Turcja chce więcej turystów kwalifikowanych

Materiały promocyjne

Więcej pieniędzy na promocję i lepsze wykorzystanie nowoczesnych form reklamy – zapowiada minister turystyki i kultury Turcji Nuri Ersoy

Jak informuje dziennik „Daily Sabah” na swojej stronie internetowej, Turcja ma brać udział w najważniejszych targach, ale przede wszystkim musi reklamować się w nowoczesny sposób, który zrobi wrażenie na użytkownikach YouTube’a czy wpływowych blogerach.

Zmian należy spodziewać się już od stycznia 2019 roku. Reklamy będą realizowane głównie w krajach, z których realizowane są bezpośrednie loty regularne do Turcji. Na początek Ersoy chce się skoncentrować na dziesięciu najważniejszych rynkach, między innymi na Rosji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii. Później plan ma być poszerzony na 20 państw, z których przyjeżdża najwięcej gości.

Minister, który sam jest doświadczonym menedżerem turystycznym, uważa że w promowaniu turystyki należy wprowadzić zmiany. – Turystyka masowa rzeczywiście odniosła sukces, mamy nadzieję, że w tym roku odwiedzi nas 40 – 42 miliony turystów, co byłoby świetnym wynikiem. Równolegle do ruchu masowego, musimy przejść do turystyki kwalifikowanej i turystów kwalifikowanych – zaznacza Ersoy.

Ersoy przypomina, że ruch realizowany w ramach operacji czarterowych potrafi się bardzo szybko kurczyć, a potem nagle rosnąć, dlatego ważne jest, żeby otwierać bezpośrednie loty regularne, jeśli to możliwe, także samolotami z klasą biznes. W ten sposób niepewność związana z czarterami będzie zażegnana.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

POT: Zareklamuj się i bądź z nami w „weekend za pół ceny”

Hotele, restauracje, apartamenty, liczne muzea i teatry dwa razy w roku otwierają przed zwiedzającymi ...

Ryanair ostrzega przed skutkami strajków

Ryanair ostrzega pasażerów przed możliwymi zakłóceniami w ruchu lotniczym w przyszłym tygodniu z powodu ...

Rainbow – 15 procent większe przychody

Za prawie 418 milionów złotych sprzedało wycieczek i miejsc w samolotach biuro podróży Rainbow ...

Ruch bezwizowy dla Polski. Co warto wiedzieć?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał zgodę na włączenie Polski do amerykańskiego programu bezwizowego ...

Egipt połączył turystykę z ochroną zabytków

Khaled al Anani został nowym ministrem starożytnego dziedzictwa i turystyki Egiptu. To wynik połączenia ...

Gwiazda Morza Resort Spa & Sport oferuje m.in. rozbudowaną strefę spa i basenów. Jest tu też tzw. saunarium

Hotel dla bogatego seniora

Nasze społeczeństwo się bogaci. Ale i starzeje. Ofertę dla dojrzałego zamożnego klienta premium starają ...