Rybnik ma nową apkę dla turystów

Materiały promocyjne

Informacje o firmach, wydarzeniach, komunikacji, trasach rowerowych czy hotelach w Rybniku można znaleźć w telefonie dzięki uruchomionej przez samorząd aplikacji mobilnej „halo! Rybnik”

Aplikacja dostępna jest dla urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS. Działa w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej – podaje rzeczniczka rybnickiego magistratu Agnieszka Skupień.

Nazwa aplikacji nawiązuje do otwartego w 2016 roku punktu informacji miejskiej i turystycznej – Halo! Rybnik. – Tak jak to miejsce skupia wiele ciekawych wydarzeń w mieście, tak aplikacja ma szansę stać się jego odpowiednikiem świecie cyfrowy, pozwalając na nowo odkryć Rybnik i zachęcając do korzystania z jego oferty – opisuje rzeczniczka. Jak dodaje, pierwsze sto osób, które odwiedzą punkt z pobraną na swój telefon aplikacją o tej samej nazwie, otrzyma w prezencie świąteczny kubek.

Aplikacja składa się z siedmiu modułów. Są to: miejsca, wydarzenia, aktualności, komunikacja, planner, trasy i strefa firm. Umożliwia wyszukiwanie obiektów znajdujących się najbliżej użytkownika, pozwala pobrać informacje o interesujących miejscach, takich jak: hotele, restauracje, puby, obiekty sportowe, rozrywkowe i kulturalne wraz z ich lokalizacją. Użytkownik może również sprawdzić, jakie inwestycje miejskie są aktualnie realizowane i na kiedy planowany jest termin ich zakończenia.

Ponadto w aplikacji znaleźć można naniesione na mapę Google’a trasy rowerowe i spacerowe po najciekawszych rybnickich zakątkach. Dzięki temu można aktywnie zaplanować wycieczkę po atrakcyjnych terenach w Rybniku i jego okolicach. Przy włączonej lokalizacji GPS prezentowane jest aktualne położenie na mapie.

Ważnym elementem aplikacji jest też rozkład jazdy komunikacji miejskiej z wyszukiwarką, która pozwala znaleźć najbardziej optymalne połączenie. Ułatwieniem jest również zasugerowanie pasażerowi krótkiego przejścia pieszo na inny przystanek, jeżeli takie rozwiązanie umożliwia szybsze i wygodne dotarcie do wybranego celu.

Wszystkie znajdujące się w bazie wydarzenia, miejsca oraz trasy można zapisać w  plannerze. Z kolei w module „strefa firm” w części graficznej prezentowane będą ważne wydarzenia lub oferty dla przedsiębiorców.

Jak wskazuje Skupień, dużym atutem aplikacji jest jej działanie w podstawowym zakresie w trybie off-line. Bez łączności z siecią dostępne są: baza obiektów, rozkład jazdy, trasy i strefa firm. Skorzystanie z aplikacji w pełnym zakresie – aktualizowanie bazy wydarzeń i aktualności, pobieranie zdjęć obiektów czy większy zakres mapy w module trasy – wymaga połączenia internetowego.

Za produkcję aplikacji odpowiada firma Amistad, która przygotowała również podobne produkty m.in. dla Krakowa, Lublina i Dąbrowy Górniczej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Eurocontrol: Skoordynowane wznowienie lotów lepsze dla branży

Eurocontrol pokazuje na przykładzie dwóch scenariuszy, dlaczego powrót do działalności po kryzysie musi przebiegać ...

Jerozolima – mniej turystów na Boże Narodzenie

Mniej zagranicznych turystów przyjedzie w tym roku na święta Bożego Narodzenia do Jerozolimy i ...

W TUI każdy pokój będzie w innej cenie

Dzięki technologii TUI będzie mógł wyceniać każdy pokój hotelowy oddzielnie. Pierwsze testy prowadzone w ...

Betlej: Światowi touroperatorzy odraczają własną egzekucję

Niepewne perspektywy powodują, że giganci światowej turystyki przeżywają trudności. TUI Group stracił w ciągu ...

Działasz w Turcji, płać tam podatki

Turecka branża turystyczna chce zakazania prowadzenia działalności 20 zagranicznym portalom internetowym, pośredniczącym w sprzedawaniu ...

TUI zmienia siedzibę, ale zostaje na Mokotowie

W kwietniu 2020 roku TUI Poland przeniesie swoją siedzibę o kilkaset metrów – z ...