Światowa Rada Podróży i Turystyki: Turyści, śnijcie o podróżach

Fot. wttc.org

Choć podróżowanie jest teraz niemożliwe, to nadal można marzyć i snuć plany – przekonuje Światowa Rada Podróży i Turystyki. I zachęca do tego nową kampanią promocyjną #TogetherInTravel.

Światowa Rada Podróży i Turystyki (World Travel & Tourism Council – WTTC) rozpoczyna dziś ogólnoświatową kampanię reklamową pod hasłem #TogetherInTravel (razem w podróży), o czym informuje na swojej stronie internetowej. Jej celem jest przywołanie wspomnień związanych z podróżowaniem i pokazanie, jak ważną rolę odgrywa ono w życiu człowieka. Akcja ma również podtrzymać chęć podróżowania, zainspirować i zmobilizować turystów do wyjazdu, kiedy już będzie to już możliwe.

CZYTAJ TEŻ: WTTC: Zamykanie granic i zakazy nie powstrzymają wirusa

W tym celu WTTC we współpracy z firmą marketingową MMGY Hills Balfour stworzyła „emocjonalny” film i opublikowała go na stronie internetowej TogetherInTravel.com. Można się z niego dowiedzieć między innymi, że podróże to „niezrównane przeżycia i doświadczenia”, „zapierające dech w piersiach cuda natury”, „spotkania z niesamowitymi ludźmi”, „totalny relaks i czysta adrenalina”, i że „nawet kiedy musimy trzymać się od siebie z daleka, to podróże wciąż nas jednoczą”.

Organizacja zachęca turystów z całego świata, aby w akcie solidarności z ludźmi żyjącymi z turystyki, których pandemia pozbawiła dochodów, upowszechniali w sieci film wraz z hasztagiem #TogetherInTravel, a także sami tworzyli treści związane z podróżami i dzielili się nimi z innymi internautami.

ZOBACZ TAKŻE: UNWTO ogłasza konkurs na ratowanie turystyki

– Marzenia są bardzo ważną częścią życia, a nasza nowa kampania zachęca do pozytywnego myślenia o nadchodzących dniach – mówi prezes i dyrektor generalna WTTC, Gloria Guevara, cytowana w komunikacie. Jak dodaje, turystyka jest sektorem o kluczowym znaczeniu dla światowej gospodarki – wytwarza 10,3 procent PKB i zmniejsza ubóstwo i bezrobocie. Jedna czwarta nowo powstających miejsc pracy na świecie związana jest z turystyką.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Grecji minister każe sprawdzać hotelowe baseny

Po ostatnich utonięciach w basenach hotelowych w Grecji tamtejszy minister turystyki nakazał zaostrzenie kontroli ...

Chorwacja w czasach zarazy proponuje miłość na odległość

Zwiedzanie miast, wędrówki w plenerze, rejsy po Adriatyku, gotowanie czy poznawanie chorwackich legend – ...

Chatbot na wrocławskim lotnisku już działa

Od dzisiaj pasażerom Portu Lotniczego Wrocław pomaga chatbot – wirtualny asystent. Szuka połączeń lotniczych ...

Tourasia – indywidualny styl podróżowania

Nie wciskamy klienta w grupowe wyjazdy z ustalonym wcześniej programem. U nas każdy sam ...

Grecos da pracę uśmiechniętym pasjonatom

Touroperator rozpoczął nabór na stanowiska rezydentów, animatorów i pilotów wycieczek. Oferuje pracę od kwietnia ...

Betlej: Czy otrzeźwienie przyjdzie z Węgier?

Rządzący zamiast fundować opinii publicznej debaty ideologiczne, powinni wyjaśnić, jak zamierzają kierować gospodarką, żeby ...