Gucia rezygnuje ze stanowiska prezesa POT

archiwum prywatne

Kandydat ministra sportu i turystyki na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Gucia zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko

Rafał Gucia miał być jutro przesłuchiwany przez Radę Polskiej Organizacji Turystycznej, która miała wydać opinię o kandydacie. Tydzień wcześniej na spotkanie z radą Gucia nie przyszedł. Jak relacjonowali członkowie rady, dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki Joanna Jędrzejewska-Debortoli tłumaczyła, że nie został formalnie zaproszony (rada nie miała jego adresu, a ministerstwo nie chciało go ujawnić). Czytaj więcej: „Kandydat na prezesa POT nieobecny”.

Rada wyznaczyła kolejny termin spotkania z kandydatem – na najbliższy wtorek. Jednak dzisiaj MSiT oświadczył, że „z powodu nagłej, nieprzewidzianej sytuacji zdrowotnej w rodzinie, Pan Rafał Gucia zrezygnował z objęcia stanowiska prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Informacje o ponownym naborze na stanowisko prezesa POT zostaną ogłoszone na stronie internetowej”.

Jan Korsak, przewodniczący rady, pełniący tę funkcję trzecią kadencję (wcześniej był też członkiem rady), mówi, że jeszcze takiej sytuacji w historii POT, żeby kandydat zrezygnował zanim został formalnie powołany, nie było.

Formalnie minister nie wycofał wniosku o zaopiniowanie Rafała Guci. Prawdopodobnie jutro Rada POT zamknie posiedzenie rozpoczęte tydzień temu i przerwane w oczekiwaniu na kandydata na prezesa POT. Może się jednak okazać, że nie będzie na niej kworum.

Gucia był wyłoniony w konkursie prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, w którym udział wzięły jeszcze dwie osoby, z czego jednej wniosek odrzucono, jako złożony bez wymaganych formalności.

Mogą Ci się również spodobać

Jacek Szymanowicz dyrektorem operacyjnym AMW Hotele

Z początkiem lipca dotychczasowy wicedyrektor hotelu Renaissance Warsaw Airport Jacek Szymanowicz objął stanowisko dyrektora ...

Najpiękniejsze Spa 2016 roku wybrane

Hotel Royal Baltic najlepszym holistycznym spa, Mineral Hotel Malinowy Raj najlepszym spa uzdrowiskowym, a ...

Enter Air powoli się rozgrzewa do (re)startu

Enter Air przygotowuje się do wznowienia lotów na szerszą skalę. Popyt jednak jeszcze długo ...

Wielka turystyczna piątka na Liście 500

Pięć największych firm turystycznych w Polsce – Itaka, TUI Poland, Rainbow, Coral Travel i ...

Tego lata dwa razy więcej skarg na linie lotnicze i hotele

W wakacje aż o połowę wzrosła w porównaniu z ubiegłorocznym latem liczba zgłoszeń, które ...

Zrób sobie wirtualne krzesło – Swarzędz zaprasza na szlak meblowy

Nowo powstały Swarzędzki Szlak Meblowy upamiętnia bogate tradycje stolarskie i meblarskie miasta. Można go ...