Rosja: Kibicować można u nas bez wizy

AFP

W związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w 2018 roku, Rosja – gospodarz rozgrywek – łagodzi przepisy wjazdowe

Kibice, którzy będą brali udział w Mistrzostwach FIFA 2018 w Rosji, muszą wraz z zakupem biletu na mecze uzyskać tak zwaną legitymację kibica (Fan-ID), która upoważni ich do bezwizowego pobytu w kraju w okresie od 14 czerwca do 15 lipca 2018 roku (na dziesięć dni przed rozpoczęciem i dziesięć dni po zakończeniu turnieju). Taką informację podało niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Po wydrukowaniu Fan-ID można przekraczać granicę wielokrotnie.

Polskie MSZ nie informuje jeszcze na swojej stronie internetowej o ruchu bezwizowym w Rosji, podkreśla jednak, podobnie jak jego niemiecki odpowiednik, że ze względów bezpieczeństwa w okresie od 25 maja do 25 czerwca 2018 roku w miastach rozgrywek, czyli w Wołgogradzie, Jekaterynburgu, Kazaniu, Kaliningradzie, Moskwie, Niżny Nowogrodzie, Rostowie nad Donem, Samarze, Sankt Petersburgu, Sarańsku i Soczi, istnieje obowiązek meldunkowy . Można go dopełnić w ciągu jednej doby od przybycia we właściwym organie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej, w miejscu pobytu lub w miejscu zamieszkania. Przepisy nie obejmują „obywateli obcych i bezpaństwowców, będących uczestnikami mistrzostw świata w piłce nożnej, Pucharu Konfederacji, jak też przedstawicieli FIFA, pokrewnych organizacji FIFA, konfederacji i narodowych stowarzyszeń, figurujących na liście FIFA.”

Przy zakwaterowaniu w hotelu gość meldowany jest automatycznie, dodaje niemiecki resort spraw zagranicznych.

Jak podaje portal Skyscanner, od dnia losowania grup piłkarskich, zainteresowanie lotami do Rosji wzrosło 50-krotnie. Z danych serwisu wynika, że wśród jego polskich użytkowników liczba wyszukiwań połączeń lotniczych na czas mundialu, czyli między 14 czerwca a 15 lipca, wzrosła ponad 50-krotnie. Wśród krajów, z których piłkarscy kibice byli równie podekscytowani i tłumnie rzucili się na bilety, znalazły się m.in.: Szwecja (47-krotny wzrost zainteresowania), Szwajcaria (20-krotny wzrost zainteresowania), Wielka Brytania (14-krotny wzrost zainteresowania) i Niemcy (13-krotny wzrost zainteresowania).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rząd Francji stworzy narodowy portal rezerwacyjny

1,3 miliarda euro kosztować ma projekt stworzenia narodowego portalu rezerwacyjnego. Znajdą się w nim ...

Targi turystyczne „Globalnie”: Nelly Mała Reporterka i tłumy Ślązaków

Ponad 200 wystawców, prawie 300 godzin imprez towarzyszących, 3 strefy tematyczne, 2 regiony partnerskie ...

Sprzedaż w internecie rośnie, ale mniej dynamicznie

O 5,7 procent wzrośnie w tym roku sprzedaż usług turystycznych w internecie w Europie ...

Ruszyła budowa Mercure’a Katowice City Center

Hotel stanie w sercu Katowic, przy ulicy Młyńskiej, koło głównego dworca kolejowego i centrum ...

Lepkie ręce urlopowiczów. Co najczęściej znika z hoteli?

Najczęściej giną kosmetyki, ręczniki i sztućce, ale zdarza się też, że znacznie większe i ...

Enter Air wypłaci po 70 groszy dywidendy na akcję

Zarząd czarterowej linii lotniczej Enter Air rekomenduje wypłacenie akcjonariuszom dywidendy w wysokości 12,3 mln ...