Youtuberzy rozsławią Polskę wśród turystów na świecie

YouTube

Siedmiu wpływowych blogerów podróżników odwiedzi tego lata Polskę, nakręci filmy i opowie o niej swoim fanom. Informacja dotrze co najmniej do 11 milionów ludzi na świecie

Polska Organizacja Turystyczna zaprosiła do Polski siedmioro youtuberów: Luisa Cole’a (jako bloger występuje pod pseudonimem FunForLuis) z Wielkiej Brytanii, Alana Estradę (Alanxelmundo) z Meksyku, Christiana LeBlanca (Lost LeBlanc) z Kanady, Marko i Aleksa Aylingów (Vagabrothers) i Connera Sullivana (Conner Sullivan) z Kalifornii, Pau Clavero (Clavero) z Hiszpanii i Angelę An (InternationallyMe) z Japonii. Każdy z nich ma od kilkuset tysięcy do kilku milionów „followersów”. – A jeden z nich znalazł się na liście „Forbesa” dziesięciu najbardziej wpływowych w swojej kategorii blogerów na świecie. Nie boję się nazwać ich gwiazdami, celebrytami internetu podróżniczego – wyjaśnia prezes POT Robert Andrzejczyk.

– Wybraliśmy ich we współpracy z polskim oddziałem Google’a, który pomógł nam wskazać youtuberów, którzy mają duży zasięg w swoim kraju lub też poza jego granicami. Chodziło nam też o blogerów podróżowych, których relacje są szczere, autentyczne, bez cukierkowych zachwytów, żeby nie budziły podejrzeń, że są przez nas inspirowane – opowiada Andrzejczyk.

– Twórcy internetowi doskonale znają swoich odbiorców. Wiedzą, jak do nich mówić, by przekaz był szczery, prawdziwy i przekonujący. Polska ma do zaoferowania o wiele więcej niż to, co jest zazwyczaj akcentowane i wierzę, że kiedy będzie prezentowana przez popularne i wpływowe osoby, uda nam się to jeszcze lepiej przekazać turystom z całego świata – zaznacza Andrzejczyk.

Każdemu blogerowi POT zaproponował program pobytu w Polsce. Każdemu zresztą inny, obejmujący inny region kraju. Na liście znalazły się: Śląsk, Dolny Śląsk, Warmia i Mazury, Małopolska, Podlasie, Pomorze i Podkarpacie (Bieszczady). Czworo z nich już odwiedziło Polskę. Dwoje przyjedzie podczas wakacji, a jedna osoba zdecydowała się na podróż we wrześniu.

Ustalono szczegóły, jak termin przyjazdu, sposób przemieszczania się po kraju (jedni prosili o opiekę przewodników, inni chcieli być całkiem niezależni) i długość pobytu (od pięciu dni do dwóch tygodni). Zgodzono się, aby każdemu z nich towarzyszyła jedna osoba. – Raz to jest agentka, innym razem operator kamery, a jeszcze innym świeżo poślubiona żona, zresztą też blogerka lifestylowa. W tym ostatnim wypadku podróż do Polski była dla pary podróżą poślubną. Hiszpan i jego żona byli zaskoczeni, że mamy takie szerokie, słoneczne plaże nad Bałtykiem – wyjaśnia prezes POT.

Jak podkreśla Andrzejczyk, blogerom zostawiono całkowitą swobodę w relacjonowaniu ich podróży. POT nie autoryzuje tworzonych przez nich materiałów, ale sprawdza je przed opublikowaniem pod kątem merytorycznym, żeby nie pojawiły się w nich błędy.

Koszt wizyty youtuberów to około 800 tysięcy złotych. Ponad 60 procent tej sumy to ich wynagrodzenie. Jak szacuje POT, materiały wideo umieszczone na popularnych blogach dotrą co najmniej do 11 milionów stale je odwiedzających odbiorców. – Poza tym przeprowadzimy akcję promującą, która podbije tę liczbę o co najmniej o 5 milionów, a licząc z wpisami osób towarzyszących blogerom można liczyć nawet na 20 milionów subskrybentów – wylicza Andrzejczyk. – Zresztą pierwsze materiały Luisa Cole’a już się pojawiły w You Tubie i miały prawie 70 tysięcy wyświetleń, zyskały też ponad 200 pozytywnych komentarzy.

Zobacz Kopalnię Soli Wieliczka i Niedzicę oczami Louisa Cole’a

HAUNTED POLISH SALT MINE!

HIKING ADVENTURES IN POLAND!

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kreta i Wyspy Jońskie ze spadkami

W zeszłym sezonie Wyspy Egejskie Południowe odnotowały ponad 21-procentowy wzrost przychodów. To najlepszy wynik ...

Exim Tours: Mamy już Lato 2021 i ubezpieczenie od pandemii

Exim Tours ruszył ze sprzedażą oferty na lato 2021 roku. Dla swoich klientów ma ...

Bydgoskie biuro podróży Celtur niewypłacalne

Bydgoskie biuro podróży Celtur poinformowało kujawsko-pomorski urząd marszałkowski o swojej niewypłacalności. Celtur działał na ...

Zbyt tanie oferty mogą nie spodobać się ubezpieczycielowi

Duże rabaty i promocje typu brak zaliczki przy rezerwacji są niebezpieczne dla firm i ...

Biuro podróży ETI zaczyna z trzyosobową załogą

Aleksandra Kusto i Piotr Jedlicki tworzą, obok dyrektora Kamila Kuraka, zespół startującego w Polsce ...

Atak siekierą na dworcu w Düsseldorfie

36-letni mężczyzna zranił wczoraj wieczorem siekierą siedmiu ludzi na głównym dworcu kolejowym w Duesseldorfie ...