Złoty Certyfikat POT dla Żywego Muzeum Piernika

materiały prasowe

Dziesięć najlepszych produktów turystycznych i jeden wyjątkowy – nagrodzony Złotym Certyfikatem POT – zostało ogłoszonych podczas 15. gali konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny w czasie targów TT Warsaw przez Polską Organizację Turystyczną

W podniosłej atmosferze i blasku fleszy na uroczystej gali w hotelu Marriott przyznano nagrody w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikaty POT. Laury zwycięzcom wręczyli prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk i dyrektor departamentu produktu turystycznego i współpracy regionalnej POT Jacek Janowski – przewodniczący kapituły.

W obecnej, 15. już, edycji tego prestiżowego plebiscytu, kapituła przyznała dziesięć równorzędnych nagród – Certyfikatów POT – oraz jedno wyróżnienie. Wręczono też nagrodę internautów i Złoty Certyfikat.

O nagrody walczyło 45 produktów, które wcześniej zostały wybrane przez regionalne organizacje turystyczne. Produkty zgłaszano w 5 kategoriach: wydarzenie cykliczne, pakiet usług, obiekt, szlak i obszar. Do rywalizacji o Złoty Certyfikat POT zgłaszane mogły być zaś tylko produkty wyróżnione już Certyfikatem POT, które po upływie przynajmniej 5 lat twórczo rozwinęły swoją działalność. W ścisłym finale znalazły się trzy produkty turystyczne – Carnaval Sztukmistrzów, Kompleks Bania i Żywe Muzeum Piernika.

Ostatecznie, najważniejszą nagrodę Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymało właśnie toruńskie muzeum. Jak podkreślali przedstawiciele kapituły, to wyjątkowe miejsce, bo goście biorą w nim udział w interaktywnych pokazach, podczas których stają się czeladnikami piernikarskimi Mistrza i Wiedzmy Korzennej. Mają też możliwość własnoręcznego wypieku ciasta piernikowego i zabrania owoców swojej pracy do domu.

Tegoroczne Certyfikaty POT w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny otrzymały zaś: Zoo Safari Borysew, zamojska twierdza, zamek królewski w Chęcinach, wycieczka wodami rzek San, pałac i folwark Galiny, Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy, Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, Muzeum Górnictwa Węglowego – Kopalnia Guido w Zabrzu, Europejski Centrum Solidarności w Gdańsku  i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W konkursie, poza Certyfikatami, przyznano również wyróżnienie. Otrzymał je Królewski Ogród Światła w Wilanowie. Turyści głosujący za pomocą formularza na portalu Polska Travel uhonorowali zaś zamek książęcy Niemodlin.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zabytkowy park w Żywcu zamknięty po wichurze

Wichura nie oszczędziła zabytkowego parku Habsburgów w Żywcu. Runęło około 20 drzew, m.in. jesionów ...

Rumuński Blue Air połączy Kraków z Turynem

Od 16 grudnia loty między Krakowem a Turynem rozpocznie rumuńska linia lotnicza Blue Air ...

Koniec kwarantanny dla przyjeżdżających z zagranicy. Wystarczą testy

W piątkowy wieczór w Dzienniku Ustaw pojawiły się nowe przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie ...

Po kryzysie loty będą droższe

Choć dzięki pomocy amerykańskiego rządu linie lotnicze mają pieniądze na następne pół roku, to ...

Baltona zaświeci diodami na Lotnisku Chopina

Do końca tego roku dziesięć, a do wiosny 2019 roku czternaście sklepów otworzy na ...

Przedsiębiorcy z Chanii: plaże powinny być płatne

10 euro miałby kosztować bilet wstępu na plaże Balos i Elafonisi w zachodniej części ...