POT: Udana Polska za pół ceny

materiały prasowe

W wiosennej, szóstej edycji „Polska, zobacz więcej – weekend za pół ceny” wzięło udział ponad 182 tysiące ludzi, którzy skorzystali z ofert 894 hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych

Akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej trwała od 15 do 17 marca. Liczba turystów, którzy skorzystali z akcji w marcu była o 38 procent większa niż rok temu. „Turyści chwalą sobie nie tylko niskie ceny, doceniają także możliwość spędzania czasu z rodziną czy przyjaciółmi” – czytamy w komunikacie POT.

Zadowoleni – według POT- są również przedsiębiorcy, których „zdecydowana większość zapowiada udział w kolejnych edycjach”. Chwalą sobie promocję swojej działalności i dotarcie do nowych klientów. Z badania organizatorów wynika, że 95 procent ankietowanych usługodawców zamierza wziąć udział w jesiennej edycji, a dziewięciu na dziesięciu zamierza polecić udział w wydarzeniu kolegom z branży.

– Branża turystycznie wielokrotnie zgłaszała nam potrzebę wydłużenia sezonu turystycznego – mówi cytowany w komunikacie prezes POT Robert Andrzejczyk. – Zależy nam, żeby Polacy odwiedzali atrakcje także wczesną wiosną i późną jesienią. Na tej akcji zyskują wszyscy, zarówno turyści jak i partnerzy, dlatego też popularność akcji rośnie. Przedsiębiorcy zauważają, że wspólnie mogą zyskać więcej niż w pojedynkę i zmienić turystyczne przyzwyczajenia Polaków. Wszystkim 894 partnerom szóstej edycji bardzo dziękuję za udział i już teraz zachęcam do uczestniczenia w listopadowej imprezie.

Następna edycja „Polska, zobacz więcej – weekend za pół ceny” szykowana jest na weekend od 22 do 24 listopada.

– Jesienią zamierzamy tę akcję skierować również do turystów zagranicznych – mówi minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tunezja nie dla Emirates

Tunezja zawiesiła wszystkie loty linii lotniczej Emirates do Tunisu, po tym jak w ubiegłym ...

Port Lotniczy Wrocław: W maju najbardziej wzrosły czartery

W maju wrocławskie lotnisko obsłużyło prawie 318 tysięcy pasażerów, czyli o 10,4 procent więcej ...

POT: Polonio, odkryj Polskę

W przyszłym roku planujemy pierwszą akcję promującą Polskę w języku angielskim skierowaną przede wszystkim ...

Pięć firm rządzi greckim niebem

Dwóch touroperatorów i trzy linie lotnicze dominują na greckim rynku turystycznym w segmencie lotniczym ...

Betlej: TUI zastosował ucieczkę do przodu

Przewidując nową falę ekspansji tanich linii lotniczych w Polsce, biuro podróży TUI postanowiło zająć ...

Airbnb zadebiutuje na giełdzie

Airbnb, serwis ułatwiający wynajmowanie turystom mieszkań i domów przez internet, ogłosił, że planuje wejść ...