Na wsi najlepiej – rusza druga odsłona konkursu

Materiały promocyjne

Do 20 lipca Polska Organizacja Turystyczna czeka na zgłoszenia do konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”, którego celem jest wyłonienie najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z turystyką wiejską

Ubiegłoroczny konkurs pokazał, że w polskiej wsi tkwi duży potencjał turystyczny – czytamy w komunikacie POT-u. – Polska wieś to wyjątkowe połączenie tradycji, zróżnicowanej przyrody, smacznej kuchni, natury, spokoju i ludzkiej życzliwości – mówi, cytowany w nim, prezes POT-u Robert Andrzejczyk. – Staje się modnym kierunkiem podróży, a w najlepszych gospodarstwach agroturystycznych terminy zarezerwowane są nawet rok wcześniej. Baza noclegowa i gastronomiczna wraz z ofertą uzupełniającą stale się rozwijają, ścigając światowe trendy – dodaje prezes.

Czytaj też: „Gołdap – Mazurski Zdrój EDEN-em 2019 roku”.

POT zaprasza do konkursu podmioty prowadzące działalność turystyczną na wsi, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, instytucje administracji samorządowej i lokalne grupy działania. Kandydatów można zgłaszać do 20 lipca na stronie nawsinajlepiej.polska.travel w czterech kategoriach: wypoczynek u rolnika, wypoczynek na wsi, oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi i tradycyjna kuchnia polskiej wsi.

Zwycięzców – po trzech w każdej kategorii – wyłoni kapituła. Staną się oni bohaterami filmów, publikacji i reportaży, odwiedzą ich również blogerzy, zapewniając dodatkową promocję w mediach społecznościowych i blogosferze – zachęca POT. Finałowa konferencja połączona z wręczeniem nagród odbędzie się 9 sierpnia w Warszawie.

Na konkurs i kampanię promocyjną organizator przeznaczy prawie 600 tysięcy złotych z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, który pilotuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zobacz też: „POT: Blogerzy turystyczni na start”.

W ubiegłorocznej edycji konkursu zwyciężyli: gospodarstwa agroturystyczne Ziołowy Dzbanek, Ola i Pod Srebrną Górą (kategoria wypoczynek u rolnika), Malowane Wierchy, Agroturystyka Polesie i Villa Greta (wypoczynek na wsi), Lawendowa Osada, Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach i Zagroda Młynarska w Uniejowie (oferta wypoczynkowa turystyki wiejskiej) oraz Świętokrzyska Kuźnia Smaków, Podkarpackie Smaki i Kaliskie Smaki (oferta szlaków kulinarnych na terenach wiejskich).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy Focus w Bydgoszczy

To już trzeci hotel marki Focus w tym mieście. Powstanie w ośmiopiętrowym biurowcu przy ...

Hotele przyciągają sprzedażą bezpośrednią

Kampanie reklamowe, zachęcające klientów do rezerwowania noclegów bezpośrednio na stronach hoteli, a nie u ...

Santa Barbara zagrożona przez ogień

Już ponad 900 budynków w Kalifornii strawił pożar oceniany jako jeden z największych w ...

Kolej na Kasprowy idzie do remontu

Niedziela – to ostatni dzień, kiedy można wybrać się kolejką linową na Kasprowy Wierch. ...

Niemiecki rząd zaakceptował turystyczne vouchery

Tak zwany „koronagabinet” niemieckiego rządu przyjął pomysł wydawania klientom voucherów zamiast gotówki za odwołane ...

Rzym barykaduje się przed terrorystami

Wielkie ciężkie donice na handlowej ulicy w Rzymie, bariery w Mediolanie – to najnowsze, ...