Egipt oczami blogerów i mieszkańców

Instagram

Egipskie Ministerstwo Turystyki uruchomiło oficjalny profil kraju na Instagramie. Prezentuje tam filmy i zdjęcia, które mają zachęcić do przyjazdu więcej turystów

„Experience Egypt” to nazwa oficjalnego kanału promującego Egipt jako kierunku turystycznego na Instagramie. W tym popularnym medium społecznościowym Ministerstwo Turystyki prezentuje filmy i zdjęcia zachęcające do przyjazdu gości z całego świata. Wśród materiałów filmowych znajdują się zarówno produkcje blogerów i youtuberów, jak i filmy pokazujące kraj oczami mieszkańców. Ministerstwo zapowiada, że pojawią się też materiały od FunForLouis, youtubera, który gościł niedawno także w Polsce na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej (zobacz: „Youtuberzy rozsławią Polskę wśród turystów na świecie”).

Jak informuje resort turystyki, na Instagramie prezentowane będą najważniejsze miejsca warte odwiedzenia, już teraz można zobaczyć znane zabytki, takie jak piramidy, starożytne świątynie, ale też bazary, meczety, pustynię i Morze Czerwone.

Na razie kanał ma 83,9 tysiąca fanów, ale celem jest dotarcie do milionów internautów. Ministerstwo podkreśla, że pracuje nad uruchomieniem kolejnych kampanii promocyjnych na platformach o największym zasięgu. Kraj był też oficjalnym sponsorem mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 roku przychody z turystyki wzrosły w Egipcie o 211,8 procent, do 5,3 miliarda dolarów – podaje Reuter. W tym czasie do kraju przyjechało 5,9 miliona turystów, czyli o 55,3 procent więcej niż rok wcześniej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Deutsche Bahn bez papierowych biletów?

Niemiecki przewoźnik Deutsche Bahn chce zrezygnować z papierowych biletów, choć ten pomysł wcale nie ...

Emirates inwestuje w szkolenia medyczne

Tylko w 2016 roku samoloty Emirates 60 razy awaryjnie lądowały z powodu zagrożenia życia ...

Delhi i Kolombo wśród nowości na Lotnisku Chopina

W czerwcu z Lotniska Chopina ruszają cztery nowe połączenia. Wzrasta liczba lotów krajowych. We ...

Enter Air ma już pierwszego MAX-a

Enter Air odebrał pierwszy z sześciu zamówionych boeingów 737 MAX 8. Samolot jeszcze w ...

Niemcy: 80 milionów noclegów dla cudzoziemców

W zeszłym roku Niemcy zarejestrowali ponad 80 milionów noclegów gości z zagranicy w hotelach ...

TUI Deutschland zaostrza kary za rezygnację z wylotu

Z 25 do 40 procent wzrosną w niemieckim TUI koszty rezygnacji z wyjazdów lotniczych. ...