Egipt oczami blogerów i mieszkańców

Instagram

Egipskie Ministerstwo Turystyki uruchomiło oficjalny profil kraju na Instagramie. Prezentuje tam filmy i zdjęcia, które mają zachęcić do przyjazdu więcej turystów

„Experience Egypt” to nazwa oficjalnego kanału promującego Egipt jako kierunku turystycznego na Instagramie. W tym popularnym medium społecznościowym Ministerstwo Turystyki prezentuje filmy i zdjęcia zachęcające do przyjazdu gości z całego świata. Wśród materiałów filmowych znajdują się zarówno produkcje blogerów i youtuberów, jak i filmy pokazujące kraj oczami mieszkańców. Ministerstwo zapowiada, że pojawią się też materiały od FunForLouis, youtubera, który gościł niedawno także w Polsce na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej (zobacz: „Youtuberzy rozsławią Polskę wśród turystów na świecie”).

Jak informuje resort turystyki, na Instagramie prezentowane będą najważniejsze miejsca warte odwiedzenia, już teraz można zobaczyć znane zabytki, takie jak piramidy, starożytne świątynie, ale też bazary, meczety, pustynię i Morze Czerwone.

Na razie kanał ma 83,9 tysiąca fanów, ale celem jest dotarcie do milionów internautów. Ministerstwo podkreśla, że pracuje nad uruchomieniem kolejnych kampanii promocyjnych na platformach o największym zasięgu. Kraj był też oficjalnym sponsorem mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 roku przychody z turystyki wzrosły w Egipcie o 211,8 procent, do 5,3 miliarda dolarów – podaje Reuter. W tym czasie do kraju przyjechało 5,9 miliona turystów, czyli o 55,3 procent więcej niż rok wcześniej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lufthansa automatyzuje odprawę w Europie

Klienci Lufthansy będą automatycznie otrzymywać kartę pokładową bezpośrednio na smartfon na 23 godziny przed ...

Cypr przesuwa Polskę do grupy krajów mniej bezpiecznych

Ministerstwo Zdrowia Cypru ogłosiło, że od piątku, 14 sierpnia, Polska i Portugalia znajdą się ...

Grecja – rok w cieniu podatku i mody na Turcję

Nowy podatek noclegowy, kolejne inwestycje hotelowe i mniej rosyjskich gości – to wyzwania, przed ...

Lotniczy boom bez końca

Rok 2018 nie przerwie lotniczej koniunktury w Europie. Zarobią przewoźnicy i porty, które odnotują ...

Sześć nowych tras Wizz Aira z Krakowa

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Krakowie Wizz Air ogłosił uruchomienie sześciu nowych połączeń ze ...

Cena wycieczki nie może być orientacyjna

Niemiecki TUI podawał w jednym z katalogów orientacyjne ceny wycieczek w formie skali a ...