Zatrudnił rapera do promocji, stracił stanowisko

AFP

Prezes Visit Florida, instytucji odpowiedzialnej za promocję turystyczną Florydy, musiał odejść ze stanowiska po tym, jak wyszło na jaw, że zapłacił potajemnie milion dolarów raperowi w zamian za reklamowanie stanu

Visit Florida zawarł tajny kontrakt ze słynnym raperem Pitbullem na milion dolarów honorarium za promowanie stanu w jego teledyskach i na kanałach społecznościowych, informuje portal Travelmole. Wywołało to falę krytyki. Nie pomogło tłumaczenie, że dzięki współpracy z artystą udało się dotrzeć z przekazem reklamowym o Florydzie do milionów jego fanów. Obawy zaczęły budzić też ogólne wydatki Visit Florida.

Prezes Will Seccombe podał się więc do dymisji. Jego miejsce zajął Ken Lawson, który do tej pory pełnił funkcję sekretarza do spraw biznesu w biurze gubernatora Florydy. Głosowało na niego 31 członków rady nadzorczej Visit Florida, którzy zgodzili się także na odprawę w wysokości 73 tysięcy dolarów dla Seccombe’ego. Ustępujący szef organizacji zarabiał rocznie 293 tysiące dolarów. Nowy ma dostawać o 120 tysięcy mniej.

Lawson ma niewielkie doświadczenie w branży turystycznej, ale uznawany jest za ulubieńca gubernatora Ricka Scotta i doświadczonego polityka. – Praca, jaką Visit Florida wykonuje na rzecz promocji turystyki, ma olbrzymie znaczenie dla rozwoju gospodarki stanu. To że mamy na czele organizacji kogoś z doświadczeniem sekretarza Lawsona, zapewni nam sukces – mówił przewodniczący rady nadzorczej Visit Florida William D. Talbert.

Lawson z wykształcenia jest prawnikiem, ma 12-letnie doświadczenie na różnych stanowiskach administracyjnych. W ostatnim czasie nadzorował między innymi restauracje i hotele oraz wynajmem obiektów na cele turystyczne.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kilka tysięcy chętnych do oprowadzania po Muzeum Polskiej Wódki

Muzeum Polskiej Wódki, które zostanie otwarte w czerwcu, w Warszawie będzie miało sześciu przewodników. ...

Qatar podwaja liczbę lotów do Warszawy, Pragi i Helsinek

Od połowy grudnia linie lotnicze wprowadzą dodatkowe, codzienne połączenie na trasach z Ad?Dauhy do ...

Hotele Focus z nową stroną internetową

Sieć hoteli Focus Hotels uruchomiła nową stronę internetową i centralny dział rezerwacji Jak informuje ...

Rosjanie jeszcze nie polecą do Gruzji

Rosyjskie linie lotnicze wznowią loty do Gruzji najwcześniej w 2020 r. Połączenia zostały zawieszone ...

Horała: Inwestowanie miliardów w Okęcie nie ma sensu

– Ostrożność każe powiedzieć 2027-2028 rok. Pełna funkcjonalność pewnie dwa lata później. Analiza, co ...

W przyszłym tygodniu rząd powie, gdzie zbuduje Centralny Port Lotniczy

W przyszłym tygodniu Rada Ministrów prawdopodobnie podejmie decyzję dotyczącą lokalizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego – ...