Gucia rezygnuje ze stanowiska prezesa POT

archiwum prywatne

Kandydat ministra sportu i turystyki na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Gucia zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko

Rafał Gucia miał być jutro przesłuchiwany przez Radę Polskiej Organizacji Turystycznej, która miała wydać opinię o kandydacie. Tydzień wcześniej na spotkanie z radą Gucia nie przyszedł. Jak relacjonowali członkowie rady, dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki Joanna Jędrzejewska-Debortoli tłumaczyła, że nie został formalnie zaproszony (rada nie miała jego adresu, a ministerstwo nie chciało go ujawnić). Czytaj więcej: „Kandydat na prezesa POT nieobecny”.

Rada wyznaczyła kolejny termin spotkania z kandydatem – na najbliższy wtorek. Jednak dzisiaj MSiT oświadczył, że „z powodu nagłej, nieprzewidzianej sytuacji zdrowotnej w rodzinie, Pan Rafał Gucia zrezygnował z objęcia stanowiska prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Informacje o ponownym naborze na stanowisko prezesa POT zostaną ogłoszone na stronie internetowej”.

Jan Korsak, przewodniczący rady, pełniący tę funkcję trzecią kadencję (wcześniej był też członkiem rady), mówi, że jeszcze takiej sytuacji w historii POT, żeby kandydat zrezygnował zanim został formalnie powołany, nie było.

Formalnie minister nie wycofał wniosku o zaopiniowanie Rafała Guci. Prawdopodobnie jutro Rada POT zamknie posiedzenie rozpoczęte tydzień temu i przerwane w oczekiwaniu na kandydata na prezesa POT. Może się jednak okazać, że nie będzie na niej kworum.

Gucia był wyłoniony w konkursie prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, w którym udział wzięły jeszcze dwie osoby, z czego jednej wniosek odrzucono, jako złożony bez wymaganych formalności.

Mogą Ci się również spodobać

Greckie mieszkania tanie jak nigdy

Nawet o 70 procent spadły od 2008 roku ceny mieszkań w Grecji. Specjaliści przewidują, ...

Zwiedzanie Częstochowy autobusem za darmo

Po częstochowskich ulicach zaczął kursować zabytkowy turystyczny autobus linii 034. Skorzystanie z niego nic ...

Brytyjski TUI docenia agentów

Stacjonarne agencje turystyczne to wartościowy i stabilny kanał sprzedaży – uważa szef brytyjskiego TUI. ...

LOT na wspólnym bilecie z Alaską Airlines

Dzięki porozumieniu z Alaską Airlines podróżni LOT-u będą mogli się dostać do miejsc, których ...

Traveldata: Wrzesień w biurach podróży pod znakiem podwyżek

Ktoś, kto planował wypoczynek we wrześniu, najtaniej mógł w ostatnim tygodniu kupić wyjazd do ...

Air France: Baw się w wirtualnej rzeczywistości

Linia Air France rozpoczęła testy zestawów do rzeczywistości wirtualnej. Dzięki nim pasażerowie mogą oglądać ...