie członków organizacji przyniesie ciekawe projekty związane z promocją naszej działalności i przyczyni się do promocji całego Mazowsza.

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna to organizacja gromadząca ponad 100 podmiotów - samorządów, przedsiębiorstw, szkół wyższych, obiektów kultury - działających na rzecz promowania i rozwoju turystyki na Mazowszu.

- Współpraca z PPL daje nam szansę na szerszą promocję atrakcji turystycznych naszego regionu wśród turystów przylatujących do Warszawy czy też, w przyszłości, do Radomia – mówi Stelmańska. - Chcemy przedstawić podróżnym gotowe propozycje wycieczek umożliwiających poznanie atrakcyjnych subregionów Mazowsza. Mam nadzieję, że nasza współpraca z PPL przyczyni się do ożywienia turystyki przyjazdowej.

Czytaj więcej

Powstała Wrocławska Organizacja Turystyczna. Na początek 16 podmiotów

"Angażujemy się się tym samym w działania na rzecz rozwoju turystyki i kultury na Mazowszu" - pisze PPL.

„Porty Lotnicze” i Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna mają wiele pomysłów na współdziałanie, między innymi na promowanie wśród pasażerów szlaku turystycznego poświęconego patronowi stołecznego lotniska – Fryderykowi Chopinowi. 

W marcu tego roku PPL rozpoczął też współpracę z Warszawską Organizacją Turystyczną w zakresie wzmacniania wizerunku stolicy jako atrakcyjnego miejsca dla gości zagranicznych.

Nowe Trendy
Ziemia radomska ma organizację turystyczną. "Radom i okolice w stylu slow"
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nowe Trendy
Dolny Śląsk chce być polską stolicą turystyki slow
Popularne Trendy
Wrocławskie Hydropolis ze złotym certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej
Nowe Trendy
„Wygląda jak atol, to nie może być w Europie” - Polska zaskakuje obcokrajowców
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Nowe Trendy
Łódź wśród najlepszych miejsc do zwiedzania w 2022 roku "National Geographic Traveler"