Niemcy nie będą reklamować Turcji

youtube

Lukas Podolski nie będzie miał szansy, by zachęcić Niemców do wypoczywania w Turcji. Z powodu napięć politycznych między obydwoma krajami niemieckie media wycofują nowy turecki spot reklamowy

Jak podaje portal Huffingtonpost.de, inicjatorem nakręcenia spotu było tureckie Ministerstwo Gospodarki. W filmie Podolski, do niedawna piłkarz niemieckiej reprezentacji, zaprasza do Turcji, by „odkrywać w niej własną historię”.

W związku z napiętą sytuacją polityczną między oboma krajami niemieckie media n-tv i N24 zdecydowały się zawiesić wyświetlanie spotu – podaje portal Biz Travel News. – Sytuacja polityczna zasadniczo się zmieniła, dlatego emitowanie reklamy nie ma już sensu. Taką decyzję podjął dział sprzedaży reklamy naszego nadawcy – informuje n-tv na swojej stronie internetowej. Telewizja anulowała cały harmonogram emisji spotu, zapowiedziała też, że nie wyświetli innych podobnych materiałów.

W miniony czwartek, czyli w dniu premiery, klip wywołał znaczne poruszenie. Na n-tv i N24 pojawił się bowiem przed transmisją wystąpienia ministra spraw zagranicznych Niemiec Sigmara Gabriela, który opisał kryzys dyplomatyczny między Berlinem a Ankarą. Gabriel zapowiedział wówczas zaostrzenie komunikatu dotyczącego wyjazdów turystycznych do Turcji i ostrzegł przed inwestowaniem w tym kraju.

– Mocno rozdzielamy bloki programowe od reklam, ale nie chcemy denerwować naszych widzów – uzasadnia decyzję rzeczniczka N24.

Krytyczne uwagi na temat reklamy pojawiły się też w związku z aresztowaniem dziennikarza „Die Welt” Deniza Yücela.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kazachstan: Samolot wystartował i uderzył w budynek. Są ofiary

Samolot kazachskich linii lotniczych Bek Air, tuż po starcie z lotniska w Ałmaty, uderzył ...

Ryanair też sięga po pomoc publiczną

Irlandzka tania linia lotnicza Ryanair skorzystała z gwarancji brytyjskiego rządu w zaciągnięciu kredytu pomostowego ...

Z LOT-em częściej do Ameryki

Od czerwca przyszłego roku LOT zwiększy częstotliwość lotów do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Wykorzysta ...

Nie żyje profesor Janusz Sondel, rektor Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii

Zmarł profesor dr hab. Janusz Sondel, współzałożyciel, a od 2001 roku rektor, Wyższej Szkoły ...

Rainbow – 15 procent większe przychody

Za prawie 418 milionów złotych sprzedało wycieczek i miejsc w samolotach biuro podróży Rainbow ...

Wizz Air: Najlepsi pracownicy jak ambasadorowie

Wizz Air uruchamia czwartą edycję programu Wizz Ambassador. Internauci mogą głosować na wybranych członków ...