Muzeum w Gizie czeka na miliony turystów

AFP

Nowe Wielkie Muzeum Egipskie ma zostać otwarte już w drugiej połowie tego roku. Liczy, że już na początku działalności przyciągnie 5 milionów gości

O nowym Wielkim Muzeum Egipskim, które powstaje naprzeciwko Piramid w Gizie, mówi się już od dawna. Jak informuje dziennik „Daily News Egypt” na swojej stronie internetowej, obiekt częściowo zostanie otwarty w drugiej połowie tego roku. To największe na świecie muzeum przyciągnie w pierwszym okresie po otwarciu około 5 milionów gości rocznie, a na kolejnym etapie – nawet dwa razy tyle.

Na jego terenie znajdą się, poza salami ekspozycyjnymi, miejsca na odpoczynek, restauracje i ogród, w którym rosły będą gatunki drzew znane ze starożytnego Egiptu. Koszt budowy szacowany jest na miliard dolarów, z czego 750 milionów pożyczyła na preferencyjnych warunkach Japonia. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdołało uzyskać od tego kraju dwa kredyty, pierwszy w wysokości 300 milionów dolarów, a drugi na 450 milionów.

Turyści będą mogli oglądać w muzeum ponad 100 tysięcy eksponatów z czasów faraonów, starożytnej Grecji i okresu dominacji Imperium Rzymskiego. Wśród eksponatów znajdzie się m.in. słynny pomnik Ramzesa II.

Na popularność placówki pozytywnie powinna również wpłynąć bliska lokalizacja nowego lotniska, Cairo West Airport. Władze muzeum już teraz prowadzą też rozmowy na temat otwarcia przy nim stacji metra.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Litwa promowała się zdjęciami… innych krajów

Szefowa departamentu turystyki Litwy przyznała, że jej instytucja reklamowała uroki Litwy w mediach społecznościowych, ...

Exim Tours sprzedaje lato 2020

Dzisiaj Exim Tours ruszył ze sprzedażą oferty na przyszłe lato pod hasłem Hello Summer. ...

Więcej Radissona w Zdrojowej

Zdrojowa Invest & Hotels poprowadzi dwa nowe hotele pod marką Radissona. Obiekty powstaną w ...

W tym sezonie mniej lotów do Grecji

O 7 procent spadła liczba miejsc w samolotach do Grecji na bieżący sezon turystyczny ...

Lublin nie zwróci dotacji do lotniska

Nie będzie zwrotu części unijnej dotacji do oddanego do użytku w końcu 2012 roku ...

Lotnisko Chopina pobiło swój zeszłoroczny rekord

16,5 miliona pasażerów odprawiono na Lotnisku Chopina od stycznia do końca listopada 2018 roku. ...