Zatrudnił rapera do promocji, stracił stanowisko

AFP

Prezes Visit Florida, instytucji odpowiedzialnej za promocję turystyczną Florydy, musiał odejść ze stanowiska po tym, jak wyszło na jaw, że zapłacił potajemnie milion dolarów raperowi w zamian za reklamowanie stanu

Visit Florida zawarł tajny kontrakt ze słynnym raperem Pitbullem na milion dolarów honorarium za promowanie stanu w jego teledyskach i na kanałach społecznościowych, informuje portal Travelmole. Wywołało to falę krytyki. Nie pomogło tłumaczenie, że dzięki współpracy z artystą udało się dotrzeć z przekazem reklamowym o Florydzie do milionów jego fanów. Obawy zaczęły budzić też ogólne wydatki Visit Florida.

Prezes Will Seccombe podał się więc do dymisji. Jego miejsce zajął Ken Lawson, który do tej pory pełnił funkcję sekretarza do spraw biznesu w biurze gubernatora Florydy. Głosowało na niego 31 członków rady nadzorczej Visit Florida, którzy zgodzili się także na odprawę w wysokości 73 tysięcy dolarów dla Seccombe’ego. Ustępujący szef organizacji zarabiał rocznie 293 tysiące dolarów. Nowy ma dostawać o 120 tysięcy mniej.

Lawson ma niewielkie doświadczenie w branży turystycznej, ale uznawany jest za ulubieńca gubernatora Ricka Scotta i doświadczonego polityka. – Praca, jaką Visit Florida wykonuje na rzecz promocji turystyki, ma olbrzymie znaczenie dla rozwoju gospodarki stanu. To że mamy na czele organizacji kogoś z doświadczeniem sekretarza Lawsona, zapewni nam sukces – mówił przewodniczący rady nadzorczej Visit Florida William D. Talbert.

Lawson z wykształcenia jest prawnikiem, ma 12-letnie doświadczenie na różnych stanowiskach administracyjnych. W ostatnim czasie nadzorował między innymi restauracje i hotele oraz wynajmem obiektów na cele turystyczne.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TOO: Zapytaj rząd, dlaczego cię wykluczył z pomocy

Dlaczego rząd wyklucza z pomocy antykryzysowej firmy niezatrudniające pracowników? Pytają o to przedsiębiorcy z ...

Na Lotnisku Chopina 14-procentowy wzrost

11,9 miliona osób obsłużyło Lotnisko Chopina w tym roku do końca sierpnia. To o ...

„Weekend za pół ceny” – samoloty, pociągi i autobusy też ze zniżką

757 hoteli, restauracji, muzeów, obiektów sportowych i atrakcji turystycznych będzie na początku października dostępnych ...

PKS-y wciąż padają, górą pociągi

Powołanie Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w maju zeszłego roku nie zatrzymało likwidacji PKS-ów, z ...

Gość hotelowy kontra pandemia

Z jednej strony nie chcą dezynfekować rąk w recepcji, nosić maseczek czy wypełniać oświadczeń, ...

Orient Express w służbie AccorHotels

AccorHotels kupił połowę udziałów firmy Orient Express. Koncern będzie korzystał z legendarnego pociągu przy ...