Jak relacjonuje portal Greek Travel Pages, Mitsotakis, przemawiając w sobotę podczas otwarcia 86. Międzynarodowych Targów w Salonikach w wypełnionym po brzegi centrum kongresowym zaliczył finansowanie turystyki do wartego 5,5 miliarda euro pakietu 21 narzędzi wsparcia dla Greków dotkniętym kryzysem, w tym kryzysem energetycznym i inflacją.

Czytaj więcej

Grecja: Wydłużenie przyjazdów turystów to element walki z overtourismem

- Aby przedłużyć sezon turystyczny na zimę, zatwierdzimy dodatkowe fundusze – mówił premier, dodając, że będą one przeznaczone na promocję Grecji prowadzoną przez Grecką Narodową Organizację Turystyczną (GNTO) wspólnie z liniami lotniczymi i organizatorami wycieczek do marca 2023 roku.

Podkreślając, że „sezon turystyczny był bardzo udany”, premier powiedział, że rząd zamierza zapewnić dodatkowe zachęty do wydłużenia sezonu poprzez aktywowanie turystyki krajowej i ogłosił, że program „Turystyka dla wszystkich”, który oferuje dotowanie Grekom wypoczynku, zostanie rozszerzony o kolejne 200 tysięcy beneficjentów.

- Nasi współobywatele nie powinni czuć, że z powodu kryzysu gospodarczego nie mogą w tym roku wyjechać na wakacje – deklarował.

Ponadto grecki premier zapowiedział, że rząd przedłuży obniżenie VAT na transport, kawę i napoje bezalkoholowe do czerwca 2023 roku. - To samo dotyczy kultury, turystyki, siłowni i szkół tańca – zapewnił Mitsotakis.

Czytaj więcej

Nowa promocja greckiej turystyki. „Co jest lepsze od weekendu? Greekend”

Chcąc zwiększyć liczbę stałych miejsc pracy, grecki premier ogłosił zachętę dla przedsiębiorstw do zamiany umów o pracę w niepełnym wymiarze godzin na umowy na stałe. - Aby stworzyć więcej stałych miejsc pracy od jutra do końca 2023 roku wszystkie firmy, które przekształcają umowy o pracę na część etatu swoich pracowników na umowy stałe, będą zwolnione z 40-procentowych składek ubezpieczeniowych tych pracowników – zapowiedział.