Gucia rezygnuje ze stanowiska prezesa POT

archiwum prywatne

Kandydat ministra sportu i turystyki na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Gucia zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko

Rafał Gucia miał być jutro przesłuchiwany przez Radę Polskiej Organizacji Turystycznej, która miała wydać opinię o kandydacie. Tydzień wcześniej na spotkanie z radą Gucia nie przyszedł. Jak relacjonowali członkowie rady, dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki Joanna Jędrzejewska-Debortoli tłumaczyła, że nie został formalnie zaproszony (rada nie miała jego adresu, a ministerstwo nie chciało go ujawnić). Czytaj więcej: „Kandydat na prezesa POT nieobecny”.

Rada wyznaczyła kolejny termin spotkania z kandydatem – na najbliższy wtorek. Jednak dzisiaj MSiT oświadczył, że „z powodu nagłej, nieprzewidzianej sytuacji zdrowotnej w rodzinie, Pan Rafał Gucia zrezygnował z objęcia stanowiska prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Informacje o ponownym naborze na stanowisko prezesa POT zostaną ogłoszone na stronie internetowej”.

Jan Korsak, przewodniczący rady, pełniący tę funkcję trzecią kadencję (wcześniej był też członkiem rady), mówi, że jeszcze takiej sytuacji w historii POT, żeby kandydat zrezygnował zanim został formalnie powołany, nie było.

Formalnie minister nie wycofał wniosku o zaopiniowanie Rafała Guci. Prawdopodobnie jutro Rada POT zamknie posiedzenie rozpoczęte tydzień temu i przerwane w oczekiwaniu na kandydata na prezesa POT. Może się jednak okazać, że nie będzie na niej kworum.

Gucia był wyłoniony w konkursie prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, w którym udział wzięły jeszcze dwie osoby, z czego jednej wniosek odrzucono, jako złożony bez wymaganych formalności.

Mogą Ci się również spodobać

Komisja Europejska: „Nie” dla obowiązkowych voucherów

Niemiecka branża turystyczna domagała się wprowadzenia obligatoryjnych voucherów na poczet usług turystycznych. Kupony miałyby ...

Austria od dziś tylko dla zarejestrowanych

Wszystkie osoby podróżujące do Austrii muszą od dzisiaj zostawić swoje dane w formularzu rejestracyjnym. ...

Nowa fala konsolidacji na niebie

Niemiecki Air Berlin to druga po włoskiej Alitalii duża europejska linia, która znalazła się ...

Emilewicz poddana kwarantannie, pakiet osłonowy odsunięty

Dułgo i z napięciem wyczekiwany przez branżę turystyczną rządowy pakiet rozwiązań osłonowych dla przedsiębiorców, ...

Transavia połączy Kraków z Eindhoven

Holenderskie tanie linie lotnicze Transavia otworzą w następnym sezonie zimowym nowe połączenie pomiędzy Krakowem ...

Turystyka czeka na pracowników sezonowych

Rolnictwo, ogrodnictwo i turystyka czekają na wdrożenie dyrektywy o pracownikach sezonowych. Nowe przepisy mają ...