Zagrzeb: Nasz jarmark świąteczny to nie tylko targ

Materiały promocyjne

W okresie świątecznym Zagrzeb zamienia się w bajkowe miasto: na rynku tętni życiem bożonarodzeniowy jarmark, a w całym mieście pełno jest okolicznościowych imprez i przedstawień – opisuje Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji

– Jeśli chodzi o zeszłoroczną edycję jarmarku to szacuje się, że odwiedziło go ponad 3 miliony ludzi, z tego około 2,7 mln stanowili mieszkańcy samego miasta, a resztę – goście z innych część Chorwacji i z zagranicy – opisuje  Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji. – Największymi atrakcjami są niewątpliwie lodowisko, które jest najpiękniejszym takim obiektem pod otwartym niebem w tej części Europy, i imprezy w starym tunelu, który rozciąga się pod górnym miastem. Są też codzienne wydarzenia w całym mieście. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jarmarku jest Orient Express – dodaje.

Jak opisuje, w tym roku, trzeci raz z rzędu, organizacja European Best Destination nominowała Zagrzeb do konkursu na najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie. Stolica Chorwacji konkuruje z 20 innymi znanymi miastami.

Okres świąteczny w Zagrzebiu rozpoczyna się 2 grudnia 2017 i potrwa do 7 stycznia 2018 roku. Oprócz samego jarmarku bożonarodzeniowego na turystów będą czekały nowe atrakcje: Chorwackie Muzeum Kolejnictwa, adwent na Prekriżju, Caffe de Matos, adwent na przejściu Marica i liczne wystawy, w tym ta poświęcona Nikoli Tesli, którą będzie można zobaczyć w pawilonie Meštrovića.

Głosowanie na najlepsze europejskie jarmarki bożonarodzeniowe trwa od 1 do 11 grudnia na stronie internetowej European Best Destinations.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Awaria na dworcu Montparnasse

Francuscy i zagraniczni turyści, planujący podróż z przesiadką w Paryżu, muszą w najbliższych dniach ...

Przez Google.pl można już rezerwować hotele

Google wprowadził do wersji wyszukiwarek prowadzonych w językach wybranych krajów możliwość rezerwowania hoteli. Wcześniej ...

Neckermann lepiej dopasuje ofertę do klienta

Klienci niemieckiego Neckermanna będą mogli sami stworzyć ofertę dla siebie. Z usług dostępnych na ...

Aerofłot nie chce rosyjskich win w samolotach

Rosyjscy producenci wina oskarżają linie lotnicze Aerofłot o brak patriotyzmu. W przetargu na trunki ...

Meksykański samolot rozbił się zaraz po starcie

Samolot linii lotniczych Aeromexico rozbił się tuż po starcie z lotniska w Durango na ...

Grupa eSky poszukuje inwestora finansowego

Pierwsza połowa 2018 roku sprzyjała rozwojowi Grupy eSky. Polska spółka technologiczna z branży turystycznej ...