Złoty Certyfikat POT dla Żywego Muzeum Piernika

materiały prasowe

Dziesięć najlepszych produktów turystycznych i jeden wyjątkowy – nagrodzony Złotym Certyfikatem POT – zostało ogłoszonych podczas 15. gali konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny w czasie targów TT Warsaw przez Polską Organizację Turystyczną

W podniosłej atmosferze i blasku fleszy na uroczystej gali w hotelu Marriott przyznano nagrody w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikaty POT. Laury zwycięzcom wręczyli prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk i dyrektor departamentu produktu turystycznego i współpracy regionalnej POT Jacek Janowski – przewodniczący kapituły.

W obecnej, 15. już, edycji tego prestiżowego plebiscytu, kapituła przyznała dziesięć równorzędnych nagród – Certyfikatów POT – oraz jedno wyróżnienie. Wręczono też nagrodę internautów i Złoty Certyfikat.

O nagrody walczyło 45 produktów, które wcześniej zostały wybrane przez regionalne organizacje turystyczne. Produkty zgłaszano w 5 kategoriach: wydarzenie cykliczne, pakiet usług, obiekt, szlak i obszar. Do rywalizacji o Złoty Certyfikat POT zgłaszane mogły być zaś tylko produkty wyróżnione już Certyfikatem POT, które po upływie przynajmniej 5 lat twórczo rozwinęły swoją działalność. W ścisłym finale znalazły się trzy produkty turystyczne – Carnaval Sztukmistrzów, Kompleks Bania i Żywe Muzeum Piernika.

Ostatecznie, najważniejszą nagrodę Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymało właśnie toruńskie muzeum. Jak podkreślali przedstawiciele kapituły, to wyjątkowe miejsce, bo goście biorą w nim udział w interaktywnych pokazach, podczas których stają się czeladnikami piernikarskimi Mistrza i Wiedzmy Korzennej. Mają też możliwość własnoręcznego wypieku ciasta piernikowego i zabrania owoców swojej pracy do domu.

Tegoroczne Certyfikaty POT w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny otrzymały zaś: Zoo Safari Borysew, zamojska twierdza, zamek królewski w Chęcinach, wycieczka wodami rzek San, pałac i folwark Galiny, Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy, Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, Muzeum Górnictwa Węglowego – Kopalnia Guido w Zabrzu, Europejski Centrum Solidarności w Gdańsku  i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W konkursie, poza Certyfikatami, przyznano również wyróżnienie. Otrzymał je Królewski Ogród Światła w Wilanowie. Turyści głosujący za pomocą formularza na portalu Polska Travel uhonorowali zaś zamek książęcy Niemodlin.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wyciek ropy z tankowca zagraża Zatoce Sarońskiej

Plama ropy z tankowca, który zatonął u wybrzeży Grecji, dotarła do Pireusu. Burmistrz wyspy ...

Awaryjne lądowanie w Balicach

Samolot Lufthansy z Krakowa do Frankfurtu zawrócił po starcie i lądował awaryjnie w Balicach. ...

Hurghada i Szarm el-Szejk połączone promem

Egipskie Ministerstwo Transportu uruchomiło połączenie promowe między Hurghadą a Szarm el-Szejk. To element szerszego ...

Neckermann: Polacy już szykują się na narty

Co drugi narciarz, który planuje wyjazd w góry z biurem podróży Neckermann, pojedzie do ...

Lipsk: Przyjechałeś w interesach? Zapłać!

Od 1 stycznia w Lipsku obowiązywać będzie nowa opłata. Do tej pory pieniądze pobierane ...

Wakacje u szczęśliwych sąsiadów

Aby poczuć atmosferę miejsc odwiedzanych przez piękną policjantkę Sagę Norén i inspektora Martina Rohde’a, ...