17 chętnych na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej

ROL

24 osoby zgłosiły się w konkursie na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Komisja oceniła, że 17 z nich spełniło wymogi formalne

Do poniedziałku do godziny 16.15 w Ministerstwie Sportu i Turystyki można było składać dokumenty w konkursie na prezesa POT („Minister szuka prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej”). Dzisiaj ministerialna komisja otworzyła koperty ze zgłoszeniami od kandydatów. – Swoje kandydatury zaproponowały w sumie 24 osoby. Z tego pod względem formalno-prawnym komisja uznała za prawidłowe zgłoszenia od 17 – mówi nam rzeczniczka MSiT Anna Ulman.

Komisja nie podaje nazwisk zgłoszonych. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że wśród nich znaleźli się były pracownik POT, tak zwany lider projektu odpowiedzialny za akcję „Weekend za pół ceny” Michał Nykowski, obecny wicedyrektor departamentu produktu turystycznego i współpracy regionalnej POT Wojciech Ścibor, były prezes POT Władysław Majka, były dyrektor biura POT w Nowym Jorku Jarosław Nowak, dyrektor marketingu w POT za czasów prezesury Rafała Szmytkego, a obecnie dyrektor marketingu lotniska w Modlinie, Jolanta Grus, a także były sekretarz generalny Polskiej Izby Turystyki Tomasz Rosset.

Jutro mają się rozpocząć przesłuchania kandydatów. Komisja przedstawi jednego lub kilku jako najlepszych ministrowi sportu i turystyki Witoldowi Bańce. Na 18 września wyznaczone jest spotkanie Rady POT, która zaopiniuje kandydata wybranego przez ministra. Później nastąpi nominacja.

Poprzedni prezes POT Marek Olszewski został zwolniony w trybie natychmiastowym  w atmosferze skandalu, po tym jak w wypowiedzi dla dziennikarki „Gazety Wyborczej” stwierdził między innymi, że „nie ma potrzeby eksponowania [w promocji turystycznej Polski] miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów”. Do takich miejsc zaliczył Muzeum Historii Żydów Polskich Polin i Muzeum Auschwitz („POT: Promocja Polski bez Auschwitz i muzeum „Polin”).

Mogą Ci się również spodobać

LOT tworzy nową organizację lotniczą w Europie

LOT, Turkish Airlines, Ukraine Airlines i 16 członków stowarzyszenia International Air Carrier Association (IACA) ...

Air France uruchomi nowe loty dla turystów

Heraklion, Palermo, Olbia i Split – to nowe porty, do których zamierza w lecie ...

Książę William i księżna Kate nie przywiozą turystów

Polskę w 2016 r. odwiedziło 797 tysięcy turystów z Wielkiej Brytanii – podał GUS. ...

Hotele: Cztery gwiazdki bardziej odpowiadają gościom

W marcu średnia cena pokoju w polskich hotelach wyniosła 249,29 złotego, i była o ...

Krakowski Mercure z folkowymi uniformami

Eleganckie, ale nawiązujące do ludowej kultury Małopolski – takie są nowe uniformy pracownicze w ...

Pilot zapalił w kokpicie – pasażerowie przeżyli dramatyczne chwile

Media w Pekinie ujawniły, co było przyczyną gwałtownej utraty wysokości przez samolot podczas jednego ...