Muzeum w Gizie czeka na miliony turystów

AFP

Nowe Wielkie Muzeum Egipskie ma zostać otwarte już w drugiej połowie tego roku. Liczy, że już na początku działalności przyciągnie 5 milionów gości

O nowym Wielkim Muzeum Egipskim, które powstaje naprzeciwko Piramid w Gizie, mówi się już od dawna. Jak informuje dziennik „Daily News Egypt” na swojej stronie internetowej, obiekt częściowo zostanie otwarty w drugiej połowie tego roku. To największe na świecie muzeum przyciągnie w pierwszym okresie po otwarciu około 5 milionów gości rocznie, a na kolejnym etapie – nawet dwa razy tyle.

Na jego terenie znajdą się, poza salami ekspozycyjnymi, miejsca na odpoczynek, restauracje i ogród, w którym rosły będą gatunki drzew znane ze starożytnego Egiptu. Koszt budowy szacowany jest na miliard dolarów, z czego 750 milionów pożyczyła na preferencyjnych warunkach Japonia. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdołało uzyskać od tego kraju dwa kredyty, pierwszy w wysokości 300 milionów dolarów, a drugi na 450 milionów.

Turyści będą mogli oglądać w muzeum ponad 100 tysięcy eksponatów z czasów faraonów, starożytnej Grecji i okresu dominacji Imperium Rzymskiego. Wśród eksponatów znajdzie się m.in. słynny pomnik Ramzesa II.

Na popularność placówki pozytywnie powinna również wpłynąć bliska lokalizacja nowego lotniska, Cairo West Airport. Władze muzeum już teraz prowadzą też rozmowy na temat otwarcia przy nim stacji metra.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska Organizacja Turystyczna szuka zdrowotnego EDEN-u

Kto zostanie kolejnym polskim EDEN-em w europejskim konkursie? Szanse mają obiekty i miejsca oferujące ...

HanseMerkur ubezpieczy ETI

Towarzystwo ubezpieczeniowe HanseMerkur zostało partnerem nowego touroperatora – ETI Polska Uroczysta inauguracja działalności nowego ...

Polacy nadal mocni w Portugalii

20,6 miliona turystów odwiedziło Portugalię w 2017 roku. Polacy utrzymują się w grupie najważniejszych ...

Terroryzm nie zniechęcił turystów do Londynu

Wśród europejskich miast to właśnie w Londynie turyści zostawiają najwięcej pieniędzy. Paryż pozostaje w ...

eSky bogatszy o nowych przewoźników

W ofercie internetowego agenta turystycznego eSky pojawiło się ponad 90 nowych linii lotniczych Jak ...

Iran zakazuje wjazdu do kraju Chińczykom

Władze Iranu zakazały wjazdu do kraju obywatelom Chin – podała agencja informacyjna IRNA. Decyzja ...