Prawie połowa Niemców wstrzymuje się z decyzją o urlopie

Fot. AFP

26 procent Niemców chce w tym roku wyjechać na urlop tak szybko, jak to tylko możliwe, 45 procent woli wstrzymać się z decyzją, a 29 procent nigdzie nie wyjedzie – wynika z badania Bawarskiego Centrum Turystyki.

Bawarskie Centrum Turystyki zapytało Niemców w wieku od 19 do 74 lat o ich tegoroczne plany wyjazdowe. Badanie na zlecenie centrum przeprowadziła od 7 do 12 maja firma GfK.

26 procent respondentów mówi, że chce wyjechać na wypoczynek krajowy tak szybko, jak to tylko będzie możliwe, 45 procent chce zaczekać z decyzją, a 29 procent w ogóle nie planuje w tym roku podróży.

CZYTAJ TEŻ: Niemiecka turystyka odzyska dawną formę jesienią przyszłego roku

35 procent uważa, że obowiązek noszenia maseczek i utrzymywania dystansu kłóci się z ideą urlopu. 29 procent badanych w ogóle nie ma ochoty na podróże. Jedna czwarta jako powód wskazuje brak pieniędzy na ten cel, jedna piąta obawia się zarażenia koronawirusem. 14 procent chce wyjechać dopiero wtedy, kiedy granice będą ponownie otwarte. Na podróże bardziej otwarte są osoby w wieku od 18 do 29 oraz od 40 do 49 lat. Dla gości ważne jest utrzymywanie dystansu od innych w obiektach zakwaterowania i regionach wakacyjnych.

Jeśli wziąć pod uwagę powody, dla których Niemcy chcą wyjeżdżać, 59 procent z nich mówi, że zamierza nabrać sił, 57 procent odpocząć, a 54 procent uciec od codzienności. Co drugi wskazuje na potrzebę poświęcenia czasu innym, 42 procent chce sobie zrobić przyjemność. Część pytanych deklaruje, że chciałoby wybrać się na wędrówkę lub wycieczkę rowerową, żeby się trochę poruszać i ponownie nacieszyć naturą. Spośród osób, które najbliższy urlop planują spędzić w Polsce, 40 procent mówi o wypoczynku aktywnym, 38 procent na łonie natury, a 34 procent na plaży lub nad wodą.

Ponad jedna czwarta (26 procent) wybierze mieszkanie lub dom wakacyjny, 16 procent średniej wielkości hotel, a 14 procent mały obiekt. Duże hotele, zajazdy, pensjonaty i schroniska młodzieżowe wskazuje mniej niż 10 procent pytanych. Osoby w wieku 60-69 lat preferują natomiast (częściej niż średnia) pobyt na kempingu. Z badania wynika też, że 71 procent na urlop pojedzie własnym samochodem.

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy coraz bliżej zagranicznych podróży

Niemcy najchętniej wyjadą na wakacje do Bawarii (jedna czwarta pytanych) i Meklemburgii-Pomorza Przedniego (prawie 20 procent). Co ciekawe, mieszkańcy Bawarii, Badenii-Wirtembergii i Nadrenii Północnej-Westfalii o wiele częściej niż pozostali jako cel podróży wskazują własny land. Prawie jedna piąta nie wie jeszcze, dokąd wybierze się na krajowe wakacje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Warszawski Nobu przyjmie gości w sierpniu

Wcześniej, bo już w połowie lipca, otworzy się restauracja Nobu, która zaserwuje gościom dania ...

Focus uruchomi 3-gwiazdkowy hotel w Stargardzie

Focus Hotels już niedługo zaprosi gości do swojego pierwszego hotelu w Stargardzie. Zlokalizowany przy ...

LOT na wspólnym bilecie z Alaską Airlines

Dzięki porozumieniu z Alaską Airlines podróżni LOT-u będą mogli się dostać do miejsc, których ...

Szybciej pociągiem z Kowna do Warszawy

Podróż pociągiem z Kowna do Warszawy w przyszłym roku będzie krótsza – zapowiadają Litewskie ...

Bio i eco – zielona turystyka w Niemczech

Farmy wiatrowe, wino z jabłek, bio produkty mleczne, pierwotna rzeka w polodowcowym krajobrazie, łódź ...

Hotele w Alanyi obłożone w 100 procentach

100 procent wynosi obecnie obłożenie w hotelach w popularnym tureckim kurorcie Alanya. Hotelarze ostrzegają, ...