Chorzów będzie miał największą kolejkę górską

materiały prasowe

Spółka Tatry Mounatin Resorts (TMR) buduje w Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie 40-metrowej wysokości kolejkę górską Lech Coaster i modernizuje park rozrywki, tworząc w nim nowe strefy tematyczne

Po zakończeniu sezonu letniego, na początku października ubiegłego roku, rozpoczęła się zakrojona na szeroką skalę modernizacja śląskiego parku rozrywki o powierzchni 26 ha.

W Śląskim Wesołym Miasteczku powstają nowe bramy wejściowe, budynki z kasami, sklepami, wymieniana jest nawierzchnia deptaku, powstaje nowe biuro obsługi klienta, nowa restauracja oraz  kawiarnia i kilka małych punktów gastronomicznych. Dotychczasowe atrakcje są łączone w strefy tematyczne, wykonano nowe nasadzenia zieleni i, co zdaniem spółki najważniejsze, ruszyła budowa nowej atrakcji – Lech Coaster, największej i najdłuższej kolejki górskiej w tej części Europy. Dostawcą urządzenia będzie holenderska firma Vekoma.

– Nowa kolejka powstaje na brzegu jeziora znajdującego się w samym centrum miasteczka. Wyjątkowa historia, która obuduje coaster, oraz parametry techniczne to wyznaczniki, które odróżnią nas od konkurencji – przekonuje Bohuš Hlavatý, prezes TMR, cytowany w komunikacie prasowym.

Dodaje, że kolejka górska o wysokości 40 metrów dorównuje wysokością najwyższej atrakcji miasteczka – diabelskiemu młynowi. Oprócz tego, że Lech Coaster będzie najwyższą atrakcją, będzie mógł także poszczycić się najdłuższą trasą o długości prawie kilometra. Na czterech inwersjach kolejka osiągnie prędkość do 95 kilometrów na godzinę.

– Lech Coaster można zatem śmiało porównywać z największymi i najlepszymi kolejkami górskimi na świecie, takimi jak 50-metrowa Formula Rossa w Dubaju, Steel Dragon w Japonii czy Tower of Terror w Dreamworld w Australii. Lech Coaster ma lepsze parametry niż popularna kolejka Smiler w Alton Tower Resort w Wielkiej Brytanii – będzie dwukrotnie wyższy i szybszy o 10 kilometrów na godzinę – opisuje Hlavatý. Dodaje, że w sezonie letnim zostaną otwarte dwie nowe strefy, co oznacza, że ponad 60 procent parku będzie zmodernizowane, a do roku 2019 obiekt zyska światowy poziom.

Nazwa kolejki górskiej nawiązuje do okresu panowania pierwszych polskich władców, odwołuje się do legendy o Lechu, legendarnym założycielu Polski. Aby odwiedzający mogli poczuć atmosferę tamtych czasów, wokół kolejki górskiej powstanie wioska z zamkiem i strefami tematycznymi. Zmodernizowany park będzie podzielony na 6 obszarów: Magiczną Wioskę, Dolinę Marzeń, Magiczny Las, Magiczne Góry, Dolinę Przygód i Magiczne Jezioro. W tym roku sezon w Śląskim Wesołym Miasteczku zacznie się 29 kwietnia, a otwarcie kolejki górskiej Lech Coaster zaplanowano na 1 lipca.

Śląskie Wesołe Miasteczko jest największym i najstarszym (działa od 1959 roku) parkiem rozrywki w Polsce, zlokalizowanym na Górnym Śląsku. Jedną z największych atrakcji parku rozrywki są samoloty podwieszone na 45-metrowej wieży. Od 1985 roku w parku rozrywki działa diabelski młyn. W 2007 roku otwarto 21-metrową kolejkę górską. Na terenie lunaparku znajduje się 50 atrakcji. Rocznie Śląskie Wesołe Miasteczko odwiedza średnio 200 tysięcy ludzi. TMR ma 75 procent udziałów miasteczka i zarządza nim od maja 2015 roku. W ciągu pięciu lat spółka zobowiązała się zainwestować w modernizację Śląskiego Wesołego Miasteczka 120 mln złotych (30 mln euro).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jedz i baw się, ale płać

Zamawiali bankiety na setki gości, jedli, pili, tańczyli, a nawet puszczali fajerwerki. Gdy serwowano ...

W Bieszczadach lawinowa dwójka

Powyżej górnej granicy lasu w Bieszczadach wiatr wieje z prędkością ok. 108 kilometrów na ...

Na rejs z TUI tylko z testem na koronawirusa

TUI Cruises wprowadza od września obowiązkowe testy na covid-19 dla wszystkich pasażerów swoich statków. ...

Lufthansa chce kupić Norwegiana

Lufthansa jest zainteresowana kupieniem taniej linii lotniczej Norwegian. Informację tę potwierdził prezes Grupy Lufthansa ...

Ruszyło głosowanie na Najlepszy Produkt Turystyczny

Do ostatniego kliknięcia pozostanie niewiadomą, kto zwycięży w tegorocznym głosowaniu internautów w konkursie na ...

Latarki outdoor: wybieramy najlepszy model

Planując weekendowy wypad za miasto, by spędzić czas na łonie natury, należy pamiętać o ...