Egipt oczami blogerów i mieszkańców

Instagram

Egipskie Ministerstwo Turystyki uruchomiło oficjalny profil kraju na Instagramie. Prezentuje tam filmy i zdjęcia, które mają zachęcić do przyjazdu więcej turystów

„Experience Egypt” to nazwa oficjalnego kanału promującego Egipt jako kierunku turystycznego na Instagramie. W tym popularnym medium społecznościowym Ministerstwo Turystyki prezentuje filmy i zdjęcia zachęcające do przyjazdu gości z całego świata. Wśród materiałów filmowych znajdują się zarówno produkcje blogerów i youtuberów, jak i filmy pokazujące kraj oczami mieszkańców. Ministerstwo zapowiada, że pojawią się też materiały od FunForLouis, youtubera, który gościł niedawno także w Polsce na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej (zobacz: „Youtuberzy rozsławią Polskę wśród turystów na świecie”).

Jak informuje resort turystyki, na Instagramie prezentowane będą najważniejsze miejsca warte odwiedzenia, już teraz można zobaczyć znane zabytki, takie jak piramidy, starożytne świątynie, ale też bazary, meczety, pustynię i Morze Czerwone.

Na razie kanał ma 83,9 tysiąca fanów, ale celem jest dotarcie do milionów internautów. Ministerstwo podkreśla, że pracuje nad uruchomieniem kolejnych kampanii promocyjnych na platformach o największym zasięgu. Kraj był też oficjalnym sponsorem mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 roku przychody z turystyki wzrosły w Egipcie o 211,8 procent, do 5,3 miliarda dolarów – podaje Reuter. W tym czasie do kraju przyjechało 5,9 miliona turystów, czyli o 55,3 procent więcej niż rok wcześniej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy – w wypadku autokaru zginęło 18 osób

Rzeczniczka policji potwierdziła, że z wraku spalonego autokaru wydobyto 18 ciał. Pojazd z 48 ...

AirHelp: Sprawdź bilety, odbierz odszkodowanie

Narzędzie dla podróżnych, które sprawdzi możliwość ubiegania się o rekompensatę za zakłócone loty z ...

Booking.com: Doradcy są ważni dla klientów

Co drugi pracownik z 17 tysięcy zatrudnionych przez Booking.com pomaga klientom przy wyborze oferty. ...

Leo Express połączy Polskę, Słowację i Węgry

Nowa linia autobusowa Leo Express skomunikuje polskie miasta ze słowackimi Tatrami. Połączenie Warszawa – ...

Tajemnicza śmierć Polki w Egipcie

Pod tym tytułem portal fakt.pl zamieścił informację o 27-letniej Polce ze Zgorzelca, która zmarła ...

Betlej: Ratingi touroperatorów to nie „kolorki i literki”

Żeby rzetelnie ocenić stabilność biznesową biura podróży nie wystarczy mechanicznie podsumować wyniki z jego ...