Maroko musi się bardziej postarać

Pixabay

Maroko potrzebuje więcej połączeń lotniczych z Europą i nowych hoteli – postulują przedstawiciele niemieckiej branży turystycznej zainteresowani sprzedażą tego kierunku

Niemieccy touroperatorzy są zadowoleni ze sprzedaży wyjazdów do Maroka – informuje portal Touristik Aktuell. – Marrakesz i Agadir dobrze się sprzedają na lato, rośnie popyt na luksusowe hotele – mówi Arlett Walleck, menedżerka produktu w Thomasie Cooku. Powodów do narzekań nie ma też FTI. – Notujemy trzycyfrowy wzrost (rok do roku) rezerwacji na lato – informuje Eliad Gad, dyrektor produktu w FTI.

Niemieccy touroperatorzy dostrzegają jednak kilka problemów wpływających na współpracę z tym krajem. – Życzylibyśmy sobie lepszych połączeń lotniczych z Niemiec do Marrakeszu i Agadiru – mówi Lothar Münzenthaler, dyrektor produktu w Dertourze. Także Florian Fleischer z TUI uważa, że choć branża musi sama zadbać transport swoich klientów, potrzebne jej wsparcie. – Tamtejsza linia lotnicza powinna się, z naszej perspektywy, mocniej zaangażować – mówi Fleischer. Jego zdaniem poza rozbudową siatki połączeń kraj powinien zainwestować w zwiększenie atrakcyjności samego Agadiru. – W Agadirze w ostatnich latach zbyt mało inwestowano w hotele, aby mogły być konkurencyjne wobec innych kierunków turystycznych – potwierdza Jan Frankenberg, dyrektor produktu w Jahn Reisen i ITS, markach należących do DER Touristik. Jak opisuje, oferta jest niewielka, a rozwój nowych stref turystycznych postępuje zbyt wolno.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Touroperatorzy, trzymajcie kciuki za Merkel

Polscy touroperatorzy powinni trzymać kciuki za Angelę Merkel i Jeana-Claude’a Junckera, żeby pozostali na ...

Tureckie referendum niepokoi rządy

Niemcy, Holendrzy i Austriacy zaostrzyli ostrzeżenia przed podróżowaniem do Turcji. Jak podają, w związku ...

Islandzka linia lotnicza Wow Air zawiesiła loty

Islandzki przewoźnik borykający się od miesięcy z problemami finansowymi ogłosił, że zawiesza wszystkie loty. ...

W sierpniu w Modlinie padły dwa rekordy

W sierpniu lotnisko w Modlinie obsłużyło rekordową liczbę pasażerów – w skali miesiąca pierwszy ...

Brytyjscy turyści coraz częściej oszukiwani

Serwis podobny, ale nie ten sam. Hotel piękny, ale nieistniejący. W 2016 roku lawinowo ...

Floryda tańsza niż Hiszpania

Dla przeciętnej brytyjskiej rodziny wyjazd na wypoczynek na Florydę może okazać się dużo tańszy ...