17 chętnych na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej

ROL

24 osoby zgłosiły się w konkursie na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Komisja oceniła, że 17 z nich spełniło wymogi formalne

Do poniedziałku do godziny 16.15 w Ministerstwie Sportu i Turystyki można było składać dokumenty w konkursie na prezesa POT („Minister szuka prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej”). Dzisiaj ministerialna komisja otworzyła koperty ze zgłoszeniami od kandydatów. – Swoje kandydatury zaproponowały w sumie 24 osoby. Z tego pod względem formalno-prawnym komisja uznała za prawidłowe zgłoszenia od 17 – mówi nam rzeczniczka MSiT Anna Ulman.

Komisja nie podaje nazwisk zgłoszonych. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że wśród nich znaleźli się były pracownik POT, tak zwany lider projektu odpowiedzialny za akcję „Weekend za pół ceny” Michał Nykowski, obecny wicedyrektor departamentu produktu turystycznego i współpracy regionalnej POT Wojciech Ścibor, były prezes POT Władysław Majka, były dyrektor biura POT w Nowym Jorku Jarosław Nowak, dyrektor marketingu w POT za czasów prezesury Rafała Szmytkego, a obecnie dyrektor marketingu lotniska w Modlinie, Jolanta Grus, a także były sekretarz generalny Polskiej Izby Turystyki Tomasz Rosset.

Jutro mają się rozpocząć przesłuchania kandydatów. Komisja przedstawi jednego lub kilku jako najlepszych ministrowi sportu i turystyki Witoldowi Bańce. Na 18 września wyznaczone jest spotkanie Rady POT, która zaopiniuje kandydata wybranego przez ministra. Później nastąpi nominacja.

Poprzedni prezes POT Marek Olszewski został zwolniony w trybie natychmiastowym  w atmosferze skandalu, po tym jak w wypowiedzi dla dziennikarki „Gazety Wyborczej” stwierdził między innymi, że „nie ma potrzeby eksponowania [w promocji turystycznej Polski] miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów”. Do takich miejsc zaliczył Muzeum Historii Żydów Polskich Polin i Muzeum Auschwitz („POT: Promocja Polski bez Auschwitz i muzeum „Polin”).

Mogą Ci się również spodobać

Chorwacja z konkursem na idealne wakacje

„Epic Week” to nowa kampania reklamowa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej. Zachęca turystów z całego świata ...

Nowy Steigenberger już otwarty w Szarm el-Szejk

W Nabq Bay pod Szarm el-Szejk w Egipcie otworzył podwoje nowy pięciogwiazdkowy hotel Steigenberger ...

Polscy turyści ruszyli do Maroka

O 57 procent więcej Polaków niż rok temu przyjechało w tym roku do Maroka ...

Chorwacja: W tym roku Polacy pobiją u nas rekord

Według przewidywań Ministerstwa Turystyki i Sportu Chorwacji kraj ten odwiedzi w tym roku 1,1 ...

PZOT: W biurach podróży jest lepiej niż podawaliśmy

8 tysięcy rezerwacji i 22 tysiące klientów odnalazł w swoich zasobach MerlinX. Wcześniej nie ...

Itaka: Turyści zaraz wylecą do Polski

Polscy turyści, którzy utknęli w Tajlandii z powodu awarii samolotu, wylecą do Polski z ...