Erik Kuipers „przyjacielem Polski” w Holandii

materiały prasowe

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie ogłosił laureata konkursu „Vriend van Polen”, czyli „przyjaciel Polski” Tytuł przyznawany jest dziennikarzowi, który wyróżnił się, opisując walory turystyczne Polski

Tegorocznym laureatem nagrody został redaktor naczelny niderlandzkiej edycji „Esquire” – Erik Kuipers. – Redaktor Kuipers tylko w tym roku napisał 3 duże artykuły o polskich miastach: Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Jego unikalne spojrzenie na naszą ojczyznę połączone z fantastycznymi fotografiami również było nie bez wpływu na naszą decyzję – uzasadnia w imieniu ZOPOT Amsterdam jego wicedyrektor Andrzej Pawluszek, cytowany w komunikacie prasowym.

Odbierając nagrodę, symboliczną plakietkę oraz kupon na przelot do Polski z pobytem weekendowym, Erik Kuipers dziękował za wyróżnienie i podkreślał, że teraz przyjaźń z Polską ma oficjalnie, „na piśmie”. Przekazał pracowniom ZOPOT-u również najnowszy, styczniowy numer „Esquize” z materiałem o Gdańsku, który odwiedził w listopadzie.

W uroczystej ceremonii wręczenia nagrody, zorganizowanej na łodzi pływającej po amsterdamskich kanałach, uczestniczyli m.in. honorowy konsul RP w Utrechcie Otto van Veen, redaktor naczelny „National Geographic Traveler” Paul Römer, redaktor naczelny „Business Traveler” Tijn Kramer, redaktorzy dzienników „Metro” i „De Volkskrant”, a także dziennikarze prasy branżowej, blogerzy i przedstawiciele branży turystycznej.

Spotkanie było również okazją do podsumowania działalności ZOPOT Amsterdam w 2017 roku. – To był bardzo dobry rok dla naszego ośrodka – podkreślała, cytowana w komunikacie prasowym, Dominika Szulc, dyrektor ZOPOT w Amsterdamie i Brukseli. – Coraz więcej Holendrów odwiedza Polskę, uruchamiane są nowe połączenia lotnicze, ukazuje się więcej publikacji o naszym kraju. Dane te potwierdzają statystyki GUS i MSiT. W 2016 roku Polskę odwiedziło ponad 480 tysięcy Holendrów.

Laureaci nagrody „Przyjaciel Polski – Vriend van Polen”:

– 2017 Erik Kuipers, „Esquire”;

– 2016 Kees Verplanke, „Consumentenbond”;

– 2015 Iris Hermans, „Metro”;

– 2014 Hans Bouman, „De Volkskrane & REIZEN Magazine”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rusza kampania promująca Dolny Śląsk w Belgii

W związku z wprowadzeniem bezpośredniego połączenia lotniczego między Belgią a Wrocławiem, biuro Polskiej Organizacji ...

Dominikana zyskuje turystów

4,64 miliona turystów zagranicznych poleciało na Dominikanę w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku, informuje ...

Nowy samolot LOT-u gotowy do pierwszego rejsu

Boeing 787-9 dreamliner zakończył już ostatnie testy. Do Polski z lotniska nieopodal Seattle w ...

Prezes Net Holiday: Z rodzinami nam po drodze

Do naszych hoteli, których większość mamy na wyłączność, przekonuje się coraz więcej rodzin. To ...

Touroperatorzy i hotele mają ferie marzeń

Bardzo zawiedli się ci, którzy czekali do ostatniego momentu, by wykupić zagraniczny wyjazd. Oferty ...

Neckermann ma drugi hotel Casa Cook

100 pokojów, klub plażowy z restauracją, spa z basenem, sauną i hammamem – to ...