U.S. Travel Association: Turystyka nie może czekać na szczepionkę

Fot. AFP

Amerykańska i światowa gospodarka nie mogą po prostu czekać na szczepionkę przeciwko covidowi-19, by wznowić międzynarodowy ruch turystyczny – mówi prezes amerykańskiego stowarzyszenia U.S. Travel Association.

Prezes amerykańskiego stowarzyszenia branży turystycznej U.S. Travel Association, Roger Dow, wydał oświadczenie z okazji pierwszych lotów pilotażowych w ramach projektu „Common Pass” – rozwiązania technologicznego, które ma w przyszłości ułatwić podróże zagraniczne w czasach koronawirusa. „Amerykańska i światowa gospodarka nie mogą po prostu czekać na szczepionkę przeciwko covidowi-19, by wznowić międzynarodowy ruch turystyczny, a nowoczesne rozwiązania i wdrażanie najlepszych praktyk medycznych muszą wyznaczać drogę ku przyszłości” – czytamy w informacji.

U.S. Travel Association przyłączyło się też do innych 19 organizacji, które wystosowały oficjalne pismo do ministra zdrowia i opieki społecznej Alexa Azara, minister transportu Elaine Chao oraz do p.o. ministra bezpieczeństwa narodowego Chada Wolfa, w którym domagają się odstąpienia od kwarantanny i zniesienia zakazów podróżowania na rzecz testów na koronawirusa.

CZYTAJ TEŻ: Stany Zjednoczone dłużej bez wycieczkowców

Autorzy podkreślają, że amerykańska gospodarka nie odrodzi się w pełni do momentu wznowienia normalnego funkcjonowania turystyki. Od początku marca z powodu pandemii tamtejsze firmy turystyczne straciły 415 miliardów dolarów, a w takich stanach jak Hawaje, Nowy Jork, Massachusetts i Illinois przychody z tytułu wydatków na podróże spadły o 50 procent.

Sygnatariusze pisma podkreślają, że coraz więcej rządów na całym świecie decyduje się na tę formę zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby i przypominają wyniki badania przeprowadzonego przez firmę Engagious. Pokazują one, że prawie jedna trzecia podróżnych z większym prawdopodobieństwem zdecydowałaby się polecieć na trasie krajowej, jeśli wszyscy pasażerowie i pracownicy byliby przebadani pod kątem covidu-19.

„Branża turystyczna nie odbije się bez podróżnych, a podróżni muszą mieć pewność, że ich wyjazdy są bezpieczne. Dzięki testom prowadzonym przed wylotem i dostosowaniu protokołów sanitarnych na całym świecie, będziemy mogli zacząć odbudowywać zaufanie klientów i gospodarkę Stanów Zjednoczonych” – czytamy w liście.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ryanair dokłada trzynasty lot do Londynu z Jasionki

9 września Ryanair uruchomi kolejne połączenie z lotniska w Jasionce do Londynu. Liczba lotów ...

Skyscanner chce zatrzymać klientów u siebie

Skyscanner chce jeszcze bardziej skupić się na klientach końcowych i sprawić, żeby bilety i ...

MSZ: Do Tunezji najlepiej z biurem podróży

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaktualizowało swoją opinię o zagrożeniach dla turystów wyjeżdżających do Tunezji. Zachęca ...

LOT otwiera połączenie z Lublina do Warszawy

W poniedziałek LOT uruchomi bezpośrednie połączenia z Lublina do Warszawy. Rejsy będą odbywały się ...

Pracownicy wycieczkowca zastrzelili niedźwiedzia polarnego

Niedźwiedź polarny został zastrzelony na archipelagu Svalbard w Norwegii, ponieważ zaatakował jednego ze strażników ...

Premier ogłasza tarczę PFR 2.0. Pomoc dla turystyki, gastronomii, hoteli

Nawet 35-40 miliardów złotych zamierza rząd przeznaczyć na dalszą pomoc dla branż najbardziej dotkniętych ...