Iwona Białobrzycka dyrektorem ZOPOT-u w Londynie

archiwum prywatne

Konkurs na stanowisko dyrektora Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie wygrała Iwona Białobrzycka. Jej kadencja zaczyna się dzisiaj

Nowo mianowana dyrektor karierę zawodową rozpoczęła w 1980 r. w dziale umów i negocjacji Polskich Linii Lotniczych LOT. W latach 1990-1994 była głównym specjalistą w dziale systemów dystrybucji narodowego przewoźnika.

W 1994 r. z LOT-u przeszła do polskiego oddziału Amadeusa, gdzie przez prawie 18 lat pracowała jako dyrektor ds. sprzedaży. W 2012 r. awansowała na stanowisko zastępcy dyrektora generalnego Amadeus Polska. Była odpowiedzialna za marketing, kontakty z klientami i sprzedaż.

Czytaj też: „POT ma czterech stuprocentowych dyrektorów ZOPOT-ów”.

Jak przyznaje, szybko zmieniający się świat jest dla niej źródłem inspiracji i pozytywnych emocji. Jej dewizą w życiu prywatnym i zawodowym są słowa irlandzkiego pisarza Georga Bernarda Shawa: „Niektórzy ludzie widzą sprawy takimi, jakimi są i pytają: dlaczego? Ja marzę o tym, czego jeszcze nie było i pytam: dlaczego nie?”. Imponują jej ludzie z wizjonerskim, niesztampowym podejściem do biznesu i umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji, z rozmachem realizujący założone cele, jak Richard Branson, twórca Virgin Group.

Iwona Białobrzycka, która zaczynała karierę prawie 40 lat temu w branży zdominowanej wówczas przez mężczyzn, podpisuje się również pod słowami Margaret Thatcher: „Jeśli chcesz, by coś zostało powiedziane – powierz to mężczyźnie. Jeśli chcesz, by zostało zrobione – powierz to kobiecie”.

Białobrzycka jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego – studiowała językoznawstwo stosowane, język i literaturę angielską w Instytucie Anglistyki Wydziału Filologicznego. Oprócz języka angielskiego zna również włoski. Jest mężatką, a jej hobby to literatura i ogrodnictwo.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Koronawirus – Bruksela rozważa pomoc dla gospodarki

Thierry Breton, Francuz uznawany za „superkomisarza” odpowiedzialnego za rynek wewnętrzny ujawnił, że w Brukseli ...

Samoloty w Europie spóźnione o 15 milionów minut

W ubiegłym roku liczba opóźnionych lotów w Europie wzrosła o 280 procent, a łączny ...

Erdogan: Nie zniesiemy stanu wyjątkowego

Turcja nie zniesie stanu wyjątkowego zanim w kraju nie zapanuje pełny spokój – oświadczył ...

Ryanair skasuje niektóre trasy w lecie? Brakuje mu Maxów

Opóźnienia z dostawą nowych samolotów grożą zwolnieniami pilotów, zamykaniem baz i w efekcie zawieszaniem ...

Korfu: Stali klienci jak najlepsi ambasadorowie

Turyści, którzy są stałymi gośćmi na Korfu, to najlepsi ambasadorowie wyspy – uważają tamtejsze ...

Australia nielegalnie pobierała „podatek turystyczny”

Federalny Sąd Australii orzekł, że władze kraju nielegalnie pobierały tzw. podatek turystyczny (backpacker tax) ...