Zatrudnił rapera do promocji, stracił stanowisko

AFP

Prezes Visit Florida, instytucji odpowiedzialnej za promocję turystyczną Florydy, musiał odejść ze stanowiska po tym, jak wyszło na jaw, że zapłacił potajemnie milion dolarów raperowi w zamian za reklamowanie stanu

Visit Florida zawarł tajny kontrakt ze słynnym raperem Pitbullem na milion dolarów honorarium za promowanie stanu w jego teledyskach i na kanałach społecznościowych, informuje portal Travelmole. Wywołało to falę krytyki. Nie pomogło tłumaczenie, że dzięki współpracy z artystą udało się dotrzeć z przekazem reklamowym o Florydzie do milionów jego fanów. Obawy zaczęły budzić też ogólne wydatki Visit Florida.

Prezes Will Seccombe podał się więc do dymisji. Jego miejsce zajął Ken Lawson, który do tej pory pełnił funkcję sekretarza do spraw biznesu w biurze gubernatora Florydy. Głosowało na niego 31 członków rady nadzorczej Visit Florida, którzy zgodzili się także na odprawę w wysokości 73 tysięcy dolarów dla Seccombe’ego. Ustępujący szef organizacji zarabiał rocznie 293 tysiące dolarów. Nowy ma dostawać o 120 tysięcy mniej.

Lawson ma niewielkie doświadczenie w branży turystycznej, ale uznawany jest za ulubieńca gubernatora Ricka Scotta i doświadczonego polityka. – Praca, jaką Visit Florida wykonuje na rzecz promocji turystyki, ma olbrzymie znaczenie dla rozwoju gospodarki stanu. To że mamy na czele organizacji kogoś z doświadczeniem sekretarza Lawsona, zapewni nam sukces – mówił przewodniczący rady nadzorczej Visit Florida William D. Talbert.

Lawson z wykształcenia jest prawnikiem, ma 12-letnie doświadczenie na różnych stanowiskach administracyjnych. W ostatnim czasie nadzorował między innymi restauracje i hotele oraz wynajmem obiektów na cele turystyczne.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

JT Touristik zawiesza działalność

iemieckie biuro podróży JT Touristik ogłosiło upadłość, bo nie mogło znaleźć ubezpieczyciela. Chce jednak ...

Travelplanet: Sprzedaż wycieczek rośnie o 80 procent

Rezerwacje wycieczek na tegoroczne wakacje w Travelplanet rosną o 76 procent. Prawie co trzeci ...

Singapur Changi najlepszym lotniskiem świata

Porty lotnicze Singapur Changi, Tokio Haneda i Seul-Inczon znalazły się w czołówce zestawienia najlepszych ...

Austriacy regulują ceny biletów lotniczych

Bilet do Austrii i z Austrii nie może kosztować mniej niż 40 euro – ...

10 milionów turystów w Antalyi

Niemal 10 milionów turystów przyjechało do Antalyi między styczniem a połową października tego roku ...

Thomas Cook nie zamknie stacjonarnych biur

Choć liczba klientów odwiedzających stacjonarne salony sprzedaży Thomasa Cooka w Wielkiej Brytanii spada, prezes ...