Iwona Białobrzycka dyrektorem ZOPOT-u w Londynie

archiwum prywatne

Konkurs na stanowisko dyrektora Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie wygrała Iwona Białobrzycka. Jej kadencja zaczyna się dzisiaj

Nowo mianowana dyrektor karierę zawodową rozpoczęła w 1980 r. w dziale umów i negocjacji Polskich Linii Lotniczych LOT. W latach 1990-1994 była głównym specjalistą w dziale systemów dystrybucji narodowego przewoźnika.

W 1994 r. z LOT-u przeszła do polskiego oddziału Amadeusa, gdzie przez prawie 18 lat pracowała jako dyrektor ds. sprzedaży. W 2012 r. awansowała na stanowisko zastępcy dyrektora generalnego Amadeus Polska. Była odpowiedzialna za marketing, kontakty z klientami i sprzedaż.

Czytaj też: „POT ma czterech stuprocentowych dyrektorów ZOPOT-ów”.

Jak przyznaje, szybko zmieniający się świat jest dla niej źródłem inspiracji i pozytywnych emocji. Jej dewizą w życiu prywatnym i zawodowym są słowa irlandzkiego pisarza Georga Bernarda Shawa: „Niektórzy ludzie widzą sprawy takimi, jakimi są i pytają: dlaczego? Ja marzę o tym, czego jeszcze nie było i pytam: dlaczego nie?”. Imponują jej ludzie z wizjonerskim, niesztampowym podejściem do biznesu i umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji, z rozmachem realizujący założone cele, jak Richard Branson, twórca Virgin Group.

Iwona Białobrzycka, która zaczynała karierę prawie 40 lat temu w branży zdominowanej wówczas przez mężczyzn, podpisuje się również pod słowami Margaret Thatcher: „Jeśli chcesz, by coś zostało powiedziane – powierz to mężczyźnie. Jeśli chcesz, by zostało zrobione – powierz to kobiecie”.

Białobrzycka jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego – studiowała językoznawstwo stosowane, język i literaturę angielską w Instytucie Anglistyki Wydziału Filologicznego. Oprócz języka angielskiego zna również włoski. Jest mężatką, a jej hobby to literatura i ogrodnictwo.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezes Neckermanna dziękuje agentom turystycznym

Prezes niewypłacalnego biura podróży Neckermann Polska Maciej Nykiel rozesłał do agentów turystycznych, którzy sprzedawali ...

Amsterdam nie chce więcej sklepów dla turystów

W centrum Amsterdamu nie pojawią się już nowe sklepy i punkty usługowe dla turystów. ...

Berlin pozwoli wynajmować mieszkania turystom

Ponad 26 tysięcy lokali jest obecnie dostępnych w Berlinie za pośrednictwem serwisu Airbnb, choć ...

Długi rozgościły się w hotelach

Inwestycyjny boom doprowadził do problemów w branży hotelowej. Większa podaż pokojów osłabiła obłożenie obiektów. ...

Phuket nie nadąża za własną popularnością

W tym roku na Phuket ma przyjechać 15 milionów gości. Popularność wyspy rośnie, a ...

Koreańczycy z Północy płyną na rosyjskie wakacje

Rosja rozszerza współpracę z Koreą Północną. Według agencji Interfax uruchomione zostało bezpośrednie połączenie morskie ...