Rynek spotkań w Polsce i na świecie – zobacz darmowy kurs

„Charakterystyka rynku spotkań w Polsce i na świecie po pandemii” to tytuł pierwszego z wykładów z cyklu „Zarządzanie w branży MICE”, jakie można znaleźć już na platformie Akademii SKKP.

Publikacja: 27.04.2021 19:17

Rynek spotkań w Polsce i na świecie – zobacz darmowy kurs

Foto: turystyka.rp.pl

W zeszłym tygodniu wystartowało prowadzone przez Akademię Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP) szkolenie złożone z dziesięciu kursów. Wykłady mają przygotowywać do pracy organizatora wydarzeń.

CZYTAJ TEŻ: Zostań organizatorem eventów. Rusza darmowe szkolenie

Przeznaczone są dla osób zaczynających karierę w branży MICE, w tym na przykład studentów, pracowników turystyki szukających sposobu zdobycia dodatkowych kwalifikacji lub przebranżowienia (bezpłatnie), jak i dla kadry kierowniczej (odpłatnie).

Z zaplanowanych dziesięciu spotkań dwa się już odbyły. Pierwszy pod tytułem „Charakterystyka rynku spotkań w Polsce i na świecie po pandemii”, poprowadzony przez wiceprezes SKKP Annę Górską, można odtworzyć sobie na platformie edukacyjnej Akademii SKKP.

– To wprowadzenie do zagadnień i wiedzy o branży MICE w ujęciu lokalnym i globalnym – wyjaśnia Górska. – Jego celem jest opanowanie podstawowej terminologii i poznanie zasad współpracy między interesariuszami rynku spotkań w nowej rzeczywistości post COVID-19. Kurs nagrany jest w formie prezentacji PowerPoint, a jako materiały pomocnicze wykorzystano w nim krótkie filmy, ilustrujące wybrane elementy sektora spotkań. W charakterze case study przedstawiono międzynarodowy kongres ICCA 2020, jako modelowy przykład wydarzenia hybrydowego. Uzupełniłem kursu jest część praktyczna – warsztat.

Program kursu podzielony jest na trzy części, poruszono w nim takie tematy jak:

  • Rodzaje wydarzeń: definicje, struktura, rynek. Co to jest przemysł spotkań w nomenklaturze polskiej i światowej.Podmioty w segmencie MICE (PCO, AMC, DMC, CVB, POT/PCB i in). Definicje, zadania. Specyfika kongresów stowarzyszeń.
  • Najważniejsze organizacje branżowe w Polsce i na świecie.
  • Polska w światowych rankingach. Statystyki, rankingi ICCA i UIA i ich znaczenie.
  • Cele organizowania wydarzeń.
  • Rola i wartość przemysłu spotkań: społeczne, naukowe, ekonomiczne i promocyjne.
  • Krajobraz MICE po pandemii. Światowe trendy i zmiany w organizacji spotkań w przyszłości.

Do kursu dołączono materiały do samodzielnego przestudiowania:

  • Raport Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce 2020 POT,
  • Poland Events Impact,
  • ICCA Statistical Report 2019 (w jęz. ang.),
  • JMIC Manifest (w jęz. ang.)

Każdy kurs kończy się testem kompetencyjnym i wydaniem certyfikatu ukończenia szkolenia. Cały cykl szkoleń ma wraz z raportami i opracowaniami udostępnianymi na platformie online stanowić kompendium wiedzy o branży MICE. Po ukończeniu i zaliczeniu wszystkich 10 kursów, otrzymuje się certyfikat event managera.

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy zarejestrować się na platformie edukacyjnej Akademia SKKP online www.akademia.skkp.org.pl a po otrzymaniu linku do aktywacji, brać udział w kursach w wybranym czasie.

Projekt realizowany jest w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Dodatkowych informacji udziela:
Anna Górska, Kierownik Projektu
Symposium Cracoviense Doradca Zarządu
ICCA Board Member
Wiceprezes Zarządu ds. Współpracy Międzynarodowej SKKP
E-mail: anna.gorska@skkp.org.pl; tel. + 48 664 411 429

Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Artykuł Sponsorowany
Planujesz podróż? Oszczędzaj na paliwie – 7 sprawdzonych trików
Materiał Promocyjny
Boeing stawia na polskich inżynierów
Tendencje
Chorwaci: Nasze plaże znikają, bo obcokrajowcy chcą mieć domy nad samym morzem
Tendencje
Ustka kontra reszta świata. Trwa głosowanie na najlepszy film promocyjny