Disney rozbudowuje paryskie miasteczko

Materiały promocyjne

Dwa miliardy euro wyda The Walt Disney Company na rozbudowę parku rozrywki pod Paryżem

Rozbudowa potrwa kilka lat i obejmie atrakcje skoncentrowane wokół bohaterów Marvela, Krainy Lodu i Gwiezdnych Wojen. Prezes The Walt Disney Company Robert A. Iger zapowiada, że w parku pojawią się też nowe elementy. Plany rozbudowy przedstawił już prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi.

Jak podkreśla firma, będzie to największa inwestycja w tym obiekcie od czasu jego otwarcia w 1992 roku. Jej skala ma też być dowodem na zaangażowanie amerykańskiego koncernu w rozwój marki Disneya w Europie.

– Jesteśmy optymistycznie nastawieni co do przyszłości Disneylandu Paris i będziemy dalej inwestować w długofalowy sukces marki – zapewnia Iger. Jak dodaje, park już teraz jest jednym z najpopularniejszych w Europie. Od 1992 roku odwiedziło go ponad 320 milionów gości, co przełożyło się na 6,2-procentowy udział w przychodach francuskiej branży turystycznej. W parku pracuje ponad 16 tysięcy ludzi o stu różnych narodowościach.

Inwestycje będą realizowane w kilku etapach. Pierwszy rozpocznie się w 2021 roku i obejmie rozbudowę Walt Disney Studios Park. Powstaną tam trzy nowe strefy nawiązujące do przygód postaci z trzech popularnych produkcji wytwórni należących do Disneya. Dodatkowo firma stworzy jezioro, które będzie centralnym punktem łączącym nowe części ze starymi.

Wiosną 2017 roku Disneyland Paris obchodził 25-lecie powstania. Z tej okazji pojawiły się w nim nowe atrakcje, zakończono też dwuletni program modernizacji. Oprócz odnowienia niektórych obiektów wprowadzono też nowe przedstawienia, m.in. „Mickey i magicy”. Zostało ono nagrodzone w rywalizacji na najlepszą produkcję teatralną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Parków Rozrywki i Tematycznych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sun & Fun Holidays odświeża logo

Biuro podróży Sun&Fun odświeżyło nieco swoje logo. Kształt i zasada pozostają te sam, ale ...

Fikcyjna sprzedaż hotelu Belvedere

Bizneswoman nie chciała sprzedać hotelu w Zakopanem, ale oszukać kupującego – twierdzi prokuratura Oszustwo, ...

Brytyjscy turyści coraz częściej oszukiwani

Serwis podobny, ale nie ten sam. Hotel piękny, ale nieistniejący. W 2016 roku lawinowo ...

Lufthansa poleci z Krakowa i Warszawy do Frankfurtu

Z początkiem czerwca Lufthansa wraca na trasy z Krakowa i Warszawy do Frankfurtu – ...

Ryanair: Do Izraela z dwoma walizkami podręcznymi

Od 20 stycznia wszyscy pasażerowie podróżujący do i z Izraela będą mogli podróżować z ...

Hindusi kupują 205 boeingów

Tani indyjski przewoźnik SpiceJet zamówił u Boeinga 205 wąskokadłubowych samolotów B737 MAX o wartości ...