Disney rozbudowuje paryskie miasteczko

Materiały promocyjne

Dwa miliardy euro wyda The Walt Disney Company na rozbudowę parku rozrywki pod Paryżem

Rozbudowa potrwa kilka lat i obejmie atrakcje skoncentrowane wokół bohaterów Marvela, Krainy Lodu i Gwiezdnych Wojen. Prezes The Walt Disney Company Robert A. Iger zapowiada, że w parku pojawią się też nowe elementy. Plany rozbudowy przedstawił już prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi.

Jak podkreśla firma, będzie to największa inwestycja w tym obiekcie od czasu jego otwarcia w 1992 roku. Jej skala ma też być dowodem na zaangażowanie amerykańskiego koncernu w rozwój marki Disneya w Europie.

– Jesteśmy optymistycznie nastawieni co do przyszłości Disneylandu Paris i będziemy dalej inwestować w długofalowy sukces marki – zapewnia Iger. Jak dodaje, park już teraz jest jednym z najpopularniejszych w Europie. Od 1992 roku odwiedziło go ponad 320 milionów gości, co przełożyło się na 6,2-procentowy udział w przychodach francuskiej branży turystycznej. W parku pracuje ponad 16 tysięcy ludzi o stu różnych narodowościach.

Inwestycje będą realizowane w kilku etapach. Pierwszy rozpocznie się w 2021 roku i obejmie rozbudowę Walt Disney Studios Park. Powstaną tam trzy nowe strefy nawiązujące do przygód postaci z trzech popularnych produkcji wytwórni należących do Disneya. Dodatkowo firma stworzy jezioro, które będzie centralnym punktem łączącym nowe części ze starymi.

Wiosną 2017 roku Disneyland Paris obchodził 25-lecie powstania. Z tej okazji pojawiły się w nim nowe atrakcje, zakończono też dwuletni program modernizacji. Oprócz odnowienia niektórych obiektów wprowadzono też nowe przedstawienia, m.in. „Mickey i magicy”. Zostało ono nagrodzone w rywalizacji na najlepszą produkcję teatralną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Parków Rozrywki i Tematycznych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turyści na wózkach też chcą zwiedzać świat

– Potrzeba podróżowania u osób z niepełnosprawnością stale rośnie, podobnie jak chęć odkrywania świata ...

AccorHotels inwestuje w młode firmy

Grupa AccorHotels nawiązuje współpracę ze start-upami. Chce zyskać świeże spojrzenie i rozwiązania, które hotele ...

Wybuch w londyńskim metrze – są ranni

W londyńskim metrze doszło do wybuchu; są ranni – podaje dziennik „The Sun”. Policja ...

Airbnb zakłada Biuro Zdrowej Turystyki

Biuro Zdrowej Turystyki to nowa inicjatywa Airbnb, przez którą firma chce wspierać zrównoważony rozwój ...

Grecja cierpi przez turystów

Góry śmieci, korki na ulicach, brak miejsc do parkowania i problemy z wodą w ...

Europa do USA: O co chodzi z zakazem wnoszenia laptopów do samolotów?

Komisja Europejska chce od USA informacji w sprawie potencjalnych zagrożeń, z powodu których możliwe ...