Muzeum w Gizie czeka na miliony turystów

AFP

Nowe Wielkie Muzeum Egipskie ma zostać otwarte już w drugiej połowie tego roku. Liczy, że już na początku działalności przyciągnie 5 milionów gości

O nowym Wielkim Muzeum Egipskim, które powstaje naprzeciwko Piramid w Gizie, mówi się już od dawna. Jak informuje dziennik „Daily News Egypt” na swojej stronie internetowej, obiekt częściowo zostanie otwarty w drugiej połowie tego roku. To największe na świecie muzeum przyciągnie w pierwszym okresie po otwarciu około 5 milionów gości rocznie, a na kolejnym etapie – nawet dwa razy tyle.

Na jego terenie znajdą się, poza salami ekspozycyjnymi, miejsca na odpoczynek, restauracje i ogród, w którym rosły będą gatunki drzew znane ze starożytnego Egiptu. Koszt budowy szacowany jest na miliard dolarów, z czego 750 milionów pożyczyła na preferencyjnych warunkach Japonia. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdołało uzyskać od tego kraju dwa kredyty, pierwszy w wysokości 300 milionów dolarów, a drugi na 450 milionów.

Turyści będą mogli oglądać w muzeum ponad 100 tysięcy eksponatów z czasów faraonów, starożytnej Grecji i okresu dominacji Imperium Rzymskiego. Wśród eksponatów znajdzie się m.in. słynny pomnik Ramzesa II.

Na popularność placówki pozytywnie powinna również wpłynąć bliska lokalizacja nowego lotniska, Cairo West Airport. Władze muzeum już teraz prowadzą też rozmowy na temat otwarcia przy nim stacji metra.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Brytyjski Jet2.com sprzedaje już przyszłe lato

Linie lotnicze Jet2.com i należący do nich touroperator Jet2holidays ogłosiły już program na lato ...

W biurach podróży Tunezja już dziesiąta

Odkąd biura podróży zaczęły sprzedawać wyjazdy na rok 2018, pozycja Tunezji mozolnie, ale systematycznie, ...

TUI wraca do drukowania i gadżetów

Jeszcze w grudniu niemiecki TUI zapowiadał, że zrezygnuje z papierowych materiałów dla podróżnych. Dziś ...

Wypadek statku w Tajlandii – utonęło co najmniej 21 turystów

Nieopodal wybrzeży tajlandzkiej wyspy Phuket na Morzu Andamańskim zatonął statek przewożący chińskich turystów Nieopodal ...

Hekatomba we francuskim sektorze lotniczym

Airbus zamierza zmniejszyć w ciągu roku zatrudnienie o 15 tysięcy ludzi, Air France chce ...

Grecja: Wyższa jakość turystyki potrzebna od zaraz

Większej liczby miejsc noclegowych dla gości, nowego system kategoryzacji hoteli i jasnych zasad dotyczących ...