Semeniuk: Potrzebne spotkanie z przemysłem spotkań

Wiceminister Olga Semeniuk towarzyszy wicepremierowi i ministrowi w spotkaniach z poszczególnymi branżami. Fot. MRPiT

Będę rekomendowała wicepremierowi Gowinowi spotkanie kierownictwa ministerstwa z branżą eventową, organizowania kongresów, targów i szkoleń – powiedziała PAP wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Jak dodała, ma nadzieję, że takie konsultacje odbędą się w najbliższych dniach.

Olga Semeniuk 19 października odebrała nominację na podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Wcześniej pełniła tę samą funkcję w Ministerstwie Rozwoju. Odpowiadała m.in. za przygotowanie pakietu zmian do nowelizacji ustawy o wspieraniu nowych inwestycji i nadzorowała pracę nad nową ustawą o rzemiośle i kształceniu dualnym, a także – w porozumieniu z GIS i Ministerstwem Zdrowia – uczestniczyła w przygotowaniu wytycznych dla ponad 40 branż, aby umożliwić im funkcjonowanie w czasach pandemii.

Od kilku dni Semeniuk towarzyszy wicepremierowi i ministrowi rozwoju, pracy i technologii Jarosławowi Gowinowi w spotkaniach z poszczególnymi branżami, szczególnie dotkniętymi kryzysem. Miały już miejsce narady z branżą: handlową, weselną i beauty, a także z właścicielami salonów fitness, aquaparków i basenów.

Spotkania – podobnie jak wcześniejsze z branżą turystyczną (w tym wypadku bez udziału wiceminister Semeniuk, ale z sekretarzem stanu Andrzejem Gutem-Mostowym) – służą poznaniu sytuacji i postulatów poszczególnych sektorów gospodarki i przygotowaniu dla każdego osobno tak zwanyej „punktowej” pomocy.

CZYTAJ TEŻ: Debata. Bon turystyczny inspiruje do podróżowania

– Chcemy wypracować konkretne rozwiązania dla poszczególnych branż, uzgodnić je z rządem i w ciągu kilku najbliższych dni je Państwu przedstawić – mówiła Semeniuk na jednej z narad. A w rozmowie z Polską Agencją Prasową dodała, że jednym z celów jest „zabezpieczenie płynności gospodarczej poszczególnych sektorów”.

Dzisiaj zadeklarowała, że będzie rekomendowała wicepremierowi Gowinowi spotkanie kierownictwa ministerstwa z „częścią sektora turystycznego, przemysłem kosmetycznym, który jest częścią branży weselnej, a także z branżą eventową, organizacji kongresów, targów i szkoleń”.

Zaznaczyła, że najszybciej chciałaby doprowadzić do spotkania z przedstawicielami takich gałęzi gospodarki, jak eventy, kongresy i targi oraz szkolenia.

O osobne spotkanie dla tego sektora występował podczas zeszłotygodniowej narady Gowina z branżą turystyczną wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel Łukasz Adamowicz, zwracając uwagę na odrębność problemów tego sektora, jeszcze bardziej pogrążonego w kryzysie niż turystyka. A w poniedziałek Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń zaapelowała o to samo w liście do kierownictwa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rosjanie wyjeżdżają do Tunezji, ale nie na Dżerbę

Część rosyjskich touroperatorów powiększyła na ten rok liczbę miejsc w samolotach do Tunezji. Klienci ...

Prima Holiday: Włączamy „stand by” i planujemy ostrożniej

– To, co nam najbardziej przeszkadza, to brak możliwości rozwoju. Nie po to robimy ...

Właściciel DER Touristik: Pomoc dla TUI i FTI jest nie fair

Państwowa pomoc dla TUI i FTI jest, zdaniem szefa REWE, właściciela DER Touristik, nie ...

Grecki plan: Najpierw bezpieczeństwo, potem turystyka

Mimo że turystyka jest niezwykle ważną dziedziną greckiej gospodarki, władze Grecji zapewniają, że w ...

Biuro podróży Aktywni+ niewypłacalne. Właściciel zniknął

Marszałek Mazowsza ogłosił dzisiaj niewypłacalność biura podróży Aktywni+ z Warszawy. Dlaczego marszałek, a nie ...

W 7islands reorganizacja po odejściu Piwko

Artur Gryglak został kierownikiem działu operacji w biurze podróży 7islands. Zastąpił tym samym Aleksandrę ...