Zwiedzanie Częstochowy autobusem za darmo

Materiały promocyjne

Po częstochowskich ulicach zaczął kursować zabytkowy turystyczny autobus linii 034. Skorzystanie z niego nic nie kosztuje

Autobus oznaczony numerem 034 – nawiązującym do numeru kierunkowego Częstochowy i regionu – podobnie jak w zeszłym roku rozpoczyna i kończy kurs na przystanku „Ratusz”. Zawsze o pełnej godzinie, począwszy od godziny 12. Ostatni kurs rusza o 18. W zeszłym sezonie pojechało nim około 38 tysięcy pasażerów.

Autobus jedzie m.in. przez śródmieście, okolice centrum i Jasnej Góry. A przewodnik w środku opowiada o historii Częstochowy, o budynkach wzdłuż trasy i ciekawostkach związanych z miastem.

Kursy obsługiwane będą zakupionym przez częstochowskie MPK „londyńczykiem” z zamkniętym dachem – drzwi z prawej strony umożliwiają bezpieczne korzystanie ze stałych przystanków na trasie.

Od 1 do 5 maja „londyńczyk” będzie kursować codziennie, w pozostałe dni maja i w czerwcu tylko w weekendy. Częstotliwość przejazdów zostanie zwiększona w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu). Wówczas poza poniedziałkami (przeznaczonymi na konserwację techniczną pojazdu) autobus będzie wyruszał w trasę we wszystkie pozostałe dni tygodnia. We wrześniu, na zakończenie sezonu, „034″ ponownie będzie kursował tylko w weekendy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT czeka na nowy dreamliner

Do floty LOT-u dołączy niebawem trzynasty dreamliner z 300 miejscami na pokładzie. Do końca ...

Policyjna akcja na Dworcu Północnym w Paryżu

Paryska policja otoczyła i ewakuowała w nocy stołeczny Dworzec Północny (Gare du Nord). Według ...

Thomas Cook: Trzecia część zimy już sprzedana

O 14 procent wzrosły rok do roku przychody Grupy Thomasa Cooka w trzecim kwartale ...

Wenecja – obiad za 500 euro oburzył turystów

Troje turystów z Wielkiej Brytanii napisało list protestacyjny do burmistrza Wenecji, informując go o ...

Betlej: Słabnie wiara Polaków w gospodarkę

Ogarnięta kampanią przed wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi Turcja traci zainteresowanie turystów. Zyskuje je za ...

Niemieccy agenci: Nie stać nas na nowe technologie

49,3 procent niemieckich agentów turystycznych brakuje środków na cyfryzację, a 66 procent nie ma ...