Gucia rezygnuje ze stanowiska prezesa POT

archiwum prywatne

Kandydat ministra sportu i turystyki na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Gucia zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko

Rafał Gucia miał być jutro przesłuchiwany przez Radę Polskiej Organizacji Turystycznej, która miała wydać opinię o kandydacie. Tydzień wcześniej na spotkanie z radą Gucia nie przyszedł. Jak relacjonowali członkowie rady, dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki Joanna Jędrzejewska-Debortoli tłumaczyła, że nie został formalnie zaproszony (rada nie miała jego adresu, a ministerstwo nie chciało go ujawnić). Czytaj więcej: „Kandydat na prezesa POT nieobecny”.

Rada wyznaczyła kolejny termin spotkania z kandydatem – na najbliższy wtorek. Jednak dzisiaj MSiT oświadczył, że „z powodu nagłej, nieprzewidzianej sytuacji zdrowotnej w rodzinie, Pan Rafał Gucia zrezygnował z objęcia stanowiska prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Informacje o ponownym naborze na stanowisko prezesa POT zostaną ogłoszone na stronie internetowej”.

Jan Korsak, przewodniczący rady, pełniący tę funkcję trzecią kadencję (wcześniej był też członkiem rady), mówi, że jeszcze takiej sytuacji w historii POT, żeby kandydat zrezygnował zanim został formalnie powołany, nie było.

Formalnie minister nie wycofał wniosku o zaopiniowanie Rafała Guci. Prawdopodobnie jutro Rada POT zamknie posiedzenie rozpoczęte tydzień temu i przerwane w oczekiwaniu na kandydata na prezesa POT. Może się jednak okazać, że nie będzie na niej kworum.

Gucia był wyłoniony w konkursie prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, w którym udział wzięły jeszcze dwie osoby, z czego jednej wniosek odrzucono, jako złożony bez wymaganych formalności.

Mogą Ci się również spodobać

Prezes Grupy TUI Friedrich Joussen

Szef TUI: Thomas Cook upadł, bo się nie wyróżniał

Zdaniem prezesa Grupy TUI Friedricha Joussena touroperator, który nie wyróżnia się na rynku, skazany ...

Ćwierć miliarda euro za pół Alitalii

Lufthansa zaproponowała 250 mln euro za przejęcie większości floty Alitalii i połowy załogi, czyli ...

Już 114 poszkodowanych przez upadek Rejsclubu.pl

Czy roszczenia klientów upadłego biura podróży Rejsclub zmieszczą się w sumie jego gwarancji? Trudno ...

Ambasadorowie wracają do Tanzanii i Senegalu

Sejmowa komisja spraw zagranicznych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała kandydatów na ambasadorów w Tanzanii i Senegalu. ...

Tour Salon rozpoczęty, nagrody rozdane

Wystartowały Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2017 w Poznaniu. Impreza potrwa do ...

Narciarskie szaleństwo z WinterEvent

Wyjazd z WinterEvent to doskonały sposób na chwilę wytchnienia od ponurej, polskiej zimy. Firma ...