Erik Kuipers „przyjacielem Polski” w Holandii

materiały prasowe

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie ogłosił laureata konkursu „Vriend van Polen”, czyli „przyjaciel Polski” Tytuł przyznawany jest dziennikarzowi, który wyróżnił się, opisując walory turystyczne Polski

Tegorocznym laureatem nagrody został redaktor naczelny niderlandzkiej edycji „Esquire” – Erik Kuipers. – Redaktor Kuipers tylko w tym roku napisał 3 duże artykuły o polskich miastach: Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Jego unikalne spojrzenie na naszą ojczyznę połączone z fantastycznymi fotografiami również było nie bez wpływu na naszą decyzję – uzasadnia w imieniu ZOPOT Amsterdam jego wicedyrektor Andrzej Pawluszek, cytowany w komunikacie prasowym.

Odbierając nagrodę, symboliczną plakietkę oraz kupon na przelot do Polski z pobytem weekendowym, Erik Kuipers dziękował za wyróżnienie i podkreślał, że teraz przyjaźń z Polską ma oficjalnie, „na piśmie”. Przekazał pracowniom ZOPOT-u również najnowszy, styczniowy numer „Esquize” z materiałem o Gdańsku, który odwiedził w listopadzie.

W uroczystej ceremonii wręczenia nagrody, zorganizowanej na łodzi pływającej po amsterdamskich kanałach, uczestniczyli m.in. honorowy konsul RP w Utrechcie Otto van Veen, redaktor naczelny „National Geographic Traveler” Paul Römer, redaktor naczelny „Business Traveler” Tijn Kramer, redaktorzy dzienników „Metro” i „De Volkskrant”, a także dziennikarze prasy branżowej, blogerzy i przedstawiciele branży turystycznej.

Spotkanie było również okazją do podsumowania działalności ZOPOT Amsterdam w 2017 roku. – To był bardzo dobry rok dla naszego ośrodka – podkreślała, cytowana w komunikacie prasowym, Dominika Szulc, dyrektor ZOPOT w Amsterdamie i Brukseli. – Coraz więcej Holendrów odwiedza Polskę, uruchamiane są nowe połączenia lotnicze, ukazuje się więcej publikacji o naszym kraju. Dane te potwierdzają statystyki GUS i MSiT. W 2016 roku Polskę odwiedziło ponad 480 tysięcy Holendrów.

Laureaci nagrody „Przyjaciel Polski – Vriend van Polen”:

– 2017 Erik Kuipers, „Esquire”;

– 2016 Kees Verplanke, „Consumentenbond”;

– 2015 Iris Hermans, „Metro”;

– 2014 Hans Bouman, „De Volkskrane & REIZEN Magazine”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nie wyślemy już Amerykanów do Korei Północnej

Biuro podróży Young Pioneer Tours, które wysłało amerykańskiego studenta Otto Warmbiera do Korei Północnej, ...

Zmiana godziny wylotu podstawą do obniżenia ceny

Jeśli touroperator zmieni godzinę powrotu, turyści mogą żądać obniżenia ceny wycieczki, zadecydował sąd w ...

LOT: Seul trafiony na 83 procent

Na rejsy Warszawy do Seulu jest większy popyt niż LOT zakładał. Dlatego linia lotnicza ...

W biurach podróży – Egipt przejął prowadzenie

Dwa kierunki egipskie – Hurghada i Marsa Alam – były najczęściej wybierane w ostatnim ...

Chińczycy przejmują więcej Thomasa Cooka

Do 11 procent zwiększył swoje udziały w Grupie Thomasa Cooka chiński konglomerat Fosun Fosun ...

Enter Air zadowolony z wyników. Analitycy mniej

Przychody największego polskiego przewoźnika czarterowego, Enter Aira, w zeszłym roku wyniosły 1,6 miliarda złotych, ...