Premier Grecji: Pomagając turystyce, pomagamy obywatelom. Będą fundusze na dłuższy sezon

Grecki premier Kyriakos Mitsotakis zapowiedział, że rząd wkrótce zatwierdzi fundusze na dalszą promocję Grecji za granicą. Celem jest przedłużenie sezonu turystycznego do zimy.

Publikacja: 13.09.2022 09:00

Premier ogłosił decyzje rządu podczas targów gospodarczych w Salonikach

Premier ogłosił decyzje rządu podczas targów gospodarczych w Salonikach

Foto: AFP, Sakis Mitrolidis

Jak relacjonuje portal Greek Travel Pages, Mitsotakis, przemawiając w sobotę podczas otwarcia 86. Międzynarodowych Targów w Salonikach w wypełnionym po brzegi centrum kongresowym zaliczył finansowanie turystyki do wartego 5,5 miliarda euro pakietu 21 narzędzi wsparcia dla Greków dotkniętym kryzysem, w tym kryzysem energetycznym i inflacją.

Czytaj więcej

Grecja: Wydłużenie przyjazdów turystów to element walki z overtourismem

- Aby przedłużyć sezon turystyczny na zimę, zatwierdzimy dodatkowe fundusze – mówił premier, dodając, że będą one przeznaczone na promocję Grecji prowadzoną przez Grecką Narodową Organizację Turystyczną (GNTO) wspólnie z liniami lotniczymi i organizatorami wycieczek do marca 2023 roku.

Podkreślając, że „sezon turystyczny był bardzo udany”, premier powiedział, że rząd zamierza zapewnić dodatkowe zachęty do wydłużenia sezonu poprzez aktywowanie turystyki krajowej i ogłosił, że program „Turystyka dla wszystkich”, który oferuje dotowanie Grekom wypoczynku, zostanie rozszerzony o kolejne 200 tysięcy beneficjentów.

- Nasi współobywatele nie powinni czuć, że z powodu kryzysu gospodarczego nie mogą w tym roku wyjechać na wakacje – deklarował.

Ponadto grecki premier zapowiedział, że rząd przedłuży obniżenie VAT na transport, kawę i napoje bezalkoholowe do czerwca 2023 roku. - To samo dotyczy kultury, turystyki, siłowni i szkół tańca – zapewnił Mitsotakis.

Czytaj więcej

Nowa promocja greckiej turystyki. „Co jest lepsze od weekendu? Greekend”

Chcąc zwiększyć liczbę stałych miejsc pracy, grecki premier ogłosił zachętę dla przedsiębiorstw do zamiany umów o pracę w niepełnym wymiarze godzin na umowy na stałe. - Aby stworzyć więcej stałych miejsc pracy od jutra do końca 2023 roku wszystkie firmy, które przekształcają umowy o pracę na część etatu swoich pracowników na umowy stałe, będą zwolnione z 40-procentowych składek ubezpieczeniowych tych pracowników – zapowiedział.

Popularne Trendy
Grecja ma nową minister turystyki. Kraj czekają kolejne wybory
Popularne Trendy
Sztuczna inteligencja daje przewagę. Ale niewiele firm turystycznych z niej korzysta
Popularne Trendy
Coraz więcej turystów odwiedza Grecję. Rosjan zastępują Amerykanie
Popularne Trendy
Austria: Narciarze wrócili na stoki. Najliczniej Niemcy, a najszybciej ci z Chin
Popularne Trendy
Gut-Mostowy: Nowy bon turystyczny? Rząd szykuje rozwiązanie promujące turystykę