Rybnik ma nową apkę dla turystów

Materiały promocyjne

Informacje o firmach, wydarzeniach, komunikacji, trasach rowerowych czy hotelach w Rybniku można znaleźć w telefonie dzięki uruchomionej przez samorząd aplikacji mobilnej „halo! Rybnik”

Aplikacja dostępna jest dla urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS. Działa w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej – podaje rzeczniczka rybnickiego magistratu Agnieszka Skupień.

Nazwa aplikacji nawiązuje do otwartego w 2016 roku punktu informacji miejskiej i turystycznej – Halo! Rybnik. – Tak jak to miejsce skupia wiele ciekawych wydarzeń w mieście, tak aplikacja ma szansę stać się jego odpowiednikiem świecie cyfrowy, pozwalając na nowo odkryć Rybnik i zachęcając do korzystania z jego oferty – opisuje rzeczniczka. Jak dodaje, pierwsze sto osób, które odwiedzą punkt z pobraną na swój telefon aplikacją o tej samej nazwie, otrzyma w prezencie świąteczny kubek.

Aplikacja składa się z siedmiu modułów. Są to: miejsca, wydarzenia, aktualności, komunikacja, planner, trasy i strefa firm. Umożliwia wyszukiwanie obiektów znajdujących się najbliżej użytkownika, pozwala pobrać informacje o interesujących miejscach, takich jak: hotele, restauracje, puby, obiekty sportowe, rozrywkowe i kulturalne wraz z ich lokalizacją. Użytkownik może również sprawdzić, jakie inwestycje miejskie są aktualnie realizowane i na kiedy planowany jest termin ich zakończenia.

Ponadto w aplikacji znaleźć można naniesione na mapę Google’a trasy rowerowe i spacerowe po najciekawszych rybnickich zakątkach. Dzięki temu można aktywnie zaplanować wycieczkę po atrakcyjnych terenach w Rybniku i jego okolicach. Przy włączonej lokalizacji GPS prezentowane jest aktualne położenie na mapie.

Ważnym elementem aplikacji jest też rozkład jazdy komunikacji miejskiej z wyszukiwarką, która pozwala znaleźć najbardziej optymalne połączenie. Ułatwieniem jest również zasugerowanie pasażerowi krótkiego przejścia pieszo na inny przystanek, jeżeli takie rozwiązanie umożliwia szybsze i wygodne dotarcie do wybranego celu.

Wszystkie znajdujące się w bazie wydarzenia, miejsca oraz trasy można zapisać w  plannerze. Z kolei w module „strefa firm” w części graficznej prezentowane będą ważne wydarzenia lub oferty dla przedsiębiorców.

Jak wskazuje Skupień, dużym atutem aplikacji jest jej działanie w podstawowym zakresie w trybie off-line. Bez łączności z siecią dostępne są: baza obiektów, rozkład jazdy, trasy i strefa firm. Skorzystanie z aplikacji w pełnym zakresie – aktualizowanie bazy wydarzeń i aktualności, pobieranie zdjęć obiektów czy większy zakres mapy w module trasy – wymaga połączenia internetowego.

Za produkcję aplikacji odpowiada firma Amistad, która przygotowała również podobne produkty m.in. dla Krakowa, Lublina i Dąbrowy Górniczej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT świętuje sto lat niepodległości

Polskie Linie Lotnicze LOT przyłączą się do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. ...

Austriacy celebrują 200 lat „Cichej nocy”

Najsłynniejsza kolęda świata kończy w tym roku 200 lat. Z tej okazji 13 austriackich ...

Więcej Brazylii w siatce Emirates

Linie lotnicze Emirates i LATAM Airlines Brazil zawarły porozumienie code-share obejmujące loty krajowe w ...

Z tkaniną dwuosnowową przez Podlasie

Na Podlasiu powstał szlak turystyczny „Tkanina wątku i osnowy”. Będzie promował tradycyjne tkactwo. Znalazły ...

W turystyce najlepiej działa marketing szeptany

Tylko w Warszawie mieszka około 200 tysięcy ludzi skłonnych do skorzystania z dóbr luksusowych. ...

Egzotyczny trening kusi młodych turystów

Pochwalenie się zdjęciami z treningu w egzotycznych warunkach jest dla młodego pokolenia turystów ważniejsze ...