Jak czytamy w komunikacie PPL-u, przystąpienie „Portów Lotniczych” do Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej przyniesie obu podmiotom wymierne korzyści. "Zarówno największy port w Polsce, czyli Lotnisko Chopina, jak i perspektywicznie Lotnisko Warszawa-Radom, zyskały możliwość promocji swojej oferty lotniczej i pozalotniczej. Przynależność do dużej organizacji turystycznej, jaką jest MROT, pozwoli PPL na rozwój biznesowy poprzez synergię z ofertą innych członków organizacji, współpracę oraz wzajemną wymianę doświadczeń. Obecność w organizacji to również dostęp do nowego kanału informującego o ofercie PPL wśród innych członków MROT".

Czytaj więcej

Promocja Warszawy na Lotnisku Chopina: Turysto, poinformuj się sam

- Stołeczny port, którym zarządza PPL to turystyczna wizytówka miasta i jeden Lotniska Chopina Piotr Czech. - W 2023 roku do grona mazowieckich portów dołączy też lotnisko Warszawa-Radom, docelowo port komplementarny dla Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Wierzymy, że obecność PPL w gronie członków organizacji przyniesie ciekawe projekty związane z promocją naszej działalności i przyczyni się do promocji całego Mazowsza.

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna to organizacja gromadząca ponad 100 podmiotów - samorządów, przedsiębiorstw, szkół wyższych, obiektów kultury - działających na rzecz promowania i rozwoju turystyki na Mazowszu.

- Współpraca z PPL daje nam szansę na szerszą promocję atrakcji turystycznych naszego regionu wśród turystów przylatujących do Warszawy czy też, w przyszłości, do Radomia – mówi Stelmańska. - Chcemy przedstawić podróżnym gotowe propozycje wycieczek umożliwiających poznanie atrakcyjnych subregionów Mazowsza. Mam nadzieję, że nasza współpraca z PPL przyczyni się do ożywienia turystyki przyjazdowej.

Czytaj więcej

Powstała Wrocławska Organizacja Turystyczna. Na początek 16 podmiotów

"Angażujemy się się tym samym w działania na rzecz rozwoju turystyki i kultury na Mazowszu" - pisze PPL.

„Porty Lotnicze” i Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna mają wiele pomysłów na współdziałanie, między innymi na promowanie wśród pasażerów szlaku turystycznego poświęconego patronowi stołecznego lotniska – Fryderykowi Chopinowi. 

W marcu tego roku PPL rozpoczął też współpracę z Warszawską Organizacją Turystyczną w zakresie wzmacniania wizerunku stolicy jako atrakcyjnego miejsca dla gości zagranicznych.